Gönderen Konu: Şehirlerimizi Zengin Hale Getirmek?  (Okunma sayısı 29222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Şehirlerimizi Zengin Hale Getirmek?
« : 26 Haziran 2010, 22:30:40 »
-Kendi devletime sahibim.
-Birkaç şehirim(Tulga, Ichamur, Halmar) var.
-Bu şehirler fakir ve neredeyse terkedilmiş durumda veya bakımsız.

"Bu şehri düzenle" adı altında sürekli 1 tane Kadife, 1 tane de aletler dediğimiz metaları istiyor. Sürekli yapmama rağmen birkaç günde bir bu çıkıyor. Kadife almak için Jelkala'ya uğramaktan gına geldi.  krk*

Şehri zengin hale getirmek için neler yaparız? Sürekli kadife mi aramamız gerekiyor? Ziyafet düzenlemek(hepsinden masraflı ama) işi kurtarır mı?
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 17:24:30 Gönderen: BySeco »

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
  • Subutai - Destroyer of Nations
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şehirlerimizi Zengin Hale Getirmek
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2010, 23:27:43 »
Benim önerebileceğim, kervanlarını daima korumaya çalış. Eğer kervanlar hedeflerine ulaşamıyorlarsa zarar demektir. Zaman içinde de krallığının ekonomisine zarar getirir.

Boşuna durmadan ziyafet yapma. Ziyafet sadece diğer beylerle aranı geliştirir ve nam kazandırır.
g]

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Haziran 2010, 00:30:21 »
 Denemedim ama birisi kadife ve aletler ile o şehrin başkent yapıyorduk.Leydi ve bakan o şehre geliyordu. Zengin bir şehre sahip olmak, en kısa 3 ayını alır(Oyundaki zaman dilimi) Ve kimseyle savaşa girme girersende şehirlerini kuşatmasınlar.Çünkü düşman AI krallıkları o şehri en az 4-5gün bekletip kuşatmaya başlıyorlar.O zamana kadar oraya kervan ve çiftçiler gelemiyor ve şehirde yiyecek azalıyor. Hero'nun dediği şeyde kervan ve çiftçilerin saldırıya uğramaması gerektiğidir.Ve buda hem şehir hemde ülke ekonomisine zarar verir ;)
don't be another brick in the wall

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2010, 09:41:27 »
Bir de bazı şehirler çok kenar köşede kalıyor. Kervanlar o şehre gelene kadar sürüyle haydutla baş etmek zorunda kalıyor. Yeni haritayı şahsen ben pek sevmiyorum sırf bu yüzden.

Bazı şehirler o kadar kıyı köşedeki hiç uğradığım olmuyor. Mesela Wercheg, o kadar kenarda ki oraya gelene kadar kervan çoktan deniz yağmacılarının hışmına uğrar. Bu yüzden haritada erişmesi kolay bazı şehirleri ele geçirmek daha mantıklı. Mesela, Dhirim. Haritanın ortasında ve kolayca ulaşılabilir bir yerde. Diyelim Nordlar ve Vaegirlele düşmansınız ama diğer ülkelenden gelen kervanların ulaşmasına engel olmaz çünkü kervanlar onun topraklarından geçmeden Dhirim'e gelebilir.

Şehirlere de köyler gibi gelir arttırıcı binalar ekleseler güzel olur aslında. Nasıl köylerin gelirini değirmen yaparak arttırıyoruz şehirlere de benzer binalar yapıp gelirini arttırabilmeliyiz.
g]

Çevrimdışı SaRaZeN

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Haziran 2010, 13:21:39 »
Yani boşa kürek başkent değiştirip duruyoruz  ;D

Bende bizim hanımın mekanı niye değşip duruyor diyordum  ;D ;D İlk başta sadece Asugan Kalesi bendeyken "bu şehri düzenle" ibaresi çıkmıyordu. Fakat 2-3 kale şehir alınca hepsinde çıktı.

Ichamur civarındaki haydut seli de şehrin gelişmesine mani olsa gerek.

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Haziran 2010, 14:09:51 »
Ichamur civarındaki haydut seli de şehrin gelişmesine mani olsa gerek.

Aynen öyle.
g]

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2010, 14:37:55 »
ichamur tamamen haydutlardan temizlemiştim şehirdeki lonce baskanından kervan görevi alarakta kervanlarını koruyabilirsin...
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

emc

• Ziyaretçi
Ynt: Şehirlerimizi Zengin Hale Getirmek?
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2010, 19:26:57 »
Barış  zamanı
Şehirlerin Lonca başkanlarının görevlerini yapmama rağmen, Şehrin yakınlarıdaki haydut mağaralarını temizlememe rağmen yine de şehirlerim ancak fakirden ORta duruma geçti.

Saolsun bir arkadaş "işi bilirsen, oyun zamanı 3 ay içinde şehri zengin duruma getirebilirsin." demiş.

> Şimdi ben işi bilmiyorum, maden işi bilin arkadaşlar var aramızda, bize de anlatsın, bizlerde şehirlermizi zengin hale getirelimde , şehirlerimizden aldığımız vergi miktarı artsın.

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2010, 22:31:25 »
Kervanların yağmalanmadan şehire ulaşması ve köylü çiftçilerin ölmeden köylerden şehirlere ulaşması gerekir ve bunun için de sürekli haydutları kesmen lazım. Sen "kestim" falan demişsin ama onlar sürekli bir yerlerden çıkar. Tabii bir sürede beklemen lazım şehirlerinin zengin olması için. Şehrinin zengilik seviyesini de lonca başkanına "Bu şehrin diğerlerinle oranı ne" gibi bir şeyler vardı şuan tam hatırlamıyorum ama orada söylüyordu.  tbrk*
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2010, 12:27:07 Gönderen: b4ckr0und1 »

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı HeroSK

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 09:06:38 »
Her zaman şehir etrafında dolaşmak mümkün olmayabilir. O yüzden eğer kral yada mareşal iseniz şehirlerinin etrafında devriye gez diye başkalarına emir verebilirsiniz.
g]

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ağustos 2010, 19:53:55 »
Evet ama emirleri kabul etmiyorlar bazen
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı hakancan 45

• Sekban
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Ağustos 2010, 14:04:03 »
Birde şehrin ihtiyacı olan mallardan getirip satmalısınız.Lonca başkanına "bu şehrin ticaret oranı ne" dediğinizde "şu ürünlerde kıtlık yaşıyoruz  tuz(1450)" gibi cevap verir işte o ürünlerden getirip satığınızda hem siz kazanırsınız hemde şehir zenginleşir. ;)

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 09 Ağustos 2010, 20:48:05 »
Birde şehrin ihtiyacı olan mallardan getirip satmalısınız.Lonca başkanına "bu şehrin ticaret oranı ne" dediğinizde "şu ürünlerde kıtlık yaşıyoruz  tuz(1450)" gibi cevap verir işte o ürünlerden getirip satığınızda hem siz kazanırsınız hemde şehir zenginleşir. ;)

Vay bak bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler hakancan.  tbrk*

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı hakancan 45

• Sekban
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2010, 09:25:22 »
Bişey değil.Ama aslında doğru olup olmadığını bilmiyorum.Ben bi ara uxal a ihtiyacı olan maldan çok satmıştım ticaret yani.Sonrasında şehir yavaş yavaş zenginleşti.En sonunda da etkinlikle dolup taşıyor diye yazıdı.Yani buna dayanarak yazıyorum ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum.Ama denemesi bedava hiç bişey kaybettirmez daha çok kazandırır. ;D
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2010, 09:26:10 Gönderen: hakancan 45 »

Çevrimdışı Ertürkhan

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Yesil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 22 Ağustos 2010, 19:44:39 »
Şuan en zengin şehir Narra şehri.O da benim.  evil* Tavsiyeleriniz çok yardımcı oldu.
Taht Oyunları Hanedanları;

Stark Hanedanı: Kış geliyor.                                       Lannister Hanedanı : Beni kükrerken duy.
Kamuoyu Hanedanı: Medya kadar temiz.               Tyrell Hanedanı: Güçlenerek büyür.
Baratheon Hanedanı: Gazap bizimdir.                          Arryn Hanedanı: Onur kadar yüksek.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bir ilim talebesi ilim tahsil etmekteyken ölüm ve ecel gelse, vefât etse şehiddir.

Çevrimdışı kralkob145

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 12 Ağustos 2012, 00:04:51 »
Arkadaşlar ben bu oyunu 3 yıldan beri oynuyorum ve bi şehirin zengin olmasını istiyorsan o şehire gelen kervanları koruycaksin şehir meydanındaki herkeze burada hayat nasıl die soracaksın mutlaka 1 tanesi fakir çikiyor o 1 tanesini bulmak problem ona 300 dinar veriyorsunuz ve şehirle aranız ilerliyor hergün şehir hancısına girip birer tane içki ısmarlayin ilişki ilerletir binalar yaptirin dier ülkelerde bulunan en iyi eşyalari en ucuza kapatmaya çalişin ve kendi şehrinize getirin olay burda bitiyor köylerdede aynısını yapın şehirlerde kesinlikle lonca başkanlarının görevlerini yapın köylerde köyün yaşlısının görevini yapın binalar yapın ve köyünüzü de zengin yapmak istiyorsaniz yiyecek içeceklerinizi adamlariniza köyden alin biraz pahaliya maal olur ama bu size çok iyi bi vergi kazandıracaktir suanda benim uxhal,barriye,durquba,shariz,praven,rivacek gibi en baş şehirlerim var kale sayim cok yok kalelerden genelde vergi toplayamazsiniz köy sayımı bilmiyorum hiç bakmadımda ama cok var sadece benim dediklerimi yapın ve oyunun keyfini çikarin aynı zamanda kendi şehrinizde toprak alip en ideal üretimi yapin ve herşeyin yolunda gitceğinden emin olabilirsiniz .

Obi-wan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 12 Ağustos 2012, 00:36:58 »
Şehrin Hakim Olduğu Köy Sayısı da Önemli.
Dhirim Şehri'nin Etrafı Bir Çok Köyle Çevrili Bunun Sayesinde Şehir Zengin.

Çevrimdışı kralkob145

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2012, 00:40:07 »
AMA 1 süre sonra ne yaparsan yap baska ülkeler seni geçiyor kervanlar gelsede bi işe yaramiyor yine halkin fakirleşiyor ben şuanda mesela en sağlam köyüm ruluns 10 günde 1 100 adam toplaya biliyorum .
 :rifle:

Çevrimdışı TurkSith

• (TurkJedi)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Ağustos 2012, 00:53:43 »
Ne kadar uğraşsan da gelirleri çok arttıramazsın. Eğer kazandığın para sana yetmiyorsa yanına 30 tane süvari al yağma yap.

Obi-wan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 14 Ağustos 2012, 18:57:18 »
Aslında Zenginleştirmenin Bir Yolu Var Ama Hileyle.Hileye başvurur musunuz bilmem ama yine de söyleyeyim
1)Para Hilesiyle Paranızı Arttırın.
2)Sonra şehirlerden bir sürü at alın 9-12 falan,atların alış fiyatları olabildiğince yüksek olsun.Örneğin 5000 Dinar.
3)Sonra köyünüze/şehrinize gidin.
4)Atları satın. Köyün parası olmayacak ya da az olacak önemli değil.
6)Sonra atları satın alın. Bunu köyün/tüccraın parası bayağı artıncaya kadar yapın.
Yani atları köyden/şehirden pahalıya satın alacak ucuza satacaksınız. Böylece köyün parası artacak.
Şehirlerde 4 tüccara da yapacaksınız. Kısa süre sonra köyler ve şehir zengin olacak. Önceleri ben böyle yapmıştım.