Gönderen Konu: Avrupanın Kaderi - Yedi Yıl Savaşları (2. bölüm)  (Okunma sayısı 10028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avrupanın Kaderi - Yedi Yıl Savaşları (2. bölüm)
« Yanıtla #40 : 11 Ocak 2012, 02:57:16 »
Hadi bakalım bekliyoruz , oyunun mini bir rehberini yazsan belki oyuncuları çekebilirsin foruma katkın büyük olur  ;)

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Ocak 2012, 23:12:23 »
Çok güzel olmuş eline sağlık. Bu oyun gerçekten mükemmel bir oyun ve yapay zeka normal seviyede bile oldukça iyi ki  okadar komplike oyun mekanikleri ve büyük haritada hiç zorlanmıyor özellikle Avusturya koalisyonu. (En son yamasını indirmelisiniz. Son yamalarda "AI concentration" modulü eklenmişti. Yani orduları birleştitip daha güçlü saldırabiliyor.)
Bu Hikayedeki müzik de çok güzel seçilmiş.
Tebrikler  ;)

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Ocak 2012, 23:40:02 »
Çok güzel olmuş eline sağlık. Bu oyun gerçekten mükemmel bir oyun ve yapay zeka normal seviyede bile oldukça iyi ki  okadar komplike oyun mekanikleri ve büyük haritada hiç zorlanmıyor özellikle Avusturya koalisyonu. (En son yamasını indirmelisiniz. Son yamalarda "AI concentration" modulü eklenmişti. Yani orduları birleştitip daha güçlü saldırabiliyor.)
Bu Hikayedeki müzik de çok güzel seçilmiş.
Tebrikler  ;)

Barış çok teşekkür ederim. Oyunu ilk senin rehberinden tanımıştım. Orda çok faydalı bilgiler var.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Ocak 2012, 23:48:31 »
Barış çok teşekkür ederim. Oyunu ilk senin rehberinden tanımıştım. Orda çok faydalı bilgiler var.

Oyunu beğendiğine sevindim, çok zevkli oyundur. Rehberde eklemekte unuttuğum bir çok kısım vardı ama yardımcı olabildiğime sevindim.  ;)

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Ocak 2012, 23:53:29 »
Oyunu beğendiğine sevindim, çok zevkli oyundur. Rehberde eklemekte unuttuğum bir çok kısım vardı ama yardımcı olabildiğime sevindim.  ;)

Barış oyunda supply kısmında hala kavrayamadığım şeyler var. Mesala Rusya orduları savaşa girince ne yaparsam yapayım o yukarda ki iki şehri alamıyorum ve supply sorunu yüzünden tüm Rus orduları ölüp gidiyor. Bunun çözümü var mı?
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 23:54:14 Gönderen: lemelem »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Ocak 2012, 00:19:03 »
Barış oyunda supply kısmında hala kavrayamadığım şeyler var. Mesala Rusya orduları savaşa girince ne yaparsam yapayım o yukarda ki iki şehri alamıyorum ve supply sorunu yüzünden tüm Rus orduları ölüp gidiyor. Bunun çözümü var mı?

Rusya'nın  ikmal problemi vardı yani ikmal ordulara ulaşamıyordu. Bunun için son yamaları yüklemen lazım. Birde ayrıca ordularda hep supply wagon bulunsun. Eğer ikmal azalırsa bu vagonları en yakın şehre gönder sonra tekrar ordularına geri getir. Ama tarihsel olarak Rusya ikmal problemleri yüzünden çok adam kaybetmiş Rusya'yı oynamak zor. AYrıca oyunda bir option var. Eğer o option 'da Prusya polonya'nın da tarafsız kalmasını seçerse Gdansk lehrinden ikmal sağlayamıyorsun bu da demektir ki her 2-3 bölge'de bir "depot" yapman lazım stettin kentine kadar ilerleyebilmen için.
Bir de ayrıca "cossack atlıların" az ikmal tüketir. Atlılara az ikmal tüketme yeteneği olan bir komutanla Bohemya'ya gönderebilirsin. Diğer askerleini ise depot yaptıktan sonra ilerlet.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Ocak 2012, 00:23:23 »
Rusya'nın  ikmal problemi vardı yani ikmal ordulara ulaşamıyordu. Bunun için son yamaları yüklemen lazım. Birde ayrıca ordularda hep supply wagon bulunsun. Eğer ikmal azalırsa bu vagonları en yakın şehre gönder sonra tekrar ordularına geri getir. Ama tarihsel olarak Rusya ikmal problemleri yüzünden çok adam kaybetmiş Rusya'yı oynamak zor. AYrıca oyunda bir option var. Eğer o option 'da Prusya polonya'nın da tarafsız kalmasını seçerse Gdansk lehrinden ikmal sağlayamıyorsun bu da demektir ki her 2-3 bölge'de bir "depot" yapman lazım stettin kentine kadar ilerleyebilmen için.
Bir de ayrıca "cossack atlıların" az ikmal tüketir. Atlılara az ikmal tüketme yeteneği olan bir komutanla Bohemya'ya gönderebilirsin. Diğer askerleini ise depot yaptıktan sonra ilerlet.

Zaten oyunun supply mantığını öğrenmeden oynamak çok zor. İlk başlarda çok askerim telef olmuştu  :) Sonradan öğrenince supply desteği olmadan asla orduları hareket ettirmiyorum. Rusya olayınıda Depo kurarak çözücez yani, tamam deneyeyim.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Ocak 2012, 00:30:05 »
Zaten oyunun supply mantığını öğrenmeden oynamak çok zor. İlk başlarda çok askerim telef olmuştu  :) Sonradan öğrenince supply desteği olmadan asla orduları hareket ettirmiyorum. Rusya olayınıda Depo kurarak çözücez yani, tamam deneyeyim.
Evet ikmal çok önemli ve ayrıca askerlerin araziye göre savaşması 2. en önemli detay. Oyun klasöründen "battle logs" kısmından savaş mekaniklerine bakabilirsin. Ama önce options'dan error logu açman lazım
Eğer Köninsberg limanını ele geçirebilirsen oradan Prusya gemilerini ele geçirebilirsin (Eğer limanda varsa) Bu gemilerle heritanın her yerine gidebilirsin. Ama tabi hava şartları iyi olursa gemiler hasar almaz ise ;) Ama Rusya'nın ikmal olayı gerçekten zor ve biraz şansa dayalı.  :)

« Son Düzenleme: 12 Ocak 2012, 00:33:58 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı kamastra 36

• Sipahi
  • *
  • Tekrar Buradayım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 30 Ocak 2012, 11:58:21 »
harika tbrk*
Sizi çok özledim.

Çevrimdışı uLfsaar

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 18 Şubat 2012, 14:41:18 »
Ellerine sağlık çok sürükleyici olmuş cidden tbrk*

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 18 Şubat 2012, 14:55:44 »
Ellerine sağlık çok sürükleyici olmuş cidden tbrk*

Tşkler  ;D

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 02 Mart 2012, 05:31:04 »
Arkadaşlar anketim sonuçlandı. Oy kullanan 5 arkadaşa teşekkür ederim. Hikayemin benim kötü hazırladığımdan değilde oyuna olan ilginin az olduğundan pek okunmadığına kanaat getirdim. Bu sebepten en kısa zamanda hikayeyi yeni bölümler ile tamamlıycam. Eğer bir gün sizin de yolunuz Rise of Prussia ya düşerse bu hikayeye bir göz atarsınız.

Yolum bu gece düştü bir göz attım şimdi orduyu toparlayıp gidiyorum eline sağlık...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 02 Mart 2012, 15:40:01 »
Yolum bu gece düştü bir göz attım şimdi orduyu toparlayıp gidiyorum eline sağlık...  :smoking:

:D tşkler..

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 02 Mart 2012, 15:42:18 »
Önemli değil...  :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge