Gönderen Konu: Fabrika Kuramıyorum  (Okunma sayısı 11408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabrika Kuramıyorum
« : 31 Ağustos 2010, 23:40:52 »
Arkadaşlar 2 gün önce Victoria 2 ye başladım Victoria biraz oynamıştım ama sonuç hüsrandı şimdi bu oyun EU3 e de biraz benzediğinden benim için öğrenmek daha kolay ilk sorunum fabrikalarla ilgili

Fabrika kurmakla başlayalım rejimleri biraz söktüm ülkenin başıma ekonomik politikası Interventionism olan bi parti getirdiğim halde fabrika kuramıyorum yeterli hammaddem falanda var ama fabrika ekle tuşu sönük oluyo??

Arkadaşlar ben fabrikaları bi türlü kar a geçiremiyorum destekliyorum hep zarar desteklemediğim zamanda işten çıkarmalar oluyo fabrikanın iflasa kadar yolu açılıyo

National Focus olarak craftman leri seçiyorum fabrika nüfusu fullenince capitalistleri çoğaltmak amacıyla değiştiriyorum ama işçi nüfusu yine azalmaya başlıyo nasıl sabitleyebilirim

Arkadaşlar fabrikaları devlet kontrolüne naısl geçirebilirim fabrikaların üzerine geliyorum Owned By : Capitalists gibi bi yazı çıkıyo fabrikayı benim kurduğum halde

Sonraki bölüm: Ticaret ile ilgili sorular :smitten:
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2010, 07:22:18 Gönderen: Ömer »
İşte bu yüzden TTNet seçmeyin
http://www.speedtest.net/result/3071704013.png

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ben ve Sorularım
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2010, 23:42:07 »
Bu tarz konular açmak yasaklanmadı mı?

Çevrimdışı FurkanBey

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2010, 23:51:02 »
Konunun ismini fabrika sorunları gibi bir şeyle değiştirmelisin, kurallara göre.Böylece dışarıdan gelenler, ya da içeriden, konuyu arayanlar rahatça ulaşabilecek.Her sorun için de ayrı konu açman lazım.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2010, 23:54:13 »
Evet bu isimli konular yasak.Kızılordu ve Fabrika soruları yapabilirsin mesela.Diğer konuların içinde Kızılordu ve Ticaret soruları
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2010, 23:57:16 »
Hayır. Konunun ismi soruyla alakalı olacak. Örnek : "Şehir işgal etmek" :P

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2010, 00:00:37 »
Fabrika soruları diyince zaten konuyla alakalı oluyor.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2010, 07:21:15 »
Düzeltme: Cevabı verilmiş sorular arama sonrası bulunamazsa konu açılabilir. Ayrıca bu konunun başlığı değiştirilerek konu devam edebilir.
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2010, 07:22:29 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fabrika Kuramıyorum
« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2010, 20:11:54 »
Arkadaşlar sorularıma cevap vericek misiniz huh2*

Çevrimdışı dikkat!

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2010, 22:00:47 »
Arkadaşlar 2 gün önce Victoria 2 ye başladım Victoria biraz oynamıştım ama sonuç hüsrandı şimdi bu oyun EU3 e de biraz benzediğinden benim için öğrenmek daha kolay ilk sorunum fabrikalarla ilgili

1-Fabrika kurmakla başlayalım rejimleri biraz söktüm ülkenin başıma ekonomik politikası Interventionism olan bi parti getirdiğim halde fabrika kuramıyorum yeterli hammaddem falanda var ama fabrika ekle tuşu sönük oluyo??

2-Arkadaşlar ben fabrikaları bi türlü kar a geçiremiyorum destekliyorum hep zarar desteklemediğim zamanda işten çıkarmalar oluyo fabrikanın iflasa kadar yolu açılıyo

3-National Focus olarak craftman leri seçiyorum fabrika nüfusu fullenince capitalistleri çoğaltmak amacıyla değiştiriyorum ama işçi nüfusu yine azalmaya başlıyo nasıl sabitleyebilirim

4-Arkadaşlar fabrikaları devlet kontrolüne naısl geçirebilirim fabrikaların üzerine geliyorum Owned By : Capitalists gibi bi yazı çıkıyo fabrikayı benim kurduğum halde

Sonraki bölüm: Ticaret ile ilgili sorular :smitten:
Uyarı: Alıntıdaki sayıları ben yazdım cevap vermeyi kolaylaştırmak için  tbrk*

1- Interventionism de fabrika kurmaya izin vermiyor. Şimdi bildiğim kadarıyla Laizsez Faire (böyle bir şeydi  ;D ) politikasında sen fabrika, demiryolu kuramıyor; fabrikaları kapatamıyor yada genişletemiyorsun (en kötüsü  :whip:). Interventionism de ise demiryolu kurabiliyor, fabrikaları genişletebiliyor, kapatıp açabiliyorsun fakat fabrika kuramıyorsun  tbrk* State capitalism de ise hepsini yapabiliyorsun. Bir de Planned Economy vardı fakat onu unuttum (burda bazı isimleri karıştırmış olabilirim)
 2- Fabrikanın gerektirdiği hammadde sende yoktur ve dışarıdan alıyordur. Fakat alırken gümrük vergisinden dolayı zarar ediyor olabilir. Bunun için önce infrastructure görünümüne geç, gerektirdiği hammaddenin üretildiği yeri bul, region görünümüne geç, hammaddenin üretildiği regionun adını öğren ve fabrikanı oraya kur.  tbrk*
 3- Bunu bilmiyorum belki işçiler göç ediyordur  ;D
 4- Bunu da bilmiyorum  :-[ Ama devlet politikasından olabilir  tbrk*
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2010, 22:20:12 »

1) National Focus olarak craftman leri seçiyorum fabrika nüfusu fullenince capitalistleri çoğaltmak amacıyla değiştiriyorum ama işçi nüfusu yine azalmaya başlıyo nasıl sabitleyebilirim

2) Arkadaşlar fabrikaları devlet kontrolüne naısl geçirebilirim fabrikaların üzerine geliyorum Owned By : Capitalists gibi bi yazı çıkıyo fabrikayı benim kurduğum halde

1) Fakir sınıfa uyguladığın vergilerin düşükse, craftsmen nüfusun orta sınıfa geçiyor olabilir. Onun dışında bug da olabilir pek tabii.

2) Ekonomik programı "state capitalism" olan bir partinin başa geçmesi lazım.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2010, 00:01:56 »
Saolun arkadaşlar çok yardımcı oldunuz yalnız dikkat! kardeşim yanlışın var Invertionism politikasının üzerine geldim Open/Close Factory: Yes yazıyordu galiba bi bug a yakalandım bide bi soru daha

Benim ülkemin bankası başka ülkelere borç verdi ama bunları tahsil edemiyorum???

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2010, 00:04:47 »
Askeri gemiye transporta bindir. Borç verdiğin ülkenin limanına götür ve gunboat diplomacy yap.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı Click!

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Neredeyse Sadece Vicky 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2010, 00:06:37 »
O zaman ne oluyor ? Adamların parası yoksa bile ödeyebiliyorlar mı yoksa şehir işgal edip kendimize ihlak edebiliyormuyuz ?
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2010, 00:06:55 Gönderen: mert yuksel mert »

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2010, 00:09:06 »
Hiç denemedim. Ama demelerine göre ülke borcunu geri ödüyormuş. Ödemezse CB kazanıp savaş açabiliyormuşsun.
You heard about the Chinese Godfather? He made them an offer they couldn't understand.
-Uncle Junior

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2010, 00:13:08 »
Ya ben oldenburg um almanya benden 250 sterlin borç almış casus belli kazansam nolur kazanmasan nolur diyer borçlu ülkelerde zaten portekiz hollanda osmanlı

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2010, 00:14:10 »
Orası öyle usta, haklısın.
-Uncle Junior

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2010, 01:35:16 »
Ya ben oldenburg um almanya benden 250 sterlin borç almış casus belli kazansam nolur kazanmasan nolur diyer borçlu ülkelerde zaten portekiz hollanda osmanlı

E zaten savaş açmayı düşündüğün ülkelerde işe yarıyor. Bedavadan CB oluyor. Savaş açmak gibi bir niyetin yoksa elleme dursun borçları.
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı dikkat!

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kişisel İleti
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Eylül 2010, 08:49:05 »

Saolun arkadaşlar çok yardımcı oldunuz yalnız dikkat! kardeşim yanlışın var Invertionism politikasının üzerine geldim Open/Close Factory: Yes yazıyordu galiba bi bug a yakalandım bide bi soru daha

Benim ülkemin bankası başka ülkelere borç verdi ama bunları tahsil edemiyorum???
  Open/Close demek fabrikayı kapatmak ya da açmak. Fabrika inşa etmek ise Build Factory  tbrk*
  Ayrıca Planned Economy ise (dün bilmiyodum bugün baktım  :) ) Sen fabrika, demiryolu kuruyorsun fakat capitalistler kuramıyor  tbrk*

Ben de nedense ya çok borç almıyorlar ya da borçlarını ben farketmeden ödüyorlar. Bana en fazla borcu olan 30 paund (sterlinde olabilir ben bilmiyom bu birimi   ;D) ile Osmanlı'idi  &)
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2010, 09:10:42 Gönderen: dikkat! »
İmza:
İmzanız, gönderdiğiniz her iletinin altında gösterilir. BBC etiketleri ve gülücük kullanabilirsiniz.
İmzanızdaki resimlerin genişliği 800 pikselden fazla olamaz

Çevrimdışı MrLabx

• (KızılOrdu)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Eylül 2010, 12:50:59 »
Arkadaşlar gemilerimi uzun bi seyahate çıkarttım döndüklerinde hasar almış ve güçleri azalmış %80 civarına düşmüştü fakat limana yanaştırdığımda otomatik tamir olmadılar diğer bütün paradox oyunlarında gemileri limana yanaştırınca otomatik tamir oluyolardı bunda ayrı bi tuş falan mı var??

Çevrimdışı Amiral

• Sekban
  • *
  • Uncle Junior
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Eylül 2010, 12:58:20 »
Şehrinde naval base olması lazım.
-Uncle Junior