Bağlanılan Hatırlatmalar

• Cradle of Civilization duyuruldu!: 03 Ekim 2017
  • 1.23 Persia (İran) Yaması ve Cradle of Civilization çıktı!: 14 Kasım 2017

Gönderen Konu: EUIV - 1.23 Persia Yaması ve Geliştirici Günlükleri  (Okunma sayısı 21819 defa)

SultanKutuz ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - 1.23 Persia Yaması ve Geliştirici Günlükleri
« Yanıtla #240 : 15 Ekim 2017, 17:30:11 »
Öyle zaten.
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimiçi Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 15 Ekim 2017, 21:30:39 »
Otto'nun nerflenmesi bence iyi oldu zira Anadolu Selçuklu kurma ihtimalinden sonra beyliklerle oynamak baya cezbedici olacak, Osmanlı baş edilebilir durumdayken yıkıp Selçuklu kurmak epey haz verir oyuncuya. Ancak genele vurursak bir standart getirilmesi lazım AI Osmanlı'ya ya Baltık Denizi'ne kadar yaklaşıyor ya da yok olup gidiyor patchten patche...

O ne demek ya!!Böyle düşünemezsin ki...

O zaman bende tverle rusya kurmak istiyorum moskavayıda silsinler.Böyle bir düşünce sistemi kabul edilemez.

Ama değişik işler oluyor.Onuda anlayabilmiş değilim.Güçlendi mi yoksa zayıfladı mı çıkınca göreceğiz heralde.
TÜRKMENELİ TÜRK CUMHURİYETİ
Vakit Gelmedi mi?
MUSULKERKÜKTÜRKTÜRTÜRKKALACAK

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 15 Ekim 2017, 21:40:15 »
Zayıfladı gibi duruyor.
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #243 : 15 Ekim 2017, 22:19:29 »
Osmanlı'nın zayıflaması iyi oldu ancak Osmanlı idealarında muharebe güçlendirici bir etken yok sanırım, bu açıdan dengesiz oldu. Bahriye-i Hûmayun ile gemi maliyeti azaltılacağına ordu & donanma traditionsu eklenebilirdi.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı Celikhan

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 16 Ekim 2017, 11:55:18 »
Vaay cok guzel olucak da ben sunu anlamadim ticaret noktalarina tuccarlari simdide yerlestirebiliyoruz yani bunda ki fark ne?

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 16 Ekim 2017, 14:02:21 »
abi din yayıyon tüccarlarla işte..

Zayıfladı gibi duruyor.

duruyor olsa duramazsın bildiğin zayıfladı heh

Ordu Sondajı Özelliği
Ordu Sondajı Hakkında daha fazla ayrıntı

abi army drill ordu sondajı değil silah talimi olcak :D kalıp terimler ayrı ayrı çevrilemez.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 14:03:54 Gönderen: Patlıcan »
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 16 Ekim 2017, 20:04:05 »
Evet sondaj değil, ordu talimi. Yanlışlık olan yerlerle ilgili düzenlemeleri eve geçince elden geçiririm.

Bir de bu günlükler böyle biraz bölük pörçük oldu haklısın. Bundan sonrakiler daha düzenli olacak.
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 17 Ekim 2017, 14:25:18 »
Alıntı yapılan: Paradoxplaza
https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/eu4-development-diary-17th-of-october-2017.1050634/

Herkese Günaydın. Bugün, yakında çıkacak olan 1.23 İran güncellemesi ve bununla birlikte gelen Cradle of Civilization için bir başka geliştirme günlüğü ile karşınızdayız. Sizinle paylaşacağımız çok çeşitli bilgi ve özelliklere sahibiz, o halde başlayalım!

Öncelikle, 1.23 ve Cradle of Civilization'ın yayınlanmasına kısa bir süre kala, bu güncellemenin eski save oyunlarınızla uyumlu olmayacağını açıkça belirtmek istiyoruz. Bu yeni Geliştirmenin sürekli sebep olduğu bir talihsizlik ve biz mümkün olduğunca güncellemelerimizi eski save oyunları ile uyumlu tutmaya çalışıyoruz ama birçok sebepten dolayı bu güncellemeyi 1.22 ve önceki save oyunları ile uyumlu tutmak uygun olmadı. Bunun sizin için anlamı ise, eğer şu an uzun süredir devam ettiğiniz bir oyunda iseniz o zaman bu oyunu 1.22 Rusya versiyonu ile bitirmeniz gerekecektir. 1.23 İran sürümüne güncellerseniz o oyuna devam edemezsiniz.

Neyse ki, 1.23 çıktığında, oyunlarına güncellemeden önce devam etmek isteyen insanlar için bir çözümümüz var. Bu link İran Güncellemesi ile yeni güzellikleri benimsemeden önce bu çalışmayı tamamlamanıza olanak sağlayacak şekilde daha önceki bir sürüme nasıl döneceğinizi gösterecektir.

Tekrar ediyorum, bu bizim oyunumuzu güncellerken kaçınmaya çalıştığımız bir şey ama bu durumda eski save oyun uyumluluğunu yaptığımız (bazıları henüz duyurulmamış olan) tüm değişikliklerle devam ettirmek mümkün değildi.

Bu konuyu böylece kapatalım, oyunda bugün bahsedecek küçük eklemelerimiz var: Başlangıç Ekranı ve Vasallardaki Misyonerler

Ücretsiz 1.23 İran Güncellemesinin bir parçası olarak oyun şimdi ülkenizin ve çevresindeki alanların durumunu ayrıntılandıran bir Başlangıç Ekranı ile başlayacak. Bu yenilik ülkenize sunulan mekaniğin tanıtımına yardımcı olacak ve ülke hakkında daha önemli bazı nüansları açıklayacak.

Genişleme ile ilgili özellikler de metnin yanında bulunan simgesi ile detaylandırılacak.

Büyük ülkeler, oynadığınız ulusun sahnesini belirlemek için onlara özel başlangıç metnine sahip olacaklar. Bu özelliği kapatmak isterseniz ya da zaten ulusunuzun özelliklerini biliyorsanız, bu da seçenekler menüsünden devre dışı bırakılabilir / etkinleştirilebilir olacak.

Cradle of Civilization genişlemesinin parçası olan bir özellik, daha önce sık sık talep edilmişti: Vasallardaki Misyonerler. Vasal(lar)ınız eğer kendi gerçek inançlarına ait olmayan bir toprağa sahipse, o zaman kendinize ait bir misyoner kullanarak onlara gerçek inançlarını yaymada yardımcı olabilirsiniz. Bu misyoner, Vasalın sahibi devletin din değiştirme gücünü kullanacak ama ayrıca, vasalın ilinden gelen herhangi bir etki, eyalet modifiyesi ya da din değiştirme zorluğu gibi şeylerle de ile mücadele etmek zorunda kalacak.

Vasalınızın yanlış din illerini Din sekmesinde görebileceksiniz ve ayrıca Eyalet ekranından da doğrudan misyoner gönderebileceksiniz. Unutmayın, bu sizin devlet dininizi değil, vasalınızın dinini yaymaya yarayacaktır, bunun için eğer vasalınız bir kafir ise onların kendi iç istikrarı veya tolere edilemez bir inancın yayılması arasında seçim yapmak zorunda kalacaksınız.

Şimdi bu geliştirme günlüğünün geri kalanını @Groogy'ye teslim edeceğim ve O da 1.23 İran Güncellemesindeki MOD topluluğu için elimizde bulunan destek hakkında bilgiler verecek. Modlama için yüksek erişilebilirlik sağladığımız çalışmalarla gurur duyuyoruz ve bu güncellemede de değişen bir durum olmayacak. Devam et Groogy!

=====================================

Herkese selamlar! PdxCon sırasında beni neredeyse istekleri ile boğan MEIOU&Taxes'ın müthiş ekibi ile bir araya geldim. Bunun sayesinde, içerik tasarımcılarımın kullanması için yeni araçlar ekledim ve elbette MOD yapanlar buna eklemeler yapaliblir.

İlk büyük ile başlayalım, Komut Dosyası Profilcisi (The Script Profiler)

Bir sonraki yama ile, oyunu oynamak için normalde kullandığınız yürütülebilir dosyayla birlikte eu4_profiling adlı MOD yapanlar için paketlenmek üzere ek bir yürütülebilir dosya ekliyoruz.

Not: Yazının bundan sonraki bölümlerini sadece mod yapanlara hitap ettiği için çevirmedim.

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2017, 14:30:39 Gönderen: fksahin »

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 17 Ekim 2017, 16:30:21 »
Çeviri için teşekkürler tbrk*
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 17 Ekim 2017, 18:54:39 »
Çeviri için teşekkürler.

Kaç gündür günlüğü bekliyorum tam hayal kırıklığına uğradım.Normal bir günlükte küçük detay olarak paylaşılacak şeyleri günlük diye yayınlamışlar.Heralde bu günlüğü modculara ayırmışlar.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 17 Ekim 2017, 18:59:09 »
Modcular için zaten.
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 17 Ekim 2017, 20:11:37 »
Rica ederim.

Evet bu günlüğün büyük bölümü mod yapanlar için bilgiler içeriyor. Orjinal gönderinin linkinden görebilirsiniz ayrıntıları.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 17 Ekim 2017, 20:21:40 »
Cevirmedigin kısma baktım gerçekten modcular için.
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı OnurSantos

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 17 Ekim 2017, 22:21:06 »
bu yama tahmini ne zaman gelir arkadaşlar

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Azab
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 18 Ekim 2017, 01:10:56 »
Son geliştirme günlüğü çok geçiştirme gibi olmuş. Anladığım kadarıyla oyun yapımcıları yeni dlc çıkarmak için artık daha çok kafa patlamak zorunda kalacak. Son 2 günlükten beklediğimi alamadım kendi adıma konuşacak olursam. Bekleyip görecez artık
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #255 : 18 Ekim 2017, 21:30:15 »
bu dlc'de oyunun çeşitliliğini arttırsınlar da çıksın dlc oynayalım artık... (çeviri içim tşk)
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #256 : 19 Ekim 2017, 00:22:02 »
bu yama tahmini ne zaman gelir arkadaşlar

Kasımın ilk haftası gibi geleceğini düşünüyorum ben.
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Osmanlılar benim bildiğim İrlandalı. Öyle duydum yani ben. Benim duyduğum o şekilde. İrlanda'dan Anadolu'ya göç eden bir aile. Sonra burada Müslümanlığı seçip devlet kuruyorlar. Ujmin İrlanda'da bir pagan rahibin adıymış, oradan geliyor isimleri, sonra Anadolu'da Ujmin olmuş Osman. İrlandalı yani bunlar.

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 20 Ekim 2017, 20:32:04 »
modcular için dediğiniz yani modcular artık çok daha büyük değişiklikler yapabileceklermi yoksa eski sürümü yeni çıkacak sürüme entegre etmek içinmi?
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 22 Ekim 2017, 16:24:33 »
Her ikiside sanırım.
1.Sabah Metrosu
3.Akşam 6-7 metrobüsü