Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HQ/Byzantine/Slitherine) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 7313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Tamam Hakan turu gönderdim. Kurallar zaten aynı. :ceasaryes:

Roma'yı ve Pontus'u kim oynayacak onu belirleyin. Tavsiyem Pontus ile devam et birimlerine alışmak açısından tek faction ile oynamak iyi oluyor. Ama sen bilirsin.

Battle on!!

İnternet düzeldi.  tbrk*

E zaten oyunun başlarındaydık, galip ilan etmeyelim AJE 8 de, 1 er puan herkese katılım puanı olsun.

AJE 10 u istediğiniz zaman başlatın Barış ben hazırım. :ceasaryes:
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2017, 21:55:11 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan bu senaryoyu bu sitede Lemelem ve Annibal ile oynamıştık 1.05 yamasından evvel. Spartaküs ayaklanmasına dikkat et. Loyalty düşürüp ikmal sorunları yaratabilir. Yamadan sonra gerçi Roma daha güçlü oldu. Zmiy Pontus tarafını seçtiği için Roma'yı sen oynuyorsun şimdilik. İlginç bir senaryo bir kaç defa daha taraf değiştirip oynayabiliriz.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Evet, Pontus a alışmıştım, Roma zor olacak!  ;)  :popcorn:
Rom Ord yi yükledim, iyi eğlenceler.  :ceasaryes:

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 16:31:52 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyun çıktı ilk turnuva 20 Ekim de başlayacakmış. http://www.slitherine.com/forum/viewtopic.php?f=477&t=79660

http://www.slitherine.com/tournaments/tournaments.asp

Slitherine ayrıca turnuva kuralları belirlemiş. Keyifli olur bir ara bende katılırım.  :ceasaryes:

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Ne kadar güzel hazırlamış bu turnuva işini Slitherine, bravo gerçekten. Şu anda 32 katılımcı var ama sınır yok galiba, 20 Ekim e kadar oyuncu kabul ediyorlar?

Turnuva benim için zor olur, oyunu hiç bilmiyorum ama belki ilerde...  :popcorn:

Bu hafta FoG II yi alacağım. Steam de fiyat güzel.  :ceasaryes:
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 12:11:09 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim oyunda birbirimizle değil mevsimle savaşıyoruz galiba.  :beam:
İberya'nın çoğu bölgesi Sertorius'a bağlılık gösterirken erzak üretimi kış mevsimiyle yarı yarıya düştü. Mecburen orduları değişik bölgelere dağıtıyorum.

Pontus geçen tur savaş açtı bakalım nasıl bir oyun olacak.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Evet bu mevsim/erzak çilesi bitmez  :D

Galiba şu saatte doğuya İspanya dan kuvvet kaydırabiliyor pozisyonda olması gerekiyordu Roma nın, Sertorius un işini bitirip!?..  sskn* Tabii senaryodan okuduğum kadarı ile...fiiliyatta yok öyle bir durum, bırak işini bitirmeyi kaçacak delik aradık  :fpalm:
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 23:37:05 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Byzantine Games i de ekledim kulüp (TWC) oyun logosuna, güzel iş çıkarmışlar (FoG II), sağolsunlar.  tbrk*

TWC Forum: http://www.thewargamingclub.com
TWC Ana Sayfa: http://www.thewargamingclub.net
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2017, 09:03:12 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Barış, hiç karşılaştın mı merak ettim... Hiç vermediğin bir order ın gerçekleştiğini? Yani hata da yapmış olabilirim ama dinlenmesi gereken Cotta ordum "Theava" ya hareket etmiş geçen tur, "Dertosa" da bekliyor olmaları lazımdı? Tabii üstünden geçti geri dönmek olmaz ama garip geldi sadece...
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 08:10:53 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Pike and Shot: Campaigns'deki taktiksel savaş AGEod oyuncuları tarafından beğenilmişti. Thirty Years' War çıktığında aynı senaryo Pike Shot'da da vardı. Biri statejik diğeri de taktiksel oyun olarak iki farklı oyun birleşse  belki güzel olabilir. Ama bu sefer pbem mantığı şimdiki kadar güzel işlemezdi belki. Kulüpe Field of Glory ve Pike and Shot'ı eklemen iyi olmuş Hakan.  :ceasaryes:

Hayır böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Evet bu hamle hayli riskli. Zmiy'de kabul ederse geçen turu yeniden oynayalım istersen?
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 14:47:08 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Evet, biraz manual okumak gerekecek gibi gerçi  :D tbrk*

Yok artık geri almak olmaz Barış, belki de Cotta yı ayırmaya çalıştım (düşük statlı diye) fakat yan province e bastım ayıramadan bütün ordu kaydı...  :fpalm:  :-[

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
AJE'nin Uİ yapısı yine çok iyi daha çok EAW ve WoS'da problem oluyor. Counter lar çok büyük bölge küçük olduğunda birlikleri yanlış yere göndermemek için ekstra dikkat gerekiyor. Bazen kuşatma altındaki garnizon gözükmediğinden kale bayrağını seçip garnizona ulaşıyordum, bazen de ledger üzerinden. Yeni motorda biraz UI çalışması yapmaları gerekiyor.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Evet bunun bedeli ağır oldu Roma ya  ;D  Bi gariplik oldu gerçekten, belki de ordu komutanını takip ettiler tam anlayamadım.  :sick2:

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Haftalardır aralıksız savaşmaktan yorulduk cidden :dizzy2: evil* şu senayro bitsin de 1 hafta dinlenelim yaw  :wiseguy:
Ya şu 3 kişilik AJE harika,WoN daki gibi çok geniş haritada oynamamak da güzel, keşke Napoleonic Era için de böyle bi oyun olsa, NCP nin 3 kişiliği gibi. Tabii donanma işe eğlence ve çeşitlilik katıyor bence onun da etkisi çok.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2017, 09:18:30 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Olur Hakan bitirince ara veririz. Şu an bizim oyun dışında GG War in The West'in Rommel attacks 43 senaryosunu pbem oynuyorum. 5 turluk mini senaryo 5. Panzer ordusunun Afrika'daki Amerikan depolarına saldırısını konu ediyor. Afrika'daki uçakların ikmal hattına saldırısı ve arazi şartları çok zorlu ama zevkli.  :army:

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
5 tur biraz fazla mini değil mi ?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında bir bakıma toplamda 10 tur. Hava turu oynandıktan sonra kara turu oynanıyor. Hava turundaki air mission türlerinin hasar&etki vs.. üzerinden rakibe karşı test yapıp oyunu öğrenmeye çalışıyorum. Hava ve kara turları dahil bir tur 7 güne tekabül ettiğinden -gündüz ve gece uçuşları dahil- intrediction, CAP, sweep vs.. görevlerinin tur öncesi hangi gün olacağına kadar micromanagement var. Her gün uçuş olduğunda pilotlar yoruluyor.

Kısa senaryo olduğu için II. Kolordu komutanını G.Patton ile değiştirdim. Gerçekte de başarısız olduğu için değiştirilmişti. Fakat campaign oyunda doğru hamle olmaz. Yine de senaryonun amaç bölgelerinden biri olan Tbessan deposunu kaybettim.  :no:

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Romalılar Sertorius'un başı için ödül koydular, böyle bir eventi şimdi hatırladım. Umarım yakın zamanda ölmez. İberya komutansız kalır.  krk*

Hakan Spartaküs ayaklanması başladı. Boş bıraktığın anda bütün İtalya'ya yayılıyor, çok büyük bir loyalty ve şehirler kaybediliyor.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
Evet ben koydurttum Barış ödülü  :) çok uğraştım ama 3-4 tur  :fpalm:
Romalılar Sertorius'un başı için ödül koydular, böyle bir eventi şimdi hatırladım. Umarım yakın zamanda ölmez. İberya komutansız kalır.  krk*

Hakan Spartaküs ayaklanması başladı. Boş bıraktığın anda bütün İtalya'ya yayılıyor, çok büyük bir loyalty ve şehirler kaybediliyor.
Hadi yaw, zaten doğuda kaybediyorum bi de bu Spartaküs çıktı şimdi!?  sskn*
« Son Düzenleme: Dün, 18:25:11 Gönderen: Lancier »