Gönderen Konu: Diplomasi çok karışık geliyor.  (Okunma sayısı 131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sXe

• Azab
  • *
  • ~
    • Profili Görüntüle
Diplomasi çok karışık geliyor.
« : 12 Ağustos 2017, 22:44:48 »
Arkadaşlar oyunda yeniyim, videolar izliyorum daha detaylı bir şekilde öğrenmek için. Ama diplomasi çok karışık geliyor bana. Diplomasi ile neler yapılabileceğini biliyorum fakat hangi ülke ile neler yapmam gerektiğini bilemiyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim, yardımcı olursanız sevinirim.
"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim! Böyle doğdum ve böyle öleceğim.."

Çevrimdışı alemdar1227

• Yeni Çeri
  • *
  • Gelecek sene LYS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Diplomasi çok karışık geliyor.
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2017, 23:32:12 »
Başlarda Türkçe viedolar izlersen çok iyi olur. Yamalarla değişti mi bilmiyorum ama ben oyunu Osmanlı ile öğrendim başlangıç için çok iyi bir seçim olur Osmanlı. Öğrenme kolaylığı açısından. Bir de hangi ülkeyle oynadığını söylersen diplomaside daha iyi önerilerde bulunabiliriz.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.

- Konuşmak hiçbir şeyi çözmez ; şiddet ise sadece daha kötü yapar.

- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

A.Y.A
Kendinize iyi bakın. Yine arada uğrarım.

Çevrimdışı sXe

• Azab
  • *
  • ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2017, 00:06:38 »
Başlarda Türkçe viedolar izlersen çok iyi olur. Yamalarla değişti mi bilmiyorum ama ben oyunu Osmanlı ile öğrendim başlangıç için çok iyi bir seçim olur Osmanlı. Öğrenme kolaylığı açısından. Bir de hangi ülkeyle oynadığını söylersen diplomaside daha iyi önerilerde bulunabiliriz.

Oyuna başlayalı 1 hafta falan oldu ve sürekli Osmanlı ile oynadım. Osmanlıyı çözdüm şuan Moskova ile oynuyorum ama tam olarak çözemedim diplomasisini. Yardımcı olursan sevinirim.
"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim! Böyle doğdum ve böyle öleceğim.."

Çevrimdışı alemdar1227

• Yeni Çeri
  • *
  • Gelecek sene LYS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Ağustos 2017, 00:54:32 »
Moskova ile hiç oynamadım ama forumdaki diğer arkadaşlar yardımcı olurlar. Genel olarak müttefikleir güçsüz rakiplerini hedefle onlara karşı ittifaklar kur ve savaş açarak yen. Eğer müttefikleri çok güçlüyse ve büyük bir devletse barış anlaşması yaparken bazı müttefiklerini kaldırma seçeneğini seç. Böyle böyle yavaş yavaş büyüyebilirsin.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.

- Konuşmak hiçbir şeyi çözmez ; şiddet ise sadece daha kötü yapar.

- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

A.Y.A
Kendinize iyi bakın. Yine arada uğrarım.

Çevrimdışı koki

• Azab
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos 2017, 01:51:01 »
kim kimle dost kim kimle düşam kim kimle rival bunlara dikkat edip. buna göre strateji belirlemelisin.
Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Ağustos 2017, 00:17:48 »
Her devletin belli sayıda diplomatik ilişkisi olabilir ve bu oynadığın zorluğa göre değişiyor.4 hakkın varsa 4 devletten fazla diplomatik ilişkiye girersen her ay -devlet sayısı kadar dip puanın eksilir.(5 devletle yaparsan -1 6devletle -2 vs.)

Moskovada oyuna başladığında sana bağlı vassal dediğimiz devletler var.Bu devletler sana güç sağlarken diplomatik sayıdanda yiyorlar.

İttifak için en uygun aday düşmanın düşmanıdır ve oyunun sonuna kadar o devletle müttefik olmak zorunda değilsin.Atıyorum Macaristan ile ittifak kurup Polonya yı yedin.İleride Fransa ile ittifak kurup Avusturya-Macaristan ı yiyebilirsin.

Garantörlük-İttifak-Kraliyet evliliği-Asker geçişi gibi şeyler diplomatik ilişkiden yerken
Uyarı verme-claim atma-hakaret etme yemiyor.

Belli başlı devletlerin belli başlı dostları vardır.Bunlar:

Avusturya-Macaristan
İngiltere-Portekiz
Osmanlı-Tunus
Fransa-Provence veya Savoy(bazen Provence yi saldırıp yiyor)
Fransa-İskoçya
En zorda Osmanlı oynarken karşılaştığım Macar-Memlük ittifakı.(Herhalde en zorda oynamazsan Müslüman bir devletle hrıstiyan bir devlet ai ile ittifak olmuyor)  Tamamen varsayım....

Oyunu son sürümde oynuyorsan Danzige girip agresiflik almana gerek yok.Yavaş yavaş vassallarını annexle.Novgorodu 2 savaşta bitir.Müslüman Ordu devletlere karşı dikkatli git.İsyanlar çok sıkıntı oluyor.

Osmanlıyla müttefiklik yapma işine yaramaz.Danimarka ile yapıp Polonyayı yedikten sonra Danimarkayı düşmanı ile yiyebilirsin.
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı déjà

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Ağustos 2017, 14:19:16 »
youtube'de nasuhdede adında bir kanal var. ben oyunu ondan öğrendim sana da tavsiye ederim.

kanalı -> https://www.youtube.com/channel/UC4S2wYZcE3cNVviOrRoU8ug

*reklam yaptım ama eğer yasak ise silebilirsiniz*