Gönderen Konu: İtalya taktikleri  (Okunma sayısı 250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
İtalya taktikleri
« : 08 Eylül 2017, 23:24:44 »
İTalya ile nasıl bir yol izlemeliyim ? Ben ilk önce Etiyopya sonra Yugoslavyayı alıyorum. Fakat 1939'da hala fabrika sayım ve asker sayım az oluyor. 700.000 civarı asker ancak basabiliyorum. Ayrıca Donanmam ise İngilizler tarafından yok ediliyor denizlere açılırsam.

Çevrimdışı mosta13

• Erich von Manstein
  • Sekban
  • *
  • TENGRİ BİZ MENEN
    • Profili Görüntüle
Ynt: İtalya taktikleri
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2017, 23:42:03 »
Donanma rehberlerine bakmalısın.Donanma da savaş gemilerine önem ver ama diğer gemilerde dengeli olmalı.İlk yıllarda sivil fabrika bas.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2017, 00:11:02 »
Donanma rehberine bak,Axis'e katılma,2.DS çıkınca balkanlarda bulunan tarafsız ülkeleri yiyerek Türkiyeye kadar ilerle.Eğer yapabilirsen İspanyayı ve Portekizi yersin.Oradan işte Almanyaya girersin .Zaten Almanyayı yersen rahatça Mütefikleri alırsın.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2017, 01:00:53 »
Donanma rehberine bak,Axis'e katılma,2.DS çıkınca balkanlarda bulunan tarafsız ülkeleri yiyerek Türkiyeye kadar ilerle.Eğer yapabilirsen İspanyayı ve Portekizi yersin.Oradan işte Almanyaya girersin .Zaten Almanyayı yersen rahatça Mütefikleri alırsın.
Hocam ben MP için taktik istemiştim. Yazmayı unutmuşum. O dediklerini yapamam çükü o ülkeleride genelde başkaları oynuyor

Çevrimiçi kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2017, 10:56:59 »
MP'de genelde Mihver'e katılmak zorunlu olur. Buna göre;
Odaklarla Almanya'dan Vichy Fransası'nın Savoy ve Korsika eyaletlerini al. Askerlerini Almanları destekleme amacıyla gönder ancak anakarada en az 35 tümen tut, Napoli'yi Birleşik Krallık almasın. Sovyetler Birliği savaşına Macaristan sınırından katıl, aktif katkı sağla. Genelde Mihver MP'de yenilir, sen 1944'den önce işgal edilmemeye bak.

Çevrimdışı Liquido

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2017, 19:12:13 »
Yugoslavya ve Etiyopyayı aldıktan sonra yavaş yavaş büyümene bak. Sonraki ilk işin ingilizlerin çıkartma yapabileceği sayılı yerler var. Örneğin: Roma,Napoli, Sicilya Adası. Buralara çıkartma yaptırtma buralar hep elinde dursun. Almanya fransa'ya dalarken sen Almanlara destek ol kendi tarafından saldırarak Fransız ordusu'nun kuzeye yardım etmesini engelle. Vichy Fransa'sı kurulunca eventle toprak isteme vardı onla toprak iste 2-3 toprak alıyorsun. Sovyetler Birliği savaşında Almanlara baya bi yardım etmen lazım eğer zaten mp ise sovyet baya zorlar Macarların topraklarından saldır macar ordusu ile tabi bu sırada Afrikayı unutmamak lazım Afrikayı kaybetmemeye özen göster afrika kaybedildikten sonra müttefikler gerçekteki gibi İtalya'ya çıkartma yapıyorlar. Eğer bu dediklerimi yaparsan büyük ihtimal İtalya ile 1945 görürsün

Çevrimdışı Emirhanönal

• Müsellem
  • *
  • Turkish Army Strongest!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Eylül 2017, 22:05:27 »
Her zaman derim savaş başlamadan 2 uçak gemisi + uçak gemisi doktrininde çok ilerlemiş ol.Tabi bu yüzden diğer birçok şeye ilgi gösteremeyebilirsin ama denizde hakimiyetin anahtarı bence uçak gemileri ve doktrinleri.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2017, 01:19:03 »
Bence italya major ülkeler arasında en dandik olanı(Fransa hariç olabiir) bunu aslında oyun geliştiricilerin göz ardı etmemesi gerekir. Biraz güçlendirilse iyi olur.

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Sympathy For The Devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2017, 01:21:20 »
Bence italya major ülkeler arasında en dandik olanı(Fransa hariç olabiir) bunu aslında oyun geliştiricilerin göz ardı etmemesi gerekir. Biraz güçlendirilse iyi olur.

Tarihe uygun. Almanya'ya destek olacağına köstekden başka bir şey olmamıştır.
Ben geldim. Sana geldim. Terliklerimle...

Hearts of İran

Çevrimdışı kky6

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2017, 12:19:23 »
Yav ben normal oyunda etiyopyayı alamadım niyeyse :(