Gönderen Konu: EUIV - Rights Of Man  (Okunma sayısı 73905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Rights Of Man
« Yanıtla #320 : 31 Ağustos 2016, 20:55:55 »
Evet, ama bu oyun dengelerini de bozar. Misal, İngiltere ile Fransa'yı işgal ettiniz. Malum İngilizler ile Fransızlar pek geçinemez ama siz bir tıkla Fransız kültürünü "accepted" yapıyorsunuz ve hoop bir sürü base tax ve manpowerınız oluyor. Mantıklı mı? Bence değil.

İsyana bir etkisi olmayacak mı bu değişikliklerin?
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 31 Ağustos 2016, 21:21:14 »
Prusya ideasını nerfleyip prusya monarşisini çok boostlamışlar. %35 land maintenance ve %33 mrs çok fazla. Bunu %20 ye indirmeliler. Ben zaten her oynadığım oyunda mutlaka defensive ve quality ideasını alırım zaten ai prusya da mutlaka alıyor, bir de espionage oldu mu al sana +3 army tradition. Kaleleri de hesaba katarsak +4. Prusya nerf felan yemedi, aksine boomlandı. Bana kalırsa bu militarizm olayı %50 den aşşağı inmez ai de bile.

Bana kalırsa osmanlı ideasının en az 3 kültür olması gerekirdi.

Teknoloji olayı bence de böyle daha da mantıklı çünkü osmanlının teknolojik gerilemesi diğer ülkeler gibi sebeplerden değil de askeriye(başıbozuk yeniçeriler vs.) ve cep dolduran devlet adamlarından kaynaklanıyor. Bu yüzden janissary decadence ve corruption ile bu olay çözülür. Dünyada Bilimi en çok destekleyen ülkelerden biri de osmanlı olmuştur çünkü. Dünyadaki ilk denizaltı dahi 19. yüzyılda osmanlı zamanında yapılmıştır. Yani bana kalırsa bu enstitü olayı çok doğru yapılmış bir şey.

Lakin ileride mutlaka endülüs içinde özel bir enstitü eklemeliler. Hatta bu konuda ispanyanın kütüphaneleri yıkması hakkında, granada işgal edilirken bir event yapılabilir, yıkmazsa büyük bir enstitü kazanır yıkarsa monarch power kazanır.
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Eski şerefimiz ve topraklarımızı geri alana kadar, yurtta harb, cihanda harb!

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #322 : 31 Ağustos 2016, 21:29:10 »
Aslında o 101 değil. Corruptiondan dolayı öyle. Yayında söylediler. Temeli 100.

Hunharca ss almaktan dolayı orayı kaçırmışım teşekkürler :)

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • BONGO BONGO
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #323 : 31 Ağustos 2016, 21:54:21 »
#PrussianSpaceMarines
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #324 : 01 Eylül 2016, 12:19:21 »

Bugün Rights of Man’de olacak yeni özelliklere bakmaya devam edeceğiz.

İlk olarak varislikten men etme

Artık doğru düzgün varisiniz olmadığında (Kastilya’nın malum durumu gibi) Prestijiniz pozitif olduğu sürece istediğinizde 50 prestij karşılığında varisinizi reddedebileceksiniz.

İkinci özellik Prusya Monarşisi

Hangi yıl olursa olsun Prusya’yı kurduğunuz anda yönetim biçiminiz otomatikman Prusya Monarşisine dönüşüyor. Bu hükümet şekli orduya sahip bir devletten çok devlete sahip bir orduyu temsil ediyor.
Peki Prusya yönetim biçiminin özellikleri neler? İlk olarak hükümdarlarınız min. 3 MIL puanına sahip oluyorlar. Bu sayede askeriyeye harcayacak askeri puanları her zaman bulabilirsiniz.
Bunun dışında -2 isyan riski ve aylık -0.02 savaş yorgunluğu vermekte.

Bu hükümet biçimi konusundaki en hoş özellik ise militarist bir toplum yaratması.
Bu mekanik army tradition ve meşruluğun arttırdığı sahip olduğunuz her bir vilayetin düşürdüğü 0-%100 arası değişen bir yüzdeye sahip.
Ayrıca istediğiniz zaman 50 MIL puanı harcayarak 10 Militarizasyon puanı kazanabilirsiniz.

%100 Militarizasyonda %10 disiplin, %33 ucuz ordu masrafı ve %33 daha hızlı insangücü yenileme hızı kazanacaksınız.

Rights of Man DLC'si ile birlikte Prusya ile tall oynayan oyuncular kendilerinden çok daha gelişmiş devletleri yumruklayabilecekler.
Fakat bu biraz farklı bir strateji izlemelerini gerektirecek.

Diğer bir özelliğimiz hükümeti güçlendirmek.

Adından da anlaşıldığı üzere bu özellik 100 MIL puanı karşılığında hükümetinizi güçlendiriyor. Yönetim biçiminize göre legitimacy, devotion, horde unity veya republican tradition arttırıyor.
Republic tradion +3 diğerleri ise +10 olarak artıyor.

Bir diğer özellik ise PU’dan vazgeçmek. (Abandon PU)

Bu özellik ile beraber eğer bir PU’nun size yararından çok zararı olacağını düşünüyorsanız yada
onu tutmanın sizi gereksiz savaşlara sürükleyeceğinden korkuyorsanız belirli bir prestij karşılığında PU’nuzu serbest bırakabiliyorsunuz.

5. ve son özellik ise devalüasyon

Bu özellik size faizsiz para bulmanız konusunda yardımcı oluyor, basitçe 2 corruption karşılığında bedava para kazanıyorsunuz.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 17:49:12 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #325 : 01 Eylül 2016, 12:25:19 »
Evlatlıktan reddetme çok saçma,oyunu gerçekçilikten uzaklaştırıyorlar.İstediğin varis gelene kadar reddet dur.

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #326 : 01 Eylül 2016, 12:26:04 »
demin izleyemediğim tanıtımı izleme fırsatı buldum da Osmanlı olarak çok rahat bir oyun olucağını düşünüyorum düşünsenize rönesansın yayılmasını beklemeden 1k ya da 2k para bas ülkende tamamlansın prestij hiç bir zaman sorun olmamıştı hep 100 e dayanıyordu artık istediğimiz gibi de evlatlıktan reddedebilcez ve doğru ya seçebiliyorduk heir baktınız olmadı yaşlandı yenisini seç böylelikle 5-5-5 gibi fantastik heirler elde edebilirsiniz

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #327 : 01 Eylül 2016, 12:37:10 »
horde unity kazanma olayı iyi olmuş. Prusya monarşisine gelince neye göre at ve legitmacy artış gösteriyor bilen var mı, örnek vermek gerekirse 100 at +1 militaristlik mi veriyor.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #328 : 01 Eylül 2016, 12:39:58 »
Evlatlıktan reddetme çok saçma,oyunu gerçekçilikten uzaklaştırıyorlar.İstediğin varis gelene kadar reddet dur.

50 prestij kaybediyorsun ve reddetmek için prestijinin pozitif olması şart ayrıca prestij önemli bir şey ekonomiden askeriyeye her şeye etki ediyor.

demin izleyemediğim tanıtımı izleme fırsatı buldum da Osmanlı olarak çok rahat bir oyun olucağını düşünüyorum düşünsenize rönesansın yayılmasını beklemeden 1k ya da 2k para bas ülkende tamamlansın prestij hiç bir zaman sorun olmamıştı hep 100 e dayanıyordu artık istediğimiz gibi de evlatlıktan reddedebilcez ve doğru ya seçebiliyorduk heir baktınız olmadı yaşlandı yenisini seç böylelikle 5-5-5 gibi fantastik heirler elde edebilirsiniz

Bir Enstitüyü kabullenmek için ülkeninin toplam gelişmişliğinin min. %10'unda yayılması gerekiyor. Bir de Osmanlı askeri alanda nerf yedi aslında çünkü bu yönetim biçimi yüzünden absolute monarchy seçilemeyecek ki bu %-5 disiplin yalan oldu demek.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 12:42:54 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #329 : 01 Eylül 2016, 12:55:42 »
Adamların kralla hiç bir alakası olmamasına rağmen tahta çıkmak için isyan ediyor,evlatlıktan reddedince velet tahttan da vaz mı geçecek ;D Bence kral öldükten sonra veya evlatlıktan reddince isyan etmeli.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #330 : 01 Eylül 2016, 12:59:19 »
CK2 Ye döndürlerse olayı EU4e CK2 Geliştirme simulatorü derim artık.  :thumbsdown:

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #331 : 01 Eylül 2016, 13:04:05 »
Adamların kralla hiç bir alakası olmamasına rağmen tahta çıkmak için isyan ediyor,evlatlıktan reddedince velet tahttan da vaz mı geçecek ;D Bence kral öldükten sonra veya evlatlıktan reddince isyan etmeli.

Mantıklı :)
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 14:00:16 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Sahipkıran

• World Conqueror
  • Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #332 : 01 Eylül 2016, 13:05:49 »
Osmanlı artık mutlak monarşiyi seçemeyecek mi ya? Bu baya kötü bir durum yalnız.

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Khal fini laz vos dothrao, vos khal.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #333 : 01 Eylül 2016, 13:08:43 »
Kardeş ben istediğim advisor gelsin diye 500 altın harcadığımı biliyorum ;D

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #334 : 01 Eylül 2016, 13:10:17 »
^ O advisor, ne kadar harcarsam harcayayım bende hiç gelmiyor...

Osmanlı artık mutlak monarşiyi seçemeyecek mi ya? Bu baya kötü bir durum yalnız.

Prusya'nında seçemeyecek olması yüzünden bir tartışma mevcut Plaza'da, belki değişir yada yanlış anlamadır bekleyip göreceğiz :)

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #335 : 01 Eylül 2016, 13:23:05 »

Hangi advisor o  :P

Çevrimdışı mahoin12

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #336 : 01 Eylül 2016, 13:23:24 »
Son olarak önceden de yazdığım gibi devalüasyonu gösterdiler. Borç alma ile arasında ne fark var derseniz bunda borçta olduğu gibi belirli bir süre içersinde bir anda tüm parayı ödemek zorunda değilsiniz.
Yaptığınız her devalüasyon yolsuzluğu arttırdığı için, (ilkinde %2 ikincisinde %8 sanırım) bunu ekonomi tabındaki corruption kısmından yavaş yavaş rahatça ödeyebilirsiniz.

2. seferinde shift tuşuna başıyor, eğer ilk seferinde shift e basıp alsaydı %10 corruption yerdi 5 kereliği tek seferde almış olurdu açıklamasında yazıyor videoya dikkat edersen
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 13:24:06 Gönderen: mahoin12 »

Çevrimdışı steallaris

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #337 : 01 Eylül 2016, 13:24:38 »
Yönetimi mutlak monarşi olan ülkenin oyunda oynarlen yönetimini mutlak monarşi seçememek WOW :(
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2016, 14:28:30 Gönderen: steallaris »

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #338 : 01 Eylül 2016, 13:30:10 »
Bende dlc yok eldekilerle idare ediyorum ;D ;D

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #339 : 01 Eylül 2016, 13:38:46 »
Hangi advisor o  :P

İstediği özelliği olan advisor gelsin diye belli bir miktar karşılığında kovuyor olabilir :P