Gönderen Konu: Ryukyu World Conquest / Grey Skin Özet (Exploit içerir)  (Okunma sayısı 4540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fff7

• Sekban
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
Oyuna bakış açınızı ve ufkunuzu geliştirecek bir başarı (eu4 eski sürümlerinde yapılmış ):

http://youtu.be/yp6dnoc45Xs

Oyunda kullanabileceğiniz birkaç ipucu,Bunların  bazıları 1.9 versiyonunda çalışmaz ama çalışanlar şunlar:
1-protectorate olup tech bonusu alıp koalisyonlardan etkilenmeyebilirsiniz.
2-Eventlerden daha fazla para kazanabilirsiniz(ayarlamak zordur)
Animist olmanın avantajlarını ve isyanları kendi çıkarlarınıza kullanabilmeyi çok iyi bir şekil göstermiş.
Benim de denemediğim daha bir sürü gamey hile(exploit-hile-trick ne derseniz :) ) kulanılmış. Bu exploitlere karşı olabilirsiniz ama adam yapmış.

Çevrimdışı Crow

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ryukyu World Conquest / Grey Skin Özet (Exploit içerir)
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2014, 15:51:05 »
1.9.2 De bu tarz ufak işe yarıycak buglar varmı acaba bulmak lazım.  ;D

Çevrimdışı fff7

• Sekban
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2014, 15:57:22 »
1.9.2 de Iron man de player bonusu alıp,luck nationsu kaldırdığın ve kolay zorlukta oyanabildiğin bir tane vardı  rlywrd*, achivement yapmacam diye ağzımın suyu akmıştı ki achivement yapamıyomuşun :D,yine de ironmande player bonus gayet iyi bence :)

Çevrimdışı Crow

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2014, 16:03:27 »
1.9.2 de Iron man de player bonusu alıp,luck nationsu kaldırdığın ve kolay zorlukta oyanabildiğin bir tane vardı  rlywrd*, achivement yapmacam diye ağzımın suyu akmıştı ki achivement yapamıyomuşun :D,yine de ironmande player bonus gayet iyi bence :)

Onu kullanıyorum zaten ama yeterli olmuyor evil*

Çevrimdışı fff7

• Sekban
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2014, 16:12:29 »
 :D Sınırsız para exploiti vardı birde, genoa vb. ucuz gemi yapımı fikirleri olan ülkelerde işe yarayan. Gemi elde tutma maliyetini -%103 yapıp her gemiden 3 lira kazanıyordun eski sürümde oluyodu şimdi nasıldır bilemem ama. :)
(aç/kapa)

Çevrimdışı jax61

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2014, 10:05:16 »
bu tarz hileli oyunlar oyunun keyfini kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor.. bir kere alışanın sürekli yapası geliyor.. dolayısıyla belirli bir yerden sonra oyunu kapat çık oluyor..kullanılabilecek tüm hileleri kullanmış adam ..sonuç world conquest..
oyunu oynamak nasıl öğrenilir ? çok oynuyorum ama bir türlü öğrenemedim şu oyunu.

Çevrimdışı fff7

• Sekban
  • *
  • -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2014, 15:56:54 »
Haklısın hile oyundan soğutuyor.Ama adam konsolu açmadan Ironman da yapmış.Buna hile denir mi tartışılır.
Mesela bence vassal-feed de bir exploittir.Kullanıp kullanmamak size kalmış.Şahsen ben vassal-feed kullanırım ama Ironmanda player bonusu almam,kendi sınırlarını kendin belirlemelisin önemli olan bu.
Yoksa normal oyunu aç konsoldan "integrate FRA" yaz world conquet yap manası yok. Kaldı ki ironman oyununda hile yapmanın yöntemleri bile var.
Ayrıca bu video, oyunun mekaniklerinin nasıl işlediğini daha net anlamamı sağladı o yüzden konuyu rehberler bölümünde sizlerle paylaşmak istedim.

Çevrimdışı KIZILORDU

• Yeni Çeri
  • *
  • Ceterum censeo carthaginem esse delendam!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2014, 21:45:42 »
Manpower hariç sıkıntım olmuyor ironman açınca deliriyorum o yüzden ;D

Çevrimdışı Artiz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2015, 18:44:43 »
bu tarz hileli oyunlar oyunun keyfini kaçırmaktan başka bir işe yaramıyor.. bir kere alışanın sürekli yapası geliyor.. dolayısıyla belirli bir yerden sonra oyunu kapat çık oluyor..kullanılabilecek tüm hileleri kullanmış adam ..sonuç world conquest..
Hile değil bunlar. Hile dediğin şey konsolu açıp cash yazmak.Bu bugları bulup kullanmak çoğu şeyden daha zor... Kaldı ki bu adamlar sayesinde oyunda yeni buglar ortaya çıkarılıyor ve oyun geliştiriliyor.

Zevksizleştirdiğine katılıyorum.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2015, 18:45:43 Gönderen: Artiz »

Çevrimdışı Elensar

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mayıs 2015, 09:08:00 »
Yeni versiyonda hala çalışan var mı?

Çevrimdışı Artiz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2015, 16:39:50 »
Neyi exploit sayıp neyi saymayacağına bağlı ama tabiiki var. Bugsız oyun olur mu?

Çevrimdışı Elensar

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2015, 19:35:51 »
"Protectorate olup tech bonusu alıp koalisyonlardan etkilenmeyebilirsiniz." Sözüyle aslında biz karşı tarafa teknoloji yardım sözü verdiğimizi düşünüyordum. Ya da o ingilizcem ile. Koalisyon olmuyor demesi çok saçma geldi, videoyu indirdim yakında izlerim.