Gönderen Konu: En maliyetsiz ve güçlü division önerisi ?  (Okunma sayısı 577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
En maliyetsiz ve güçlü division önerisi ?
« : 14 Eylül 2017, 13:17:11 »
Merhaba arkadaşlar ben çok güçlü devletlerle oynamayı hiç sevmem. Oyunu ilk çıktığı hafta aldım ve hala ne German Reich ile ne SSCB ne de müttefiklerin baş ülkeleri ile oynamadım. O yüzden hep sıfırdan yükselişe geçmek temel amacımdır. Çok merak ediyorum sanayisi rezil ülkeler için kilit bir division öneriniz var mı ?

Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkürler iyi oyunlar.

Çevrimiçi alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: En maliyetsiz ve güçlü division önerisi ?
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2017, 13:37:40 »
Ne yazıkki önerim yok ama sıfırdan yükselişe geçmeyi seviyorsan eu4 bunun için daha uygun. Hoi4 de ne kadar fazla iyi oynasan da süre kısıtlı olduğu için şansının yerinde olması falan gerekiyor. Mesele bir arkadaş Luxemburgla Fransayı falan fethetmişti (barış anlaşmasıyla) heralde.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2017, 21:29:50 »
7 INF (Infantry) + 2 ART (Artillery) + SA (Support Artillery + SE (Support Enginer). Bu bölük düşük destek ekipmanı ve piyade ekipmanı, orta topçu istiyor.
Küçük ülkelerde genelde sanayiyi güçlendirmeye odaklanmak gerek. Ayrıca insan gücü (manpower) çok sorun olabiliyor.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2017, 21:56:15 »
Ne yazıkki önerim yok ama sıfırdan yükselişe geçmeyi seviyorsan eu4 bunun için daha uygun. Hoi4 de ne kadar fazla iyi oynasan da süre kısıtlı olduğu için şansının yerinde olması falan gerekiyor. Mesele bir arkadaş Luxemburgla Fransayı falan fethetmişti (barış anlaşmasıyla) heralde.
Hayatım eu4 ile geçti artık vara vermek istiyorum  ;D

7 INF (Infantry) + 2 ART (Artillery) + SA (Support Artillery + SE (Support Enginer). Bu bölük düşük destek ekipmanı ve piyade ekipmanı, orta topçu istiyor.
Küçük ülkelerde genelde sanayiyi güçlendirmeye odaklanmak gerek. Ayrıca insan gücü (manpower) çok sorun olabiliyor.

Ben de bunu kullanıyorum galiba en iyiside bu anladığım kadarıyla

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2017, 23:01:01 »
16İnf+4 art +bulabildiğim her supp bu inf divisionla alman panzerlerini ezip Berlin e Fransız bayrağı diktim.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2017, 13:20:53 »
Minor ülke ise ve nüfusu 20 milyondan az ise kesinlikle tank üreteceksin. Piyade kullanma. Destek ekipman olarak mühendis, hastane, lojistik koyman yeterli. Uçak üretmelisin. Terörle mücadele için ise atlı birliği kullanman yeterli ona mp ve hastane ekipmanlarını koy yeter. Biliyorum uçak ve tank üretmek çoğu minor ülke için çok güç ama zaten 1939 da savaşa girenezsin. En iyi tarih 1941 sonrası. Minor ülke olarak başka bir minor ülke ile savaşacaksan kesinlikle paraşütçü kullan böylece düşman anında masaya oturur.

Çevrimdışı napolyon94

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Çoktan üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2017, 02:07:02 »
25 piyade taburu +ENg+MP
Savunacaksan topcu koyma.