Gönderen Konu: İstatistik, Save ve Görsel Paylaşım Alanı  (Okunma sayısı 19242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: İstatistik, Save ve Görsel Paylaşım Alanı
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2013, 00:58:41 »
Oyunda en güçlü 2 devlet var.

1.Fransa
2.Osmanlı

Bu iki devlet yeni askerleri kullanmaya başlamış Avusturya henüz 17'de Osmanlı savaş açarsa dümdüz eder Avusturya'yı aynı şekilde Fransa'da öyle.

Kastilya en ufak saldırıda yerle bir olur ordusu donanması var ama gerektiğinden hızlı şekilde kolonileştiği için hem Infamy çok yüksek hemde kraliyet otoritesi zayıf ekonomiyi katmıyorum bile. Bir süre dinlenme sürecine girmesi gerekiyor yoksa sonu hayırlı değil.

Gelişmesini hızla sürdüren 4 ülke var.

1. Fransa
2. İngiltere
3. İsveç
4. Rusya

(Belki birden büyük rakamlar kazanmıyor ama eşit şekilde kıyaslanırsa Rusyadan daha hızlı gelişiyor bu yüzden 3. yaptım )

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2013, 08:32:08 »
Rusya İsveç'i üfleyerek yok eder.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı hakan030

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • En Büyük San Marino
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2013, 08:47:48 »
rp dışı avrupada siz birbirinizle savaşırken ben rahatım
Macaristan Beklenmedik Yolculuk

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2013, 08:52:55 »
Polonya ordusu büyümeli. Manpower ve para yeterli.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Çapulcu

• (yigit34)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • -yigit34-
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2013, 09:19:45 »
Orta Doğudaki sessizlik fırtına vaad ediyor gibi.

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı person

• Müsellem
  • *
  • Büyük Britanya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2013, 22:52:16 »
Dünya görüntüsü yok mu?

Çevrimdışı Probang

• Paşa
  • *
  • Red Ale
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2013, 10:13:32 »
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Swhimme

• Sipahi
  • *
  • Elhamdülilûvatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2013, 21:33:03 »
Eğer ben devreye girmezsem Avusturya durdurulamaz güç olur. Ama siz böyle olsun istediniz, o yüzden karışmayacağım. Teker teker yutsun hepinizi.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2013, 21:35:30 »
(aç/kapa)

Savaştan tek görüntü aldım keşke daha çok alsaydım. :/

Çevrimdışı Knock0uT

• Sipahi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATURK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2013, 21:37:53 »
(aç/kapa)

Savaştan tek görüntü aldım keşke daha çok alsaydım. :/

Ben yokum burda :(

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2013, 21:39:37 »

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Dadak Paşa
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2013, 21:46:27 »
Eğer ben devreye girmezsem Avusturya durdurulamaz güç olur. Ama siz böyle olsun istediniz, o yüzden karışmayacağım. Teker teker yutsun hepinizi.
Benim oyuncu karakteristiğimi bilen bilir, mecbur kalmadıkça kimseyle savaşmam, hiç saldırgan olmayan bir doğam vardır; bu oyunda da henüz elektörleri bile vasal yapmadım. Genişlemek istesem, koskoca zengin topraklarıyla HRE var, add core yapar genişlerim. :) Aksine senin ise neredeyse tamamen saldırgan bir tavrın var, durmadan bir yerlere saldırıyorsun, en son kurban olarak da beni seçmiştin ki müttefiklerimin desteğiyle ucuz kurtuldum. Benimle savaşmak yerine anlaşıp HRE'ye genişlemeyi bıraksan birbirimizi bir daha tanımazdık, ama sen aç gözlülük yaparak HRE'yi avuçlarının içine almaya çalıştın.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Ocak 2013, 21:53:37 »
Dadak ve Proyu iyi savaştıkları için tebrik ederim geri kalan oyuncular sadece yer kapladı. Naples'i Rusya kurtardı Kastilya savaş sonunda girip bir şey alacağını sandı ama artık Dadak ile Swhimme barıştığı için hem 3 ün 1 ini almış oldu hemde Fransayı kendine düşman etti Truece kalkınca saldıracağım Kastilya'ya Fransa ile. Osmanlı bana saldırdı ama 2 defa donanması yenilince mantıklı olanı yaptı beyaz barış. Şimdi Dadak sürekli onu arkasından vurup İtalya'yı kurmak isteyen Venedik'in üzerine yürüyebilir bu esnada Osmanlı savaşı patlak verebilir. İskandinavya ile gemi üretimine geçiyoruz Kastilyanın işin bitince Venedik'e belki Dadakların yanında bizde saldırabiliriz.

Kastilya'yı dadak gibi bölmeyeceğiz add core ile toplayacağım toledoyu filan nasılsa yılda 15 ajan geliyor plütokrasi sağ olsun.

Şuan oyunda ki gidişat tamamen Osmanlı savaşı üzerine kurulmuş durumda ve hatta ben inanıyorum Dadakla Fransa birleşip Osmanlıya beraber dalabilirler. Bakalım zaman ne gösterecek.

Çevrimdışı Knock0uT

• Sipahi
  • *
  • Mustafa Kemal ATATURK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Ocak 2013, 21:57:20 »
Dadak ve Proyu iyi savaştıkları için tebrik ederim geri kalan oyuncular sadece yer kapladı. Naples'i Rusya kurtardı Kastilya savaş sonunda girip bir şey alacağını sandı ama artık Dadak ile Swhimme barıştığı için hem 3 ün 1 ini almış oldu hemde Fransayı kendine düşman etti Truece kalkınca saldıracağım Kastilya'ya Fransa ile. Osmanlı bana saldırdı ama 2 defa donanması yenilince mantıklı olanı yaptı beyaz barış. Şimdi Dadak sürekli onu arkasından vurup İtalya'yı kurmak isteyen Venedik'in üzerine yürüyebilir bu esnada Osmanlı savaşı patlak verebilir. İskandinavya ile gemi üretimine geçiyoruz Kastilyanın işin bitince Venedik'e belki Dadakların yanında bizde saldırabiliriz.

Kastilya'yı dadak gibi bölmeyeceğiz add core ile toplayacağım toledoyu filan nasılsa yılda 15 ajan geliyor plütokrasi sağ olsun.

Şuan oyunda ki gidişat tamamen Osmanlı savaşı üzerine kurulmuş durumda ve hatta ben inanıyorum Dadakla Fransa birleşip Osmanlıya beraber dalabilirler. Bakalım zaman ne gösterecek.

Öncelikle adam gibi konuş oyun bu adam olmayı öğren.

Kastilya, toprak almak için savaşa girmedi sadece Fransa ve İngiltere'nin çevirdiği dolapları fark ettiği için ve zaten bir müttefiklik söz konusu olduğu olan ittifak grubuna katıldı.Toprak almak isteseydim savaş bittiği gibi girerdim Fransa'ya.

Çevrimdışı Swhimme

• Sipahi
  • *
  • Elhamdülilûvatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2013, 21:57:28 »
Benim oyuncu karakteristiğimi bilen bilir, mecbur kalmadıkça kimseyle savaşmam, hiç saldırgan olmayan bir doğam vardır; bu oyunda da henüz elektörleri bile vasal yapmadım. Genişlemek istesem, koskoca zengin topraklarıyla HRE var, add core yapar genişlerim. :) Aksine senin ise neredeyse tamamen saldırgan bir tavrın var, durmadan bir yerlere saldırıyorsun, en son kurban olarak da beni seçmiştin ki müttefiklerimin desteğiyle ucuz kurtuldum. Benimle savaşmak yerine anlaşıp HRE'ye genişlemeyi bıraksan birbirimizi bir daha tanımazdık, ama sen aç gözlülük yaparak HRE'yi avuçlarının içine almaya çalıştın.

Kendi durumumdan şikayetçi değilim, müttefiklerini çok da hesaba katmamak gibi bir hata yaparak iki ihtimalli bir savaşın içine girdim, ve de aleyhime olan ihtimali ele aldım. Gücü elinde bulunduran devlet saldırgan devlettir. Bunu önlemenin tek yolu dengeleyici kuvvetlerdir, eğer bunlar olmazsa senin yapacağın da saldırganlık olacaktır.

Şu anda dengeliyici olması olası iki unsur var: Bunlardan biri Rusya, öteki Osmanlı.

Çevrimdışı Temüroğlu

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2013, 21:58:23 »
Lokinin blocklarini kaldirmak icin saldirdim ve kaldirdimda  akdenize giremedin olm iste ne yenilmesi.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Ocak 2013, 21:59:28 »
Öncelikle adam gibi konuş oyun bu adam olmayı öğren.

Kastilya, toprak almak için savaşa girmedi sadece Fransa ve İngiltere'nin çevirdiği dolapları fark ettiği için ve zaten bir müttefiklik söz konusu olduğu olan ittifak grubuna katıldı.Toprak almak isteseydim savaş bittiği gibi girerdim Fransa'ya.

Niye girmedin ? Yapardım ederdim deme bana yap göreyim. Yazıyorum işte 10 yıl sonra gireceğiz sana.

Lokinin blocklarini kaldirmak icin saldirdim ve kaldirdimda  akdenize giremedin olm iste ne yenilmesi.

İngiltere sahilleri akdeniz oluyor değil mi temürcüğüm.

Getirdiğin donanma kastilyanın 3 katı daha fazlaydı.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2013, 21:59:49 Gönderen: Loki »