Gönderen Konu: EUIV - Corruption (Yolsuzluk) Rehberi  (Okunma sayısı 5617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
EUIV - Corruption (Yolsuzluk) Rehberi
« : 14 Mayıs 2016, 17:50:18 »
Corruption türkçe karşılığı ile "Yolsuzluk" 1.16 yamasıyla beraber oyundaki yerini aldı. Bir çok oyuncu bu mekaniği oyun başlarında önemsemese de oyun ilerledikçe tam bir baş belası olduğunu anlıyor. Bu konuda sizler için Corruption mekaniğini özetleyeceğim.

Etkileri
Corruption değeri aşağıdaki özellikleri verir(corruption değeri kaç ise aşağıdaki değerler onunla beraber çarpılır):
−0.25%   Yabancı casus deşifre etme

−0.5%   Build Spy Network (Casus ağı oluşturma) süresi

+1%   Tüm monarş puanlarının maliyeti

+0.5   Minimum otonomi

Arttıran Durumlar:
+0.5   Yıl başına Genişleme(Overextension)

+0.01%   Dini birliğiniz(Religious Unity) %100'ün altındaysa her 2 puan için

+0.08%   Dengesiz teknolojik gelişmeler için yılda (Bir teknolojide çok öndeyken diğerinde çok geri kalmayın)

+0.10   Parlamentoda tartışma eksikliği yılda (Parlamento şunlarda bulunur: Constitutional Monarchy, Constitutional Republic ve English Monarchy)

+0.20   Yolsuzluk ve rüşveti görmezden gelme

Azaltan Durumlar:
-0.02%   İstikrar(Stability) başına yılda

Bakım kaydırıcı ile(ekonomi sekmesindeki "Reducing corruption") yılda en fazla -1% sağlanabilinir.

-0.05%   Diplomatik Teknolojide zamanın önünde olmak (being ahead of time) yıllık

-0.05%   Yönetim Teknolojisinde zamanın önünde olmak (being ahead of time) yıllık
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 21:11:16 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Barbarion Rome

• Yeni Çeri
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eu4 - Corruption(Yolsuzluk) Rehberi
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2016, 20:13:47 »
Oooo en son senin rehber yaptığını 3 sene önce twt de görmüştüm.Oturdum ağlıyorum Ercü  :disappointed:

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Corruption (Yolsuzluk) Rehberi
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2016, 21:12:29 »
Yaz gelsin sende yapacaksın kaçış yok, engin EUIV birikimlerini bizimle paylaşmalısın :)

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2016, 21:19:17 »
Oooo en son senin rehber yaptığını 3 sene önce twt de görmüştüm.Oturdum ağlıyorum Ercü  :disappointed:
Sen sus köylü! Ayrıca bir önceki rehberimi de görmemişsin demek ki   :smoking: :wink3:
Ayrıca Burgundy eventlerini açıklayan rehber yapacaksın unuttuk sanma  evil*

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2016, 21:50:15 »
Rehber için teşekkürler.

Peki bu yazdiklarini düz cümleye dökersek ne önerirsin, nasil bir oyun anlayışımız olmalı?
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2016, 21:56:03 »
@Patlıcan
Teknoloji çok önemli teknolojide zamanın ötesinde bir seviyede isen hem ekonomik anlamda gelirlerin artıyor hem de yıllık corruption değeri azalıyor. Pozitif stability'nin etkisi oldukça öneli her oyun en azından +1 stability ile oynarım sende buna dikkat et. Elinden geldiğince dini bütünlüğü tamamla bunları sağlarsan coğrafi konumunda güçlü bir devlet olmanın en önemli adımını atmış olursun.

Çevrimdışı Barbarion Rome

• Yeni Çeri
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2016, 22:24:13 »
Yaz gelsin sende yapacaksın kaçış yok, engin EUIV birikimlerini bizimle paylaşmalısın :)
Estağfirullah hocam :) Multide atarız bol bol.Canlandırırız buraları.Bizi Tw dan kopardı bu oyun 2013 te :( Ona üzülüyorum ben.Şuan, oyunu anlattığım her twt üyesine lanet ediyorum :( Tw oynayan kalmadı.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2016, 22:34:40 Gönderen: Barbarion Rome »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2016, 01:22:14 »
Teşekkürler rapper.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2016, 02:48:58 »
Teşekkürler rapper.
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Çevrimdışı KeremBozkurt

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2016, 20:08:16 »
Kardeş peki bu butonu biz arttıradabiliyoruz azaltada biliyoruz peki arttırıp azaltmak ne işe yarıyor ?

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Temmuz 2016, 21:00:53 »
Arttirinca cok para veriyon corruption daha hizli azalıyor