Gönderen Konu: EUIV - Kapsamlı Asiler Rehberi  (Okunma sayısı 5367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
EUIV - Kapsamlı Asiler Rehberi
« : 30 Mart 2014, 21:20:35 »

Eu V Asiler ve İsyancılar Kapsamlı tanıtım rehberi

Merhaba Arkadaşlar bu rehberde size Eu da bulunan asiler hakkında geniş içerikli bilgi vereceğim Şehzade Mustafa ve Düzenleme isteği üzerine konuyu yeniden düzenledim.Adım adım yapıcağım o yüzden hepsi yok diye yorum atmayın.Ayrıca yazım hatalarını söylerseniz çok iyi olur.

Asiler

Asiler,İsyancılar Eu 4 oyununda Üllke sınırlarınız içinde yada Başka bir ülke sınırından oluşan ve sizin askerlerinize saldırarak topraklarınızı işgal eden birliklerdir.Asilerin çıkma sebeleri bazen bir Event bazende Kültür ve Din farklılıkları olabilir.Asileri kendiniz için de kullanabilirsiniz.

(aç/kapa)

Asiler bir yeri ele geçirdiğinde ele geçen yer bu şekilde gözükür.Asi faaliyetlerine bakmak için önce oyunun en üstünde bulunan kalkanı açın daha sonra stability ve Expansion ekranını açarak ulaşabilirsiniz

(aç/kapa)

Bu ekranın altında 'Rebels and possible rebels'(İsyanlar ve olası isyanlar) ekranından
görebilirsiniz.Eğer bir isyan olma ihtimali varsa o isyan şekildeki gibi görünür.

(aç/kapa)

Tabloda gördüğünüz gibi Eğer bir asinin isyan etme ihtimali varsa şekildeki gibi görünür.Bu asi ekranında görülen işaret ve yazıların anlamı şunlardır.

(1):Handle Them :Asilerden kurtulmak için yapılacak olan faaliyetleri gösteren buton dur.
(2):İsim:Her asinin amacını belirten bir ismi vardır.Mesela Pessant,Patriot,gibi.
(3):Meşale ve Tırpanlı sembol:Buda Asilerin isyan etme yüzdesidir.Bu yüzde ne kadar fazla ise asilerin isyan etme ihtimali o kadar fazladır.
(4):Sembol:Her asinin isim gibi birde amacını belirten bir sembol vardır.Bu sembol konu girişinde bulunan sembolün üzerine beyaz bir renkle konulur.
(5):Amaç:Asilerin amacı İsimlerin altında yazar ve aynı şekilde bu asilerin isyan edebileceği yerlerde yazar.

(aç/kapa)

Tablodaki asiler isyan etmiş ise şekildeki gibidirler.

(1):Handle Them :Asilerden kurtulmak için yapılacak olan faaliyetleri gösteren buton dur.
(2):İsim:Her asinin amacını belirten bir ismi vardır.Mesela Pessant,Patriot,gibi.
(3):Meşale ve Tırpanlı sembol:Buda Asilerin desteklenme yüzdesidir.Bu yüzde ne kadar fazla ise yeni isyanların çıkma ihtimali o kadar fazladır.
(4):Toprağa bezyezen simge:Asilerin ele geçirdiği yer sayısıdır.
(5):Askerler:Birlik sayısıdır.(Asker sayısı değildir.)

(6):Amaçlarına ulaşma barı:Bu bar amaçlarına ne kadar yakın olduğunu gösterir.(Şekildeki bara göre amaçlarına yakında ulaşacaklar demektir.)
(7):Sembol:Her asinin isim gibi birde amacını belirten bir sembol vardır.Bu sembol konu girişinde bulunan sembolün üzerine beyaz bir renkle konulur.
(8):Eldivenler:Asi generalleri gösterir.

(1) Pessants: Çiftiler

Bu kişiler yoksul adamlardan oluşan kimselerdir.Tek istekleri verginin düşmesidir.
+Bu grup güçsüzdür Savaşta sayı üstünlüğü çok önemli değildir.

(aç/kapa)

(2) Pretender:Varis

Bu asiler Hanedan üyesidir ve kral yada kraliçe olmak ister.Şehzade Memet isyan durumdaki hali

(aç/kapa)
[/b]

(3) Patriots:Çete

Bu asi grubu sadece ait oldukları kültüre ait bir devlete katılmak ister.Örneğin Oyun başında Yunan Patriotları Bizansa katılmak ister

(4) Nationalists:Milliyetçi

Bu kişiler ülke kurma hevesindedir.Yada eski bir ülkeyi canlandırma(Mesela Perslerin kurulması)

(5) Revolotiaries (Yada öyle bir şey:D) Cumhuriyetçi

Bu asi grubu devletin yönetim şeklinin cumhuriyet olmasını ister.Eğer devletiniz bu asilerin isteğini kabul ederse büyük ihtimalle yönetim biçimi Rev.Empire olur.(Örn Rev France)

(6) Zealous:Dindarlar

Bu grub Devletin dininin değişmesini isterler
« Son Düzenleme: 11 Mart 2016, 13:29:55 Gönderen: Gregory »

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: EU4 Kapsamlı Asiler Rehberi
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2014, 21:28:27 »
Biraz düzenlersen güzel olur. Çünkü görsellerin boyları ve birkaç maddi hata gördüm. Başarılar diğer rehberlerin için. Bu bölümü  desteklemek gerek. Oyunu öğrenmeye çalışanlar buradaki rehberlerden çok şey öğrenirler.

Çevrimdışı FokluGeneral

• (Hermann Fegelein)
  • Sekban
  • *
  • Bülent Ecevit (1925-2006)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2014, 21:28:39 »
Biraz düzenlersen güzel olur. Çünkü görsellerin boyları ve birkaç maddi hata gördüm. Başarılar diğer rehberlerin için. Bu bölümü  desteklemek gerek. Oyunu öğrenmeye çalışanlar buradaki rehberlerden çok şey öğrenirler.

Çevrimdışı FokluGeneral

• (Hermann Fegelein)
  • Sekban
  • *
  • Bülent Ecevit (1925-2006)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2014, 21:40:58 »
SEHZADE MUSTAFA ISYAN ETMEDIIIIIIIIII.
Düzmece Mustafa İs.'ndan bahsetmiştir.

Çevrimdışı HulkSpider02

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2014, 22:23:35 »
Düzmece Mustafa İs.'ndan bahsetmiştir.

Okey adamin sucu yok isyan ettigi yok siz hala isyan etti diyorsunuz

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Mart 2014, 23:56:20 »
1.Mustafa isyan etti.(Sakal bırakarak açıkça tahta talip olduğunu göstermiş oldu artı onun yüzüne İran seferi yapılamadı artı Orduyu bana ver dedi siyasetten anlamağı açıkça ortada koskoca padişahtan orduyu bana ver iranı önüne sereyim dedi.Zaten anlasaydı ve Kanuniden daha iyi olsaydı indirirdi tahtan o da ayrı bir boyutu işin.)
2.Muhteşem yüzyıldan tarih öğrenilmez.Ahmet Şimşirgil'den öğren.
3.Osmanlı islam devletidir.Hadi iyi geceler.

Çevrimdışı labo77

• Sipahi
  • *
  • Alparslan Türkeş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Mart 2014, 14:20:12 »
hayla osmanlıyı konuşuyonuz yıl olmuş 2014 yuh beya
« Son Düzenleme: 31 Mart 2014, 14:20:56 Gönderen: labo77 »

Çevrimdışı kurtulus

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2015, 14:34:09 »
Resimler düşmüş

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2015, 15:51:13 »
Konu gerçekten çok eski olduğu için normal aslında en yakın sürede güncelerim.

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2015, 16:52:25 »
Zealous'u dindarlar olarak değil yobazlar yada fanatikler olarak değiştir.