Gönderen Konu: Paradox plaza'da resimli Rise of Prussia Pbem hikayesi  (Okunma sayısı 1642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim Avusturya tarafını oynadığım Pbem  oyunda rakibim Prusya tarafını yönetiyor.
Hikaye ingilizce ama oldukça açıklayıcı ve teknik bilgiler veriyor. Google translate'den çevirerek tam olmasa da fikir sahibi olabilirsiniz. Bu adresten ulaşabilirsiniz :

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?513080-Learning-from-Prussia-a-Rise-of-Prussia-AAR-against-a-real-player-for-beginners

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Paradox plaza'da resimli Rise of Prussia Pbem hikayesi
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2012, 17:52:15 »
Bu oyun 2011 senesi için  en iyi  Ageod Oyunları Hikaye dalında ödül aldı.

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?598151-The-2011-Aarthena-Awards

Ayıptır söylemesi 1760 yılında teslim oldum.  ;D

Çevrimdışı Bgieer

• (Selanikli)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
  • Muk
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2012, 18:54:13 »
Helal olsun dostum.Bizde buralarda takılıyoruz adam dünya çapında yazmış tekrar helal tbrk*
beggin beggin uhuuuuuu

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2012, 16:18:55 »
Konuya girip AAR gerçekten çok iyiymiş diye yazacaktım ki teslim olduğunu yazmışsın. Bu spoylır hoş olmadı ama neyse...
Resimler ufak, pek fazla şey anlaşılmıyor. Hikayenin tek eksiği o bence. Bu arada adam senden master of defense diye söz ediyor, gözümden kaçmadı ;D
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2012, 01:46:51 »
Aslında Avusturya oyuncusu için ibretle okunması gereken bir AAR oldu . Bu AAR yazıldığında oyunda önemli problemler vardı ve genel olarak oyunu daha derinden  tanımaya çalışıyorduk. Daha evvel spoiler verdim bir spoiler daha vereyim. Rusya'nın başarısızlıkları bütün Avusturya koalisyonu devletlerinin "National Morale" puanını düşürdü ve savaşın sonucuna direk etkisi oldu.  Ama her bir koalisyon devletinin neden ayrı bir "NM" puanının olmadığı tartışılabilir.

Oynadığım rakibim iltifat etmiş. Ben özellikle Rise of Prussia oyununda Frederick'in birliklerini gördüğüm anda kaçıyordum 8|. Yapay zeka ile  oynamak çok farklı. Bu AAR'de resimler küçük olsa bile anlatımı çok kuvvetli. Bazı ilginç taktikler öneriyor. Sonuna kadar okunmasını tavsiye ederim . ;)