Gönderen Konu: [MOD] Greater Israel / Büyük İsrail  (Okunma sayısı 367 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wakeupmamos

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
[MOD] Greater Israel / Büyük İsrail
« : 28 Eylül 2017, 23:21:05 »
Greater Israel / Büyük İsrail
Oyun Sürümü : v1.4.2

Merhaba, İsrail devleti için kendi hazırlamış olduğum bu modu sizlerle paylaşmak istedim.

Ekran Görüntüleri
(aç/kapa)

Hikaye
- 1936 Yılında Birleşik Krallık Orta Doğu topraklarında yaşayan Ürdün, Lübnan, Mısır Uluslarına bağımsızlığını verdi
- İsrail  Filistin bölgesinde kendi bağımsızlığını ilan etti
- 2. Dünya savaşının yaklaşması ve Almanya'da ki Yahudi topluluğunun baskı altına alınması yeni kurulan İsrail devletine Yahudi topluluktan bir göç dalgası başladı
- Kendi güvenliğini sağlamanın en kolay yolunun bölgedeki 1 Numaralı güç olması gerektiğini anlayan İsrail yayılmacı bir politika izlemeye karar verdi

Özellikler
- İsraile özel "Generic odak ağacı" yani kendine has odak ağacı olmayan ülkelerin kullandığı Odak ağacını güçlendirerek en sağ bölgesine İsrail'in yayılımcı politikasına uygun yeni odaklar eklendi
- 2 Adet National Guard birimi ile başlıyorsunuz
- Çevre bölgelerdeki "Kutsal Topraklar" olarak adlandırabileceğimiz bölgelerde İsrail hak iddia ediyor
- David Ben-Gurion için Portre

Düşünülen Yenilikler

- Mısır'dan Sinai bölgesini odak yoluyla istemek, cevap red gelir ise savaşa gitmek
- Birleşik Krallık'tan Kıbrıs'ı Akdeniz'de İsrail'in güvenliğini sağlamlaştırmak için yine odak yolu ile istemek
- İsrail'in bölgedeki Ülkelerin güvenliğini sağlamak için odak yolu ile yeni bir "Faction/Pakt" kurması
- Rasgele zamanlarda İsrail'e Manpower/Askeri Güç kazandıracak Olaylar/Eventler (Örn: 1938 Almanyadan Kaçan Yahudiler +50.000 Manpower ve Almanya ile -15 İlişki)

Güncelleme ! (v2)
-İsrail'e özel bir "National Spirit" eklendi
-Komşu ülkelerin başlangıç zorlukları arttırıldı (Asker sayısı ve ekonomileri)
-Başlangıç askerleri arttırıldı

İndirme
Moddb Linki
- http://www.moddb.com/mods/greater-israel-mod

Not : Mod'un dilini Başta ingilizce olarak hazırladım istek gelir ise Türkçe de hazırlayabilirim

« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 22:43:33 Gönderen: wakeupmamos »

Çevrimdışı kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: [MOD] Greater Israel / Büyük İsrail
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2017, 23:48:47 »
Ayrıntıyla hazırlanmış gerçekçi bir İsrail modu. Tebrikler. Ürdün'e 15 tane 3 INF'lik tümen, İsrail'e şuanki tümenlerden bir 5 tane daha eklersen gerçekçilikte daha mantıklı olur. Ayrıca İsrail askerlerinin daha güçlü saldırabilmesi ve planlama yapabilmesi için milli ruh (national spirit) ekleyebilirsin. İsrail 1. Başbakanı'nı Mareşal olarak orduya komuta etmesi için ekleyebilirsin.

Çevrimdışı Furkan 65

• Sipahi
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2017, 16:33:01 »
Yapılan bir mod vardı aslında  ;D
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı wakeupmamos

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2017, 22:20:58 »
Modu güncellemiş bulunmaktayım ve evet aynı ülkeyi modlayan biri daha varmış yeni fark ettim fakat içeriklerimiz yinede fark gösteriyor diye düşünüyorum