Gönderen Konu: İdeal Tümen Tasarımları  (Okunma sayısı 197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
İdeal Tümen Tasarımları
« : 20 Eylül 2017, 21:58:20 »
Malumunuz, HoI3'te ek paketlerle birlikte nihayetinde ideal tümen tasarımı değişime uğradı ve destek tugayları önem kazandı. Hatta ve hatta bir muharip tugay ve üç destek taburundan mürekkep birliklerle alınan combined arms bonusları, sayıca üstün düşmanlara kök söktürürken combat with azaldığından ötürü daha kalabalık bir yığın halinde, adeta kamyonla mahalle kavgasına gitmişçesine cepheye akın edebiliyordu. Lakin henüz HoI4'ü oynama fırsatım olmadı, elimde sanırsam henüz ek paketler yok. Kış indirimini bekliyorum. Her neyse, diyeceğim o ki HoI4 için de bu tarz ideal tümen dizaynları var mıdır? Mesela topçuları yalnızca infantry support olarak mı kullanmak gerekir? Muharip bölgeye de yerleştirmek avantaj sağlar mı? En işlevsel motorize/tank/mekanize/dağcı vs. tümen dizilimleri nelerdir? Bu konularda tavsiyelerinizi bekliyorum.
Acta est fabula

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
Ynt: İdeal Tümen Tasarımları
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2017, 22:04:57 »
Sana kullandığım ideal tümeni söyleyeyim.Öncelikle oyun kolay hoi 3'teki gibi değil rahat şekilde Sovyetler'i alabilirsin o yüzden fazla zorlamana gerek yok.Tam büyük tümen olarak 4 sıra piyade 1 sıra topçu engineer+field hospital+recon+artillary+logistics.Bu piyade dizilimim.Motorizede iste defoult gelen birim sayısını kullan yani tümeni büyütme daha fazla tümen üret.Motorize destek üniteleri:Eng+recon+signal+maintenance+art veya rocket art.Tank da motorize gibi.

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2017, 22:24:15 »
Sana kullandığım ideal tümeni söyleyeyim.Öncelikle oyun kolay hoi 3'teki gibi değil rahat şekilde Sovyetler'i alabilirsin o yüzden fazla zorlamana gerek yok.Tam büyük tümen olarak 4 sıra piyade 1 sıra topçu engineer+field hospital+recon+artillary+logistics.Bu piyade dizilimim.Motorizede iste defoult gelen birim sayısını kullan yani tümeni büyütme daha fazla tümen üret.Motorize destek üniteleri:Eng+recon+signal+maintenance+art veya rocket art.Tank da motorize gibi.

Bu sanırım Almanya gibi devasa endüstri+kara ordusuna odaklanması gerekenler için ideal. Tanklar için ne yapabilirim ve daha ufak devletler için de tavsiye lazım zira ilk üç oyunumu minor denilen ülkelerle oynamayı düşünüyorum.

Dört sıra piyade+bir sıra topçu taktiğinde support kısmına da ekleme yapmak lazım mı yoksa direk şablonun altına mı eklemeliyim?
Acta est fabula

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Eylül 2017, 22:32:03 »
Tümen büyütmek istersen tavsiyem o.Az ve sağlam tümenler mi çok ama daha zayıf tümenler mi istiyorsun?Minor ülke için olabildiğince elit birlik tarzından gitmelisin.

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Eylül 2017, 22:39:10 »
Tümen büyütmek istersen tavsiyem o.Az ve sağlam tümenler mi çok ama daha zayıf tümenler mi istiyorsun?Minor ülke için olabildiğince elit birlik tarzından gitmelisin.

Her ikisi için de tavsiye verebilirsen güzel olur, deneyerek tecrübemi arttırmak isterim oyuncu levelı da artmalı.
Acta est fabula

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2017, 22:47:11 »
Güçlü ve az tümenleri eğer büyük cephede savaşmayacaksan tercih etmelisin daha deminki verdiğim tümen buna örnektir.Daha güçsüz ama çok tümenleri ise büyük Sovyetler gibi cephelerde tercih etmelisin.Buna örnek olarak default 3 sıra inf  ve 5 destek tümeni şeklinde yapabilirsin.Motorize ve tankları sadece destek tümenlerini arttır çünkü bunları üretmek zordur.Bunlar da tümeni genişletme daha fazla tümen üret.Sonra yeni tanklar araştırdığın zaman update de yapabilirsin yeni tank tümenleri de bu sana kalmış.Ben yeni tümenler yaparım eskiler boşa gitmesin diye.

Çevrimdışı wintermute

• Müsellem
  • *
  • - Memento Mori -
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2017, 22:49:50 »
Güçlü ve az tümenleri eğer büyük cephede savaşmayacaksan tercih etmelisin daha deminki verdiğim tümen buna örnektir.Daha güçsüz ama çok tümenleri ise büyük Sovyetler gibi cephelerde tercih etmelisin.Buna örnek olarak default 3 sıra inf  ve 5 destek tümeni şeklinde yapabilirsin.Motorize ve tankları sadece destek tümenlerini arttır çünkü bunları üretmek zordur.Bunlar da tümeni genişletme daha fazla tümen üret.Sonra yeni tanklar araştırdığın zaman update de yapabilirsin yeni tank tümenleri de bu sana kalmış.Ben yeni tümenler yaparım eskiler boşa gitmesin diye.

Teşekkürler dostum deneyeceğim dediklerini. Bakalım Polonya ile hayatta kalabilecek miyim? Merakla ölümümü bekliyorum.
Acta est fabula

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2017, 23:37:15 »
Zor.