Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10
1
Modcular için zaten.
2
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« Son İleti Gönderen: Furkan 65 Bugün, 18:57:39 »
Hikaye gibi paylaşımlar geliyor.
3
Çeviri için teşekkürler.

Kaç gündür günlüğü bekliyorum tam hayal kırıklığına uğradım.Normal bir günlükte küçük detay olarak paylaşılacak şeyleri günlük diye yayınlamışlar.Heralde bu günlüğü modculara ayırmışlar.
4
Hocam Komünistlere de iyi özellikler getir. Birde komünist olursak Ülke İsmi Turks Commune olabilir mi?
5
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« Son İleti Gönderen: onuray210 Bugün, 18:38:31 »
Almanya ile bakalım 4 kez güçlendirilmiş (5 fazla gelir diye yemedi  ;D) Sovyetleri yenebilecekmiyim diye oyun açtım.Yaklaşık 240( bunlardan yaklaşık 3x24 ü tank tümeni Manstein,Rommel ve Guderian komutasında) tümen ve 2500 yakın hava desteği,1000 fighter i1941 temmuzuna kadar bitirdim ve savaş açtım.

240 tümenime karşılık sovyetlerin toplam 400-500 e yakın tümeni vardı(kaç tanesi benim sınırımda bilmiyorum tam) Ama hepsini benim sınıra yığmış.Zırhlı tümenlerimden birini Kuzeye,diğerini merkeze,diğerinide romanyaya gönderdim.Merkezdeki ve Romanyadaki zırhlı birliklere Kievin kuzeyinde birleşmek üzere Blitz emri verdim

ve yaklaşık 80 Sovyet tümenini 4 taraftanda kuşattım.Kuşatılan orduların etrafını 24 tümenle sardım ve öyle bıraktım.(çok kayıp vermemek için yavaş yavaş eriticem) Tank tümenlerinden birini kuzeydeki ordularla birleştirmek için yine blitz emri verdim,diğerini Kiev'i ele geçirsin diye yolladım.

2 tank tümenim kuzeyde birleşti gene ve kuzeydeki yaklaşık 100 sovyet tümenini daha kuşattım.(Sovyetler tüm kuvvetlerini sınıra yığdığı için-normal olarak- hattı bi kere yardınmı tanklar çok hızlı ilerliyor ve karşısına ordu çıkmadan kuşatmayı tamamlayabiliyor)

Sovyet ordusunun büyük çoğunluğunu paketleyince orduları Leningrad Moskova ve Stalingrad doğrultusuna yollayıp çıktım.Gerisine yarın devam ederim artık :D

Ek olarak,güneyde piyadelerim bile 24 sovyet tümenini kuşatmış :D

6
Eklemiş olabilir.
7
Teknoloji ağacına Kaiserreich gibi Türkiye ye ait silahlar ekledin mi(Tank, uçak)?
8
O zaman karşımıza şu soru çıkıyor.Mod oynanışa zevk vermek için mi? Yoksa Türkiye'yi süper güç yapmak için mi?

Zevk vermek için. Tamamen uçuk kaçık hiç bir şey yapmadım. En geniş sınırlara ulaşmak için dahi faşist olma koşulu getirdim. %60 gerçek tarih %20 ütopya(misak-ı milli gibi) %20 de araştırma bonusu hedefli odak ağacı yaptım. Yani yine bol bol asker sıkıntısı çekeceğiz askerlik yasası ve mobilizasyon odağına dek :) Yine sovyetlere savaş açmadan önce iyice düşünmemiz ve planlamamız gerekecek ve almanyanın sovyetlere mümkün mertebe zarar vermesini bekleyeceğiz.
9
Erzak yetmiyor olabilir mi zaten sağ tarafta gösterir o sana ona dikkat etmen lazım.

zaten sorun o ordu hareket ederken çok erzak kaybediyor
10
Çeviri için teşekkürler tbrk*
Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 10