Bağlanılan Hatırlatmalar

• EUIV - Cradle of Civilization [Çıktı!]: 18 Kasım 2017 - 24 Kasım 2017

Gönderen Konu: EUIV - Cradle of Civilization [Çıktı!]  (Okunma sayısı 4009 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
EUIV - Cradle of Civilization [Çıktı!]
« : 03 Ekim 2017, 18:29:45 »

Paradox'un duyurduğu yeni eklenti paketi Cradle of Civilization, 2017 Sonunda Europa Universalis IV için geliyor.

STOCKHOLM3 Ekim, 2017 – Paradox Interactive ve Paradox Development Studio bugün Europa Universalis IV: Cradle of Civilization'ı duyuruyor, Erken Modern tarihte imparatorluk kurma ve keşif hakkında en çok satan büyük strateji oyununa yeni bir genişleme paketi. Insanlığın daha büyük hedefler için bir zamanlar ilk adımlarını attığı topraklarda, binlerce yıldır, imparatorluklar çöllerde ve vadilerde savaşmışlardı. Kral Sanherib'den büyük hanlara kadar ticaretin ve öğrenmenin kesişme noktası aynı zamanda ordular ve savaş ağalarının da anayolları olmuştu. Şimdi, Timur'un büyük imparatorluğunun çöküşünün gölgesinde yeni güçler, Medeniyetler Beşiği'nin mirasçıları olduklarını iddia ediyorlar.

Cradle of Civilization, Nil ile İndus arasındaki toprakları işgal eden Müslüman uluslara daha fazla derinlik katıyor. Yeni hükümet güçleri ve oyun seçenekleri ile bölgenin başlıca güçleri birbirlerinden daha da farklı hissedecekler.

Cradle of Civilization ile eklenecek özellikler:

• Memlük Hükümeti: Kölelerin artık efendi olduğu farklı bir imparatorlukta yeni sultanlar yaşayabilmek için kültürel güce ihtiyaç duyacaklar.
• İran Teokrasisi: İran ulusları rejimini güçlendirmek için inancın gücünü kullanabilirler.
• Aşiret Federasyonları: Ermenistan ve Mezopotamya'daki Kara ve Ak Koyun kabileleri yerel klanların birliğinden istifade etmek için genişlemelidir.
• Ordu Profesyoneliği: Paralı askerlerin çağı, yerini yeni generaller yetiştirip, orduyu eğitirken yavaşça Daimi Ordular Çağı'na bırakıyor.
• İkta Vergileri: Müslüman hükümetler özel ikramiyeler için her 20 yılda bir yeni vergiler empoze edebilirler.
• Ticaret Politikaları: Ticari gücünüzü veya askeri avantajlarınızı arttırmak için tüccarlarınızı ticaret noktalarına gönderin.
• İslam Fakülteleri: Sünni ve Şii disiplinleri öğrencilerine eşsiz avantajlar sunmaktadır ve uluslararası ilişkileri Ortadoğu'da dönüştürmektedir.

Cradle of Civilization, oyuncuların yeni tarih ve kültürleri keşfetmelerine izin veren, genelde ders kitaplarında unutulan imparatorluklara yıldız rolü veren Europa Universalis IV geleneğini sürdürüyor. Cradle of Civilization 2017 yılının sonlarında 19.99 dolara satışa sunulacak.

Geliştirici Günlükleri Listesi
Yemen ve Mısır Geliştirmeleri
Ak ve Kara Koyunlu Geliştirmeleri #1
Timur Toprakları Düzenlemeleri
Ordu Talimi Özelliği
Ordu Talimi Hakkında daha fazla ayrıntı
İslami Ticaret Yenilikleri
İslam Mezhepleri Sistemi
Ak ve Kara Koyunlu Yenilikleri #2
İran Yenilikleri

Görseller
Resimlerin büyük halini görmek için yeni sekmede açın
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2017, 20:21:56 Gönderen: cemoooo »
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Cradle of Civilization [Duyuruldu!]
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2017, 18:32:10 »
Yeni DLC dimi bu?
Birde 19.99 dolar ile yolumuz belli oldu. asg*
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2017, 18:33:17 »
Evet, 1.23 İran yaması ile gelecek olan DLC.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2017, 21:10:50 »
orası öyle bende karşı değilim olsun tabi ama osmanlı zayıflıyo hiç askeri idea yok ülkede 5 disiplin dışında.

koskoca osmanlı çöp askerlerden mi oluşuyordu sizce ???
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2017, 21:21:24 »
1700 den sonra evet.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2017, 22:06:08 »
Çeviri için teşekkürler. Konuyu öteki başlıkla birleştiriyorum -şimdilik- forum formatına o şekilde daha uygun.

Memlüklere hükümet tipi gelmesi sevindirici.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2017, 22:18:52 »
1700 den sonra evet.
1700'e kadar 250 yıl var?
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2017, 23:05:09 »
19.99$ biraz fazla olmuş sanki. Özellikle bizim ülkemizdeki dolar kuruyla çok fazla:)

Ayrıca Kastilya'ya yeni birim görünümü gelmiş.

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2017, 06:48:15 »
Steam güncel kuru kullanmıyor.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2017, 12:06:25 »
Fazla fark eden değişiklik olmuyor yine de. 20$=70₺ ortalama. Güncel kur almasa Steam 60₺ olsa yine fazla bir DLC için. Para birimimiz aşırı değer kaybettiği için kur güncel olsa da olmasa da kaybeden yine biz oluyoruz ne yazık ki..

Bu arada artık danışmanlar 5 level olabilecek ve biz yükseltebileceğiz

« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 13:09:59 Gönderen: fksahin »

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Azab
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2017, 13:58:28 »
orası öyle bende karşı değilim olsun tabi ama osmanlı zayıflıyo hiç askeri idea yok ülkede 5 disiplin dışında.

koskoca osmanlı çöp askerlerden mi oluşuyordu sizce ???

Hocam zaten osmanlıyı oyun içerisinde güçlü yapan ekonomik güç ve oyun başı full danışman alabilmek.Anadolu tech grubunun oyun başı diğer gruplara olan pips olarak üstünlüğüde var.benim şahsi olarak Anadolu Selçukluyu kurabilmeyi beğendim ama bu bayraklar gerçekse olmamış.(Rum yazıyor olması kötü olmuş).üstelik estateslerinde değişmesini bekliyordum açıkçası.herkeste ortak estatesler oyun estetiğini bozuyor bence.Selçuklu ideaları beğendim ama cavalry combat ability olmaması değişik olmuş.sonuçta türkmen bir devlet bunla alakalı bir estate falan olması gerekirdi diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 14:27:56 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2017, 14:33:42 »
hocam sonraki oyun avusturya istanbula 2 oyunun birinde annex atacak.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Azab
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Ekim 2017, 15:01:56 »
Güncelleme ile ilgili bence beğendiğim şeyler..

1- Ticari ürünlerde enfilasyon değerini düşürücü etkilere sahip materyaller..
2- Ülkelere özgü yönetim şekilleri ve dini mesheplerin dahil olması..
3- Anadoluya gelen beyliklerin Selçukluyu kurması.
4- ticaret noktarındaki değişik faaliyetler.

Oyunda beğenmediğim ve eksik gördüğüm şeyler..
1- casusluk faaliyetleri..(ülkelerde yeterince iç karışıklık ve bölücü hareketleri yetersiz görüyorum 1000 dukat veripte isyan çıkaramadığım oluyor üstelik casusluk ideası ve politikalarım olmasına rağmen..Diyebilirsiniz o kadar para vereceğine kendin girseydin ya..zevki çıkmıyor hocam İngilizlerden neyimiz eksik :))
2- isyan çıkardığımda desteklediğim isyancıların ve o devletin topraklarda kaç kovala oynaması sinirimi bozuyor..adam isyancılarla uğraşmıyor sadece onun aldığı toprakları geri alıyor..
3- Estate sistemindeki estatelerin yetersiz olduğunu düşünüyorum..ülkeden ülkeye farklılıklar olması lazım diye düşünüyorum..

genel olarak bi update ve dlc bi nebze beni mutlu etsede aradığım mutluluğu bulamadım açıkça söylemek istiyorum :))
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 15:03:48 Gönderen: Göktürk Gökbörü »
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Cassador

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Ekim 2017, 15:04:29 »
@fksahin
Hocam niye o kadar olsun ki? Mandate of Heaven 19 dolar, steam türkiye'de 31tl. Paradox yeni çıkan dlcler için kur'u mu arttırıyor?

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 04 Ekim 2017, 18:32:03 »
Selçuklu herhalde oyunda fransa, prusya ve japonyadan sonraki en iyi fikirlere sahip olan ulus oldu. Tarihte selçuklunun neyini buldular da bu kadar idea verdiler anlamadım? Osmanlı ve babür hariç klasik türk devletleri misali fırtına gibi gelmiş geçmiş. Bu güncellemeler de sebepsiz bir nerflemek olmuş. Yanlış anlamayın osmanlıya göre çok abartılı olmış demek istiyorum.

Bir de yeni getirdikleri yeniçeri özellikleri ne yazıkki çok işe yaramayacak. Ama zararı yok defines.lua dan modlarız. Özellikler böyle kalırsa modlama olmadan kimse yeniçeri yapmak istemez, zira erken dönemde yeniçeri gereksiz masraf olmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Bari şok ve ateş bonusuyla infantry combat ability yi o birlik için arttırsalarmış.

Hülasaten Osmanlıyı bayağı nerflemişler. Yeniçeri yapmanın bir kıymeti yok şu anda. Sadece sebepsiz masraf. Anadolu beylikleri selçukluyu kurabilmeliydi lakin bu sefer fikirleri abartılı yapmışlar. Onun dışında paşaları beğendim.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 18:34:19 Gönderen: Altheir33 »
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Eski şerefimiz ve topraklarımızı geri alana kadar, yurtta harb, cihanda harb!

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #15 : 04 Ekim 2017, 19:32:14 »
@fksahin
Hocam niye o kadar olsun ki? Mandate of Heaven 19 dolar, steam türkiye'de 31tl. Paradox yeni çıkan dlcler için kur'u mu arttırıyor?
@fksahin yanılmış. 33TL veya 31TL olacağını düşünüyorum.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Ekim 2017, 20:42:45 »
İnşallah ben yanılıyorumdur, alırız güzelce:) Zira ben 3. Rome dlcsini almadım o fiyata değmez diye.

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Ekim 2017, 21:18:03 »
Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Ekim 2017, 12:47:40 »
Vur dedik öldürmüşler ama...Yeniçerilerden sonra bir darbede corelara geldi.Artık Osmanlının sadece Arnavutluk Arnavutluğunda core u var.

Büyük bir fiyasko.Yemin ediyorum saçmalık.önceki yamada adana maras malatya çıkarıldı.Erzurum Erzincan Koptik Ermeni oldu.illa Al Osmanlıyı tokatla avrupayı diyorlar....
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Ekim 2017, 14:53:35 »
corelara darbe daha önceden gelmişti yeniçeriler yeni geldi.