Gönderen Konu: İrlanda Avrupa Yolunda !!!  (Okunma sayısı 5088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: İrlanda Avrupa Yolunda !!!
« Yanıtla #40 : 16 Mart 2014, 17:00:59 »
Cermenya seni yenecek.

Çevrimdışı Alper412

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 16 Mart 2014, 17:24:34 »

Çevrimdışı Engin1699

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 16 Mart 2014, 18:06:46 »
Neler Oluyor Avrupa'da !

Kralımız III.Donal Cermenler ile araları bozulunca günlerce uyumamış çözüm yolları aramaya başlamıştı ki kendisini fazla yorduğu için amansız bir hastalığa yakalanmıştı.Bu haberi alan kadim dostlarımız İskoçlar , III.Donal'ıl hastalığa yakalanmasının sebebi olarak Cermenleri göstermiş ve savaş ilan etmişti Ülkemizin her yerinde kulaktan kulağa gezmeye başlamıştı bu söylenti Avrupa'da koskoca bir dev gibi görünen Cermen'e karşı kadim dostlarımız bizi yalnız bırakmayacaktı.Halkımız bu habere sevinirken kutlamalar yaparken Cornwall'daki bir İngiliz topluluğu ülkelerini tekrar ayağa kaldırmak için isyan çıkartmıştı bizim mutluluğumuzu bozmuslardı yapıcakları son hataydı !

İskoç'un savaşa katılmasından kısa bir süre sonra Avrupa'dan Cermen'in durumu ile ilgili bir çok haber gelmeye başlamıştı İskoç akınlarıyla başlayan kıvılcım büyümüştü !

Tam Cermen sınırlarına asker göndermeyi planlarken bir anda Kastilya'nın tekrar dirildiğini ve elimizdeki Kastilya şehrinin kendilerine bağlandığını öğrendik ve tekrar Kastilya'yı sınırlarımıza katmak için askeri gücümüzü dışarı çıkartmadık

Kadim dostlarımızdan vahim bir haber almıştık ana topraklarında Yukarı İskoçya adında yeni bir devlet kurulmuştu kendilerine İskoç diyorlardı ama bizim tanığımız İskoçlar son derece sadıktı bunlar İskoç OLAMAZDI ! Kardeşlerimizin isteği ile Yukarı İskoçya'ya savaş ilan ettik ...

Bu olaylar yaşanırken kim bilir aradan ne kadar zaman geçmişti.Cermen bu savaşlardan son derece zararlı çıkmıştı ...

Evet Cermen tehditkar tavırlarının karşılığını almıştı.Lakin ülkede kutlama falan yapılmıyordu. Devletimizi bu denli iyi yöneten , Dünya'nın önde gelen ülkeleri arasına taşıyan Kralımız III.Donal Hayata Gözlerini Yummuştu.

Biri bana Paradox oyunlarını öğretse :)

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 16 Mart 2014, 18:13:57 »
İyi bölüm.Yukarı İskoçya seni yenecek.

Çevrimdışı Engin1699

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 16 Mart 2014, 18:15:44 »
İyi bölüm.Yukarı İskoçya seni yenecek.

Abi sen niye bana muhalefet gibi sürekli böyle yorumlar atıyorsun :D

Çevrimdışı Alper412

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 16 Mart 2014, 18:44:20 »
Britanya'nın tamamını al. :P

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 16 Mart 2014, 19:44:21 »
Britanya'nın tamamını al. :P
İskoçya ile uzun zamandır müttefik olması ve aynı zamanda hikayesinde de ''Kardeş'' olarak bahsetmesinden dolayı bunun olacağını sanmıyorum. Ama olsa güzel olurdu. Cermenya'yı iyi yenmişsiniz. Güzel bölüm  tbrk*

Çevrimdışı Engin1699

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 16 Mart 2014, 19:50:45 »
İskoçya ile uzun zamandır müttefik olması ve aynı zamanda hikayesinde de ''Kardeş'' olarak bahsetmesinden dolayı bunun olacağını sanmıyorum. Ama olsa güzel olurdu. Cermenya'yı iyi yenmişsiniz. Güzel bölüm  tbrk*

Bahsettiğin gibi İskoçya'ya karşı bir düşmanlık beslemiyorum oyunda ilk bölümdede bahsetmiş olmam lazım ayrıca Cermen zaferi ile ilgili hiç karşılaşmadım bile , savaş bile açmadım adamlara ne olduysa İskoçya - Fransa - Bohemya aralarında yediler Cermen'i :)