Gönderen Konu: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 59021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jua

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #700 : 25 Eylül 2017, 20:33:14 »
Buyur %60 indirimde.Ancak DLC'leri de almalısın ki oyun birşeye benzesin.

2 saat içinde indirim bitmiş galiba

Çevrimdışı soul

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #701 : 25 Eylül 2017, 22:33:08 »
sa herkese
oyunu yeni indirdim.single player bastıktan sonra update history ekranında kalıyor.sebebi ne olabilir.
 ekran kartı rx 470
işlemci g4560

dlc hepsi mevcut.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Furkan 65

• Sipahi
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #702 : 26 Eylül 2017, 16:25:28 »
Oyun orjinal mi ?
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #703 : 26 Eylül 2017, 19:55:16 »
Birisi özelden 1.4.2 patch atabilir mi ?

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #704 : 04 Ekim 2017, 10:13:10 »
Uçak gemilerindeki uçakların havalanması için resimdeki gibi ayarlamakmı gerekli ? Yoksa otomatik kendileri havalanıyor mu ?

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #705 : 04 Ekim 2017, 12:29:30 »
deniz savaşları için evet kendileri zaten otomatik savaşa katılıyor ama karada kullanmak istiyorsan ( :S ) dediğin gibi görevlendirmen lazım
HOI IV Almanya Hikayesi
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53703.0

Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)

Çevrimdışı kiddynamite

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #706 : 04 Ekim 2017, 23:14:22 »
Aklıma takılan şu "isyanları bastırma" ya da "isyan çıkmasını önlemede" Atlı Birlikler mi yoksa örneğin ordu deneyimi kullanarak kendi oluşturduğumuz Piyade Birliklerine Military Police eklemek mi daha avantajlı? Ya da Atlı Birliklere mi Military Police eklemek gerekir?
Ya da Military Police'i tek başına üretip kullanabiliyor muyuz?
Yardımcı olursanız sevinirim tşkler

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #707 : 04 Ekim 2017, 23:20:13 »
4 atlı birlik+mp iş görüyor, 6 atlı+ mp de iş görür :) normal piyade birliklerini bu konuda harcama bence
HOI IV Almanya Hikayesi

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #708 : 06 Ekim 2017, 13:08:06 »
Beyler güncellemelerden sonra Rusyayı kapitüle etmek için leningrad moskova stalingradı almak yetmiyor sanırım ? vladivostokunda düşmesi lazım sanırım ? koskoca ortasya steplerinde gitmek istemiyorum yokmudur bir kolay yolu bu işin ?
HOI IV Almanya Hikayesi

Çevrimdışı makinist fanlari

• Yeni Çeri
  • *
  • Üyecik.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #709 : 06 Ekim 2017, 16:23:11 »
Beyler güncellemelerden sonra Rusyayı kapitüle etmek için leningrad moskova stalingradı almak yetmiyor sanırım ? vladivostokunda düşmesi lazım sanırım ? koskoca ortasya steplerinde gitmek istemiyorum yokmudur bir kolay yolu bu işin ?

Party popularity bas AI olduğu için national unity düşüren eventleri seçer muhtemelen hükümet değişmesin diye. Bide atom at.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #710 : 10 Ekim 2017, 14:34:26 »
işgal edilen yerlerdeki isyanları azaltmak için bölgedeki asayişi ayarlama yolu varya. (çok enteresan cümle oldu :) ) Yumruk kelepçe bıçak ve silah işareti hani.Bunların tam olarak işlevini söyleyebilecek varmı ? sanki çok etki etmiyor gibi geldi banada.

HOI IV Almanya Hikayesi

Çevrimdışı ReistiLs

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #711 : 10 Ekim 2017, 15:31:39 »
işgal edilen yerlerdeki isyanları azaltmak için bölgedeki asayişi ayarlama yolu varya. (çok enteresan cümle oldu :) ) Yumruk kelepçe bıçak ve silah işareti hani.Bunların tam olarak işlevini söyleyebilecek varmı ? sanki çok etki etmiyor gibi geldi banada.

(aç/kapa)

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #712 : 12 Ekim 2017, 22:05:07 »
Bu ekonomi çeşitleri nedir ne değildir kısa bir özet geçebilecek varmı ? (closed , free vb. )
HOI IV Almanya Hikayesi

Çevrimdışı ReistiLs

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #713 : 12 Ekim 2017, 22:47:43 »
(aç/kapa)

Free Trade: Ülkendeki hammaddelerin %80'i markete gider. %15 fabrika çıktısı ve inşaat hızı kazanırsın. Araştırma hızına -%10 bonus sağlar.
Export Focus: Ülkendeki hammaddelerin %50'si markete gider. %10 fabrika çıktısı ve inşaat hızı kazanırsın. Araştırma hızına -%5 bonus sağlar.
Limited Exports: Ülkendeki hammaddelerin %25'i markete gider. %5 fabrika çıktısı ve inşaat hızı kazanırsın. Araştırma hızına -%1 bonus sağlar.
Closed Economy: Ülkendeki hammaddeler markete gitmez. Herhangi bir bonus kazanamazsın.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #715 : 13 Ekim 2017, 18:25:28 »
bir tümen  içinde çok fazla çeşitli askeri birlik bulundurmak mantıklımı örn= 4 piyade 2 atlı 2 dağcı 2 tank 2 denizci gibi vb
Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı Liquido

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #716 : 13 Ekim 2017, 18:32:39 »
bir tümen  içinde çok fazla çeşitli askeri birlik bulundurmak mantıklımı örn= 4 piyade 2 atlı 2 dağcı 2 tank 2 denizci gibi vb
Ben kullanmıyorum onun yerine soldaki yerden support artillery,support recon falan onları koyuyorum

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #717 : 13 Ekim 2017, 22:58:56 »

Mantıksız olur.Çünkü tankların önemi hızlı ilerleyip düşmanı paket içine alabilmeleri.Sen onun yanına piyade verince hızlarını düşürmüş oluyorsun.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Müsellem
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #718 : 13 Ekim 2017, 23:11:07 »
peki şöyle olabilirmi mesela bir tümen de 6 dağcı var başka bir tümende 6 piyade destek topçu falan var
ayriyetten de tümen olarak hafif tank birlikleri böyle savaşı kazanmamız daha kolay olur yani ben daha önce toplu ordu kullanıyordumda.
birde birşey soracağım ağır tank ve uçak savar kullanmak şartmı yani daha önce bunları sanayide üretmeden çok fazla ülke fethettim. genelde üretime önem verdiğim şeyler piyade dağcı atlı topçu ve hafif tank oluyor (piyade ekipmanlarıda dahil)
ve hoi4 bana gerçekten aşırı derecede kolay geliyor ne hikmetse oyunu çıktığından beri oynadığım içindirmi artık bilemem en zor seviyeye alsam bile dünya fethi yapıyorum hiç bildiğiniz zorluk modu yada alternatif tarih modu varmı?
kusura bakmayın çok soru sordum  ;D

(ben sürekli oyun içi aynı taktikde oynadığım için size tuhaf gelebilir yani 1 yıl oynamış bu kadarmı diyebilirsiniz)
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 23:12:09 Gönderen: AdolfUstpMert »
Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #719 : 14 Ekim 2017, 10:05:07 »
peki şöyle olabilirmi mesela bir tümen de 6 dağcı var başka bir tümende 6 piyade destek topçu falan var
ayriyetten de tümen olarak hafif tank birlikleri böyle savaşı kazanmamız daha kolay olur yani ben daha önce toplu ordu kullanıyordumda.
birde birşey soracağım ağır tank ve uçak savar kullanmak şartmı yani daha önce bunları sanayide üretmeden çok fazla ülke fethettim. genelde üretime önem verdiğim şeyler piyade dağcı atlı topçu ve hafif tank oluyor (piyade ekipmanlarıda dahil)
ve hoi4 bana gerçekten aşırı derecede kolay geliyor ne hikmetse oyunu çıktığından beri oynadığım içindirmi artık bilemem en zor seviyeye alsam bile dünya fethi yapıyorum hiç bildiğiniz zorluk modu yada alternatif tarih modu varmı?
kusura bakmayın çok soru sordum  ;D

(ben sürekli oyun içi aynı taktikde oynadığım için size tuhaf gelebilir yani 1 yıl oynamış bu kadarmı diyebilirsiniz)

Valla ben Almanyayla oynarken 6-7 tane 24lu piyade ordusu kuruyorum(dizaynı 8xPiyade 2xtopcu destek olarakta recon,sup artillery,eng falan) 2 tanede 24lu full tank ordusu kuruyorum Manstein ve Rommelin komutasinda(4xtank 3xmotorize 2xSPart destek olarakta maintenance,sup art,eng) bu taktikle 1941 haziraninda savas actimmi yeni yila kadar Stalingrad,Moskova ve Leningradi dusurmus oluyorum.Ozellikle 2 tank ordusunu kanatlara yerlestirdikten blitz emrini verip yaklasik 100-120 sovyet tumenini pakete aldigimi bilirim.Ondan sonra ilerlemek cok kolay oluyor zaten cnku sovyetler ordu uretene kadar sen 5-6 ayda moskovayi ele geciriyorsun zaten.

Ben 15 dagci tumeni falan basip norvece gonderiyorum sonrada pek kullanmiyorum cunku sovyet topraklari genelde duzluk.Atlilarida isyan olan bolgelere garnizon olarak gonderiyorum sadece.

Agir tank ucaksavar tanksavar bende kullanmiyorum  hafif tankta kullanmiyorum 1938e kadar piyade uretip ondan sonra full medium tank uretimine geciyorum  o yeterli oluyor