Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Dil sorunu
« Son İleti Gönderen: Mustafa_28 Bugün, 08:53:50 »
Biterse modu yayınlicam cok az biseyi kaldı dil dışında
2
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Dil sorunu
« Son İleti Gönderen: Mustafa_28 Bugün, 08:53:00 »
Yaptım çalışmıyor
3
Güzel bir mod olmuşa benziyor. Worksop'taki Europa Imperium modunu hatırlattı. Bu mod ancak o moda göre daha çok potansiyele sahip gibi gözüküyor.
4
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Nihal Atsız Modu(v0.1)
« Son İleti Gönderen: Iron Reign Bugün, 08:27:54 »
"GIMP 2" diye bir programı kullanarak resmi oyundaki resimlere benzetebilirsin.
( Gimp'te resmi aç. Süzgeçlere gel ve ordan ortada sanatsal yazıyor oraya gel. Karikatür ayarı var. Ona tıkla sonra kendi ayarını yaparsın.)
5
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Nihal Atsız Modu(v0.1)
« Son İleti Gönderen: Iron Reign Bugün, 08:24:37 »
Çok sıkıştırılmış gibi duruyor.
Nihal Atsız'ın o resminin genişliği zaten o kadar.
6
EU4 - Modlar / Ynt: Mod Kurunca Oyundan Atıyor
« Son İleti Gönderen: RonyTURK Bugün, 07:32:31 »
Değişen bir şey olmadı oyunu bile tekrar yükledim .
7
Victoria II - Modlar / Ynt: Victoria 2 - Savaş Analiz Programı
« Son İleti Gönderen: genchan Bugün, 07:23:27 »
Çok iyi bir çalışma eline sağlık tbrk*
8
EU4 - Modlar / Ynt: Mod Kurunca Oyundan Atıyor
« Son İleti Gönderen: ahmetcezayirli Bugün, 02:34:44 »
Dosya bütünlüğünü doğrulat modu sil tekrar kur bir bak bakalım atıyormu ? Sonra yazarsın tekrar :)
9
osmanlı genoa ya saldırdığı vakit genoanın italyadaki hakimiyetine son ver ve osmanlıya yamanmadan tunusun işini bitir bu taktikle 1550 senesine kalmaz italya yarım adasının büyük kısmına hakim olursun. Napoli ispanyanın pu su olmadan işini bitirmen lazım. Unutmamalı ki italya yarım adasında zenginlik venedik ve ceneviz topraklarında, güç ise napoli topraklarında bulunur.
10
EU4 - Modlar / [WIP]Historical Ottoman 1.22
« Son İleti Gönderen: ahmetcezayirli Bugün, 01:50:35 »
Evet arkadaşlar 17.08.2017 tarihinde geliştirmeye başladım bu modu kendi başıma ve bir arkadaşımda bana tercihlerimde yardımcı oluyor forumda daha yeniyim hesabımı dün açtım konu açmaya ancak bügün fırsat oldu . Daha öncede hiç bir forumda bulunmadım o yüzden lütfen yalnışım olursa konumu kaldırmak yerine konu nasıl yazılır veya hatalarımı söylerseniz sevinirim.

Şimdi öncelikle bu modun amacı nedir ilk önce oradan başlıyalım.Bu mod Europa Universalis IV oyununda osmanlı hakkında yapılan tarihi yalnışlıkları düzeltmek amacıyla başlanmıştır.

Evet şimdi bu ilk modum ve her ülke için aynı şeyleri yapmayı planlıyorum zamanla.Şimdi normal eu4 de örneğin hükümdarlar 2 4 5 bir Yavuz sultan selim görüyoruzki bu bence çok yalnış.Uzatmadan eklediklerimi ve düzelttiklerimi sizlere açıklamaya başlıyayım:

-Ragusa tarihsel olarak 1458 de Osmanlıya bağlandı.
-Candaroğulları tarihsel olarak 1461 de Osmanlıya bağlandı.
-Oyunda Bosna devletinin yarısı osmanlıya katılıyor fakat FSM tamamını feth etmişti.1463 de Osmanlı tamamına sahip
-Kırım 1478 de osmanlıya bağlanıyordu evet bu doğru fakat özü kalesi ve çevresi Kırımın toprağı sayılıyor fakat osmanlıya bağlı olduğu için Yöneticisi sultan tarafından atanıyordu bu yüzden Osmanlıya ait gibi gösterilmiş , Artık Özü ve çevresi Kırıma verildi.
-1469 da Memlük devleti suriyenin tamamına sahip ti.Fakat oyunda Rahba ve Rakka Ak Koyunlularda gözüküyor bu düzeltildi.
-1480 yılında Otranto fethedilmişti lakin ertesi sene kaybedilmişti . Bu hiç oyunda bile rastlanılmayan bir detay . Bu düzeltildi.
-1514 de Karadağ prensliği Osmanlıya başvurmuş ve Osmanlıya tabi olmuştu.Oyuna baktığım kadarıyla bu da yoktu bunuda ekledim
-1516 da Yavuz Selim Sina çölüne kadar gelmişti lakin oyunda bu böyle gösterilmiyor düzelttim onuda.
-1517 de Tomanbay yenilmişti ve Memlüklere son verilmişti.Fakat oyun hala memlükleri var gibi gösteriyor bunu da düzelttim
-Osmanlının yapay zeka idealarını düzelttim
-Osmanlının National İdealarını düzelttim 2 yeni idea ekledim Risin of -Janissaries : Yeniçerilerin yükselişini temsil eder ve kendi adına özel bir açıklaması var(Gelişme aşamasında eleştrilerinizi bekliyorum)
-Many Beys,Princes and Voivodas : osmanlının 1574 den sonra çok fazla bağlı devlete sahip olmasını temsil eder (açıklamasını henüz yazmadım ama güzel bir şey yazıcam)(Gelişme aşamasında eleştrilerinizi bekliyorum)
-Osmanlının idealarını dengeledim artık sağ sola hurra diye dalamaz :D
-1478 de Topkapı sarayı bittiği , duvarların onarıldığı , Dünyanın en büyük pazarı Kapalı Çarşının inşaası bitti sonucunda istanbulun 1478 den itibaren devolopment i 50ye yükselttim,(Gelişme aşamasında eleştrilerinizi bekliyorum)(1821 e kadar 50 olarak kalacak ancak avrupada sanayileşen devletlerin başkenti 70lere dayanacak)
-1478 de İstanbul surları dahada kuvvetlendirildiği için Fortress koydum 8.Seviye artık öyle gelipte 15 k adamla kuşatıp da ele geçirilemeyecek(Gelişme aşamasında eleştrilerinizi bekliyorum)
-1478 de Kapalı Çarşı yı yansıtmak için Stock Exchange koydum
-1516 da Haliç Tershanesi ni yansıtmak için İstanbula Great Shipyard koydum
-Great Power sayısını 16 ya yükselttim o yüzden birine savaş açarken dikkat edin bütün great powerları işin içinde bulabilirsiniz.Ayrıca Osmanlı-Kutsal Haçlı İttifakı daha gerçekçi bir hal alabilecek.ÖRN: OSM VS LEH,AVS,İSP,RUS,
-1821 e kadar olan bütün hükümdarlar puanları tekrardan düzenlendi.
-1504 İtibari ile safevilere gürcistan,imereti krallığı,taberistanı vassal olarak ekledim.
-1533 İstanbul antlaşmasında Habsburg Hanedanının Avusturya koluna sadece Macaristanın kuzeyi bırakılmıştı.O da vergi vermek şartıyla onun dışında hırvatistan,erdel,orta macaristan osmanlı tarafından feth ediliyordu.
-Barbaros Paşa Tunusu 1533 de işgal ediyor (feth etmiyordu) 1534 kaybediyordu oyunda cezayire ait gibi gösterilmiş.Onuda düzelttim.1545 İtibari ile k.afrika tüm oyuncuların gözüne hoş gelecek ve tarihsel bir biçimde dengeledim.
-1574 ile K.afrikada Fas hariç artık bütün kıyı kesimdeki devletler osmanlının marchı haline geldi tarihdeki gibi.
-Tilimsan Sultanlığı artık direk cezayire verildi.

Lütfen yapıcı eleştrilerde bulunun ki bende yalnışlarımı düzelteyim eleştirilmeyi en çok ben severim galiba tanıdığım herkes arasında teşekkürler şimdiden her yorumunuz için ve biri de bana bu işaretleri kullanmayı öğretebilirse konuyu tekrardan düzenlerim  :popcorn:

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10