Gönderen Konu: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.8 Çıktı!  (Okunma sayısı 79640 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı JinSouiChir0

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.6 Çıktı!
« Yanıtla #280 : 03 Ağustos 2017, 16:26:54 »
Merhaba

Ne zaman gelir acaba yama hafta sonu geldi nerdeyse kesin bir tarih varmı acaba çıkması için hala beklemekteyiz.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 03 Ağustos 2017, 16:49:54 »
Hocam haklısınız ama hataları düzeltmeye çalışıyoruz. Elimde olsa hemen çıkartırım zaten. Daha kaliteli bir yama için biraz beklemelisiniz. Vaktim oldukça hataları düzeltip yeni çeviriler ekliyorum. Ama eğer isterseniz erken bir tarihte yayınlarım. Fakat yeterince kaliteli olmaz en azından benim gözümde.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı JinSouiChir0

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #282 : 03 Ağustos 2017, 18:38:36 »
Yani çıkmışken kaliteli birşey olsun o kadar bekledik biraz daha bekleriz artık.

şimdiden elinize sağlık iyi çalışmalar

Çevrimdışı mert35

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 12 Ağustos 2017, 13:12:44 »
merhaba 3 sorum var

1) HOI4 zaten yeterince türkçe niye onunla daha cok ilgileniyorsunuz (sanırım o oyunu daha cok oynuyorsunuz )

2) yeni güncelleme gelecek mi ? gelirse ne zaman gelir ?

3) sanirim bu oyunun güncelemesini sevmiyorsunuz yakın bi zamanda güncellemeyi bırakacak mısınız ? (cok yavas güncelleniyor ve her gecen gün umudum azalıyor bu yüzden soruyorum)

simdiden tskler (suana kadar cevirdiginiz yer için tskler)

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 12 Ağustos 2017, 14:27:15 »
HOI4 ü daha çok sevdiğimden değil daha kolay fakat şu sıralar 2 yamaya da vaktim olmuyor. Yeni güncelleme bu cuma kesin gelecek. Bunun sözünü verebilirim. Bu oyunu çevirmeyi bırakmayacağım. Fakat HOI4 çevirmesi daha kolay ve yeni bir oyun olduğu için önceliğimde olacak. Her ay güncelleme gelecek bu yamaya.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı JinSouiChir0

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #285 : 19 Ağustos 2017, 08:36:05 »
Merhaba

Yama cuma çıkacak demiştiniz ama hala 1.6 kesin bir tarih yoksa bizi de ümitlendirmeyin sözde ayın başında çıkacaktı 20 gün geçti cuma çıkacak dediniz o da geçti yani tam günü belli değilse insanları bekletmeyin böyle neyse yani diyecek lafım yok kolay gelsin

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #286 : 19 Ağustos 2017, 11:24:26 »
Bugün çıkıyor. Yamaya uzun süre ara verdiğimden dosyalar çok fazla değişmiş ve birbirine karışmış tüm hataları düzeltmeye çalışıyorum. Saatlerimi alıyor ama değecek. Bu sürüm çok fazla hata düzeltmesi, eksik satırların eklenmesi ve yüzeysel bir çeviri içerecek. Sonraki sürümde hata kalmadığı için çeviriye yoğunlaşacağım.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.7 Çıktı!
« Yanıtla #287 : 19 Ağustos 2017, 15:46:32 »
Yeni Sürüm Çıktı!

Bu sürümde uzun zamandır dosyalara bakmadığımdan bir ton hata eksik satırlar varmış. Bunların %95'i düzeldi. Yeni çeviriler yapıldı. Yakında fotolarda yenilenecek.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #288 : 21 Ağustos 2017, 16:49:38 »
Eline sağlık usta şimdi bu yama % kaç çevrilmiş durumda DLC ler ile beraber  ???

Takip ediyorum başarılar dilerim tbrk*

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #289 : 21 Ağustos 2017, 17:05:52 »
Teşekkürler. Şuan yüzde vermem yanlış olur ama tahminen %30-40 civarıdır. Tonla dlc çıktığı için baya bir yüzdenin düştüğünü düşünüyorum. Bu hafta VC2, haftaya HOI4, ondan sonra bu yamaya güncelleme gelecek. Bu sırayla yamalar güncellenecek ve %100 oranına ulaştırılmaya çalışılacak.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı jBEY

• Yeni Çeri
  • *
  • Hata yapmaktan çok korkarsan hiçbir şey yapamazsın
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #290 : 21 Ağustos 2017, 18:53:09 »
Başlıkta mod halinde demişşsin ama mod halinde değil. Senin için mod haline getirdim. Yalnızca çalışmalarını yaptığın dosyayı editlemen yeterli diğer dosyayı onun yanına mod klasörü ile beraber atarsan mod olarak açılır.
http://s9.dosya.tc/server3/sx40oc/Turkce_Yama.rar.html

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #291 : 21 Ağustos 2017, 19:14:59 »
Teşekkürler yardım için aslında mod şeklindeydi. Ben .rar içine mod dosyasını eklemeyi unutmuşum :)
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı mert35

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #292 : 24 Ağustos 2017, 16:17:31 »
merhaba %30-%40 cevrildi dediniz de acaba oyunun geneli olarak mı %30-40 mı yoksa atiyorum siz önceden oyunun %10 cevirmistiniz simdi bi %30-40 daha mı cevirdiniz ?

%90 ilk dedigim ve bu korkutuyor beni :D yanlıs hatırlamıyorsam bu yaz (bundan bi kaç ay önce yazmıstınız) büyük oranda oyun türkçe olacagini söylemistiniz

2) acaba her ay düzenli olarak mı günceliceksiniz ? öyleyse tahmini % kaç yapabilirisiniz

3) biliyorum bu oyunu cok sevmiyorsunuz ama ho4 zaten yeterince türkçe imkanınız oldukca ordakı gücünüzüde buraya ekler misiniz ? cünkü ho4 %80 ni btimis durumda zaten ve önemli yerlerini cevirdiniz

gayretiniz ve ugraslarınız için tsk ederim sadece böyle güzel oyunun türkçesi olması üzüyor beni (tüm seriye sahibim eu4- ho4 )

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #293 : 24 Ağustos 2017, 17:18:02 »
Hocam sana şöyle açıklayayım. Şu aralar strateji oyunu oynamıyorum zaten. Yani çeviri önceliğim oyunu sevdiğim için değil yeni bir oyun olduğu için HOI4 idi.

Çeviri yüzdesi konusuna gelirsek. Size CK2 'yi çevirmenin ne kadar zor olduğunu şöyle anlatayım. Mesela 10000 satır çevirdim diyelim 1 ayda. Bildiğiniz gibi her ay DLC geliyor neredeyse. Sonra DLC çıktı. Çevirdiğim 10000 satırla %15 anca ilerleme kaydedebilirim zaten. Sonra bir DLC geldi ve 10000 yeni satır daha ekledi. Peki ne oldu?  Yama %50 olmuştu çıkan DLC ile %40'a yeniden düştü ve hiç ilerleme kaydetmemişim gibi bir olay olmuş oldu. Bunların hepsini misal olarak söylüyorum ama buna benzer gelişiyor olaylar. 10000 yeni satır değilde yarısı kadar ekleniyor bazı DLC lerde. Tek başıma olmasan bu yama çok daha fazla gelişebilirdi.

Çeviri Şu an tahminen %40 haftaya gelecek güncelleme ile %45-50 olabilir.

Yeni DLC çıkana kadar HOI4 çevirisine ara vereceğim. Yeni DLC Çıktığında ise 2 hafta boyunca tamamen HOI4 çevirisine odaklanacağım. Bu hafta VC2 çevirisine bir güncelleme gelecek. Haftaya ise CK2'ye. Böylece anlaşmış olalım.

-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #294 : 25 Ağustos 2017, 19:14:29 »
Eline sağlık, yeni sürüm için teşekkürler.

Çevrimdışı yasar

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #295 : 27 Ağustos 2017, 12:17:50 »
Yıl oldu gittim geldim gine reyis bu crusader king 2 yaması ne oldu tamamlandımı hoi çevirmekten bakmıyodun

3 gündür bakıyorum cevap gelcekmi diye can sıkıntısından aslında özel msj atmıştım ama böyle bişi oldu

Pony island oyununu öneririm Yada UnderTale

Az önce başka yerde bir konu okuyordum Paralı yama konuları bir uzun uzun konuşmalar çok sıkıcıydı.

Neyse çok tşk ediyorum Başarılarının devamını bekliyorum
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2017, 12:08:08 Gönderen: yasar »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 30 Ağustos 2017, 13:29:27 »
Hocam bende isterim yama bitsin ama tek başıma elimden bu geliyor 3 ayrı çeviri ile uğraşıyorum. Biri %85 biri %75 bu da %40 bayramdan sonraki hafta bir güncelleme daha gelecek ve %45-50 olması için çalışacağım.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı jankos55

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 06 Eylül 2017, 00:30:31 »
Herşey çok güzel uğraşıyorsunuz ellerinize sağlık ama linkler ölü ve bi gelişme varmı acaba ?
“There is no Humpty Dumpty, and there is no God. None, not one, no God, never was”.
-George Carlin

Çevrimdışı 4k1n_B3y

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #298 : 06 Eylül 2017, 00:45:45 »
Dostum,ellerine sağlık da link varmıydı?

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #299 : 06 Eylül 2017, 09:36:05 »
Linkler Güncellendi.
-Adolf Hitler-