Gönderen Konu: EUIV - Development Rehberi  (Okunma sayısı 5161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
EUIV - Development Rehberi
« : 14 Haziran 2015, 00:29:06 »
Not: Development özelliği Common Sense DLC'sinin aktif edilmesini gerektirir. (-Greg)

Eski oyun sisteminde her türlü binayı puanlarımızı kullanark inşa edebiliyorduk. yeni sistemde bir şehrin sadece basetaxı yok . 3 çeşit base bulunuyor.

1-basetax
2-base production
3-basemanpower

bu 3 base toplamı şehrin development değerini oluşturuyor. Bu değer ne kadar yüksek ise o şehre o kadar bina yapabilme şansınız var. Her 10 development değeri size 1 adet bina hakkı veriyor.

Bina çeşitliliği azaldığı için (toplamda 8 ya da 9 bina olması lazım) büyük bir şehirde her türlü binayı yapabilme şansınız bulunuyor.Fakat küçük bir şehiriniz var ise o şehirde bina yapabilmeniz için puanlarınızla o şehrin baselerini yükseltmeniz ve development değerini artırmanız gerekiyor. Bu da epeyce puan harcamak anlamına geliyor.Eskisi gibi binalara puan harcanmadığı için teknolojiden artakalan puanlarınızı development değerini artırmakta kullanabilirsiniz.Tabii bunu yaparken tavsiyem bir sonraki bina developmentine en yakın şehirlerde yapmanız.Resimli örnekle açıklayayım.

Resimde gördüğünüz üzere bükreş kentinin şuanda 4 adet bina yapma hakkı bulunuyor.Developmentimiz ise 18 de ..8 i basetaxtan 6 sı base productiondan 4 ü de base manpowerden geliyor.Bu kentin bir sonraki binasını açabilmemiz için 2 tane daha base eklememiz ve developmenti 20 yapmamız gerekiyor.Herhangi bir değeri artırmanız yeterlidir arkadaşlar.Bir sonraki resime geçelim.

Bu resimde de gördüğünüz gibi diplomatik puanımızı kullanarak base productionu 7, military puanını kullanarak base manpoweri de 5 yaptık.Sonuçta toplam developmentimiz 20 ye ulaştı ve yeni bir bina hakkı elde ettik.Artık yeni bir bina inşa edebiliriz.

Bu tür şehir geliştirmesi için 10 lu değerlere en yakın şehirleri tercih etmeniz lazım.Tutup da 11 developmentli bir şehri 20 ye ulaştırmaya kalkışırsanız yüklüce bir puan harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Ek not: Düzeltiyoruz.Grassland olan şehirlerin başlangıç bina kapasitesi daha fazla.Dağlık veya çöl olan yerler ise development değerini artırmak diğerlerine göre daha pahalıya patlıyor.
Ek not 2: ekonomik idea development harcamasına %20 indirim yapıyor..

Umarım yardımcı olmuşumdur..
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2016, 18:05:20 Gönderen: Gregory »
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
Güzel olmuş, sağolasın  tbrk*
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Fire

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
Common Sense serimin ilk bölümünde biraz bahsettim ancak buraya da ekle istersen: Şehirlerin üzerine kurulu olduğu arazi tipi de gelişmişlik arttırma ücretini ve inşa edilebilir bina sayısını doğrudan etkiler. Örneğin farmlands'de fazladan 2 bina kurulabilirken Mountain olan yerlerde gelişmişliği arttırmak %50 daha pahalıya patlar.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Elensar

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
eline sağlık.  Ya şu base weight ne oluyor. Görevin gelmesi için şu yazı geçiyorda.

Base weight: 1000

Austria has lower than 0 opinion of Hungary: ×2

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Common Sense serimin ilk bölümünde biraz bahsettim ancak buraya da ekle istersen: Şehirlerin üzerine kurulu olduğu arazi tipi de gelişmişlik arttırma ücretini ve inşa edilebilir bina sayısını doğrudan etkiler. Örneğin farmlands'de fazladan 2 bina kurulabilirken Mountain olan yerlerde gelişmişliği arttırmak %50 daha pahalıya patlar.

ek not 1 de sanırı diyerek başladığım ama anlayamadığım kısmı çözmüşsün.İngilizcenin faydaları.Sağol :)Onu da detaylıca araştırıp eklerim.

@Elensar söylediğin şeyin ne olduğunu bilemiyoum.Öğrenirsem söylerim.
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı Ferdinand

• Yeni Çeri
  • *
  • I think you need laws of God, you infidel.
    • Profili Görüntüle
Değerleri nasıl artırdın? Üzerine tıklayarak mı?

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerleri nasıl artırdın? Üzerine tıklayarak mı?
evet

Çevrimdışı Ferdinand

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
ben üzerine tıklayınca hiçbirşey olmuyor?

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yeni sisteme göre henüz anlayamayanlar için development olayı
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2015, 15:07:47 »
yeterince puanın olduğuna emin misin? ilk resimde sırasıyla 8-6-4 olan değerlerin toplamı 18. artırmak için 8-6-4 olan bölmelerden istediğine tıklayacaksın.İlki yani 8 olan değer için adm puanı, 6 olan ikinci değer için dip puanı, son 4 olan değer için military puanı lazım.onlar olmadan tıklanmaz.

Çevrimdışı Ferdinand

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2015, 15:18:49 »
evet eminim çünkü puanları fulledim fakat hiçbirşey olmuyor

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2015, 15:21:07 »
evet eminim çünkü puanları fulledim fakat hiçbirşey olmuyor

Oyununda bir hata olabilir.İstersen oyunun dosyalarını bir doğrulamayı dene..Tabii orjinal ise..

Çevrimdışı Ferdinand

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2015, 15:24:03 »
Nerden doğrulayacağım? (senden hiç beklemezdim, tabiki orjinal :D)

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2015, 18:51:18 »
Nerden doğrulayacağım? (senden hiç beklemezdim, tabiki orjinal :D)

Oyuna sağ tıkla..Özellikler-yerel dosyalar-oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrula ..

Çevrimdışı Ferdinand

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2015, 23:25:25 »
başarılı bir şekilde doğrulandı diyor. sorun gittimi yani?

Çevrimdışı Apsihinx

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Haziran 2015, 11:24:29 »
Common sense var mı?

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Haziran 2015, 12:17:08 »
ben üzerine tıklayınca hiçbirşey olmuyor?
Delece lazım ondan olmuyordur.