Gönderen Konu: Rise of Prussia  (Okunma sayısı 12398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rise of Prussia
« Yanıtla #40 : 06 Ağustos 2010, 14:29:10 »
Hmm oyun güzele benziyor.
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Ağustos 2010, 14:29:24 »
Orijinal oyuna yükleyebilirsiniz de, AGEOD'un oyunlarının korsanına yama yüklenemiyor. Çok popüler oyunlar olmadığından da korsan ekipleri bu oyunların yamalarına crack yapmıyorlar. Yani internetten indiren arkadaşların güncel yamalarla oynaması biraz zor.

WW1'ın Gold versiyonu çıktı gerçi. Yamaya gerek kalmadı ama diğer oyunlarına hala yama çıkarıyorlar.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 06 Ağustos 2010, 14:43:31 »
WW1 hangisiydi?

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 06 Ağustos 2010, 15:12:26 »
Oo link atsana.

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 06 Ağustos 2010, 15:42:08 »
Tamam inceliyorum şimdi sağol. tbrk*

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 24 Kasım 2010, 11:47:04 »
Oyun biraz karışık ama güzel bir oyun. Fazla oynayamadım, o yüzden bir bilgi veremem. Victoria oynayanlar bunda biraz zaman geçirebilirler
don't be another brick in the wall

Çevrimdışı tr43

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 26 Nisan 2011, 01:35:43 »
ya oyunun müzikleri süper hayden bach telemann var askeri marşlar var zamanın marşları oyun çok zor gibi görünüyo
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2011, 01:37:44 Gönderen: tr43 »
...

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 26 Nisan 2011, 15:17:03 »
Türkçeye dikkat eder misin ?

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Aralık 2011, 20:40:51 »
Arkadaşlar Rise of Prussia'yı oynamayı uzun uğraşlar sonunda öğrendim. Nerdeyse tamamen savaşlar üzerine kurulu bir oyun. Yaklaşık 15 saat süren oyunumda Prusya ile Avusturya ve müttefiklerini dize getirdim  :army: Birde Revolution Under Siege diye bir oyun daha var. Bunun Rise of Prussia dan artıları eksileri neler. Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Ona göre indirip denemek istiyorum... :beatnik2: 

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 12 Aralık 2011, 21:42:52 »
"Active leader" kavramının tam olarak ne olduğunu biliyor musun?
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2011, 21:45:27 Gönderen: Spartan »
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Aralık 2011, 22:09:19 »
"Active leader" kavramının tam olarak ne olduğunu biliyor musun?

Hayır tam olarak bilmiyorum. Oyunda Kullanalılabilen üst rütbeli subaylar filan mı?

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 12 Aralık 2011, 22:58:52 »
Manual'de yazan bu ama tam olarak mantığını kavrayamadım:

Alıntı
7.1 Activation
At the beginning of each turn, every Leader undergoes an ‘Activation Check’. (These checks are made even if the
Leader is currently not commanding any units.) Activation checks are made using a Leader’s Strategic Rating. The
higher a Leader’s Strategic Rating, the greater chance the Leader will pass the Activation Check. Leaders who pass
their Activation Check are considered ‘Active’ for the upcoming game turn. Likewise, Leaders that fail their check
are considered ‘Inactive’. Forces without Leaders are always considered Active but suffer movement and combat
penalties accordingly.
7.1.1 Activation Check Modifiers The Activation check is modified by the following conditions:
 +1 Strategic Rating: A Leader who was active during the previous game turn increases his Strategic
Rating by one (1) for purposes of the Activation check.
 Variable: A Leader of a Corps that is located within the Command Radius of its Army HQ has his
Strategic Rating modified by the Army Commander’s Strategic Rating. Note that a poor Army Commander
can actually reduce the Strategic Ratings of his subordinate Corps Commanders.
7.1.2 Active Leaders Leaders who are considered Active are indicated on the game map by having a white-colored
envelope next to their TDM. Forces commanded by Active Leaders may move and engage in combat normally
during the up-coming game turn.
7.1.3 Inactive Leaders Leaders who are considered Inactive are indicated on the game map by having a browncolored
envelope next to their TDM. Units and Forces commanded by Inactive Leaders may still move and engage
in combat during the up-coming game turn, but they do so with penalties applied.
7.1.4 Restrictions Placed on Inactive Leaders Inactive Leaders may only assume a Defensive or Passive Posture
(not applicable for Naval Leaders). In addition, the following restrictions are placed on Inactive Leaders:
 Inactive units or Forces suffer a 35% reduction in their movement ability (i.e. speed),
 Inactive units or Forces suffer up to a 35% reduction in their combat efficiency if they engage in combat
in hostile territory.

Sen bilmeyip de kazandığına göre o kadar da önemli bir şey değil herhalde. Şu oyunu çözersem multi oynayalım istersen, ama Prusya benim :P
Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 12 Aralık 2011, 23:05:44 »
Olur, öğrenmek için AI zorluk seviyesini düşürmüştüm. Çokta zor olmadı yenmek. Orduları düzenli kurmak çok önemli ancak en önemli şey ikmale dikkat etmek ve kış şartlarından ordunu korumak. AI çoğu zaman ordularını karda kışta hareket ettirip heba ediyor. Bende zayıflayan orduları yeniyorum. Birde en çok zorlandığım bazı büyük şehir kuşatmaları aylarca hatta 5-6 ay sürüyor. Tabi savaşın en hararetli anında, en güçlü ordunun kuşatma için bu kadar uzun süre bekletmek akıllıca değil. Neyse öğreneceğim çok şey var daha....

« Son Düzenleme: 12 Aralık 2011, 23:06:33 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 12 Aralık 2011, 23:31:23 »

Buda benim oyunum. 126. turn. Stockholm hariç her yeri aldım...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2011, 16:37:23 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 18 Aralık 2011, 15:53:35 »
Oyun güzele benziyor.Taktik-Strateji galiba.Savaşlar üzerine kurulu diyorsun.
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 18 Aralık 2011, 16:01:49 »
Evet ilk hikayemi bir kaç saat içerisinde yazıcam. Orda daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.

Çevrimdışı Furkan Ali Tunca

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Furkan Ali Tunca
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 18 Aralık 2011, 16:03:24 »
Birde hikaye konundaki soruma cevap verseydin...
Bu dünyada 2 şeyden nefret ediyorum.
1-Irkçılık
2-Yahudiler :P

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 10 Temmuz 2012, 13:08:33 »

Sonunda Viyana'yı alarak oyunu bitirdim. Tek kelimeyle şahane bir strateji oyunu. Satranç gibi adeta. AGEOD fanlarının Paradox'u neden küçümsediğini şimdi daha iyi anladım. Yapay zekası da takdire şayan ayrıca.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 10 Temmuz 2012, 13:18:15 »
Oyun Barış'ın hikaye yazığı oyuna çok benziyor.

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 10 Temmuz 2012, 13:19:13 »
@Annibal
Tebrikler, beğenmene sevindim. Tarih nedir?