İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kenanhan

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 26
1
Europa Universalis IV / EU 4 DLC
« : Bugün, 15:11:37 »
Arkadaşlar oyunum orijinal ama DLC almadım. Tüm DLC'leri korsan olarak nasıl oynayabilirim ? (Single player olarak )

2
Europa Universalis IV / EU4 bozuk görüntü sorunu
« : Bugün, 15:10:36 »
Arkadaşlar oyunda bu tarz görüntüler var. Acaba bir sıkıntı mı var ?Oyunum orijinal ama DLC'ler korsan bu arada.


3
Hikayenin kurgusundan bağımsız olarak Abdülhamit ile ilgili söylediklerinin tarihsel gerçekliliği yok. Abdülhamit'in denge politikası taviz üzerinedir. Bir tarafı dengelemek için diğer tarafa taviz verilir ve safına çekilir. Bu sadece ölmeden önce biraz da morfin diye yalvarmaktır. Mısır, Girit ve Kıbrıs'ın elden gidişi tam olarak bu sebeptendir. Denge politikası dediğin 1940-1944 arası İsmet İnönü'nün yaptığı gibi yapılır. Kendinden taviz vermeden tarafları kuyruğunda gezdirirsin.
Bu bir hikaye ilk olarak, Ayrıca Abdülhamit gereken neyse günün şartlarları neticesinde onları yaptı. İttahatçılar veya ismet o şartlarda yönetseydi çok daha büyük felaketler olurdu bence. Gerçi sonradan ittahatçılar geldi ve ne yaptıkları ortada...

4
Mesela panzer III üretiyoruz 30 fabrika ile, sonraında ise panzer IV araştırmasını tamamladık. Panzer III üreten tüm farklıları panzer IV üretecek şekilde değiştirmelimiyiz ? (Üretim verimliliği düştüğü için soruyorum)

5
Biraz daha devam etmeye çalışacağım ;)

6
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 15 Kasım 2017, 13:08:17 »
Mesela 24 birimlik bir odru kurdum ve bir cephe hattı oluşturdum. Sonrada front line çizdim ve ilerlerdim. İlerledikten sonra cephe hatttı büyüyor ve bu sefer 24 birim cepheye az geldiği için geri yittiriliyorum. Ne yapmam gerkiyor ?(Rusya için konuşuyorum)

7
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 11 Kasım 2017, 21:32:59 »
tümenlerin içini çok doldurma moskovaya girdikten sonra birlikleri daha ilerletme onun yerine hafif dağcı birlikleri yolla ve en baş savaşa girmeden önce sovyet sınırına bol bol demiryolu döşe. yeni çıkacak dlc'yle bu sorun ortadan kalkıyor uçaklarla erzak verebiliyorsun.
Benim alanlarımda pek erzak sıkıntı olmuyor fakat biraz ilerdikten sonra bir çok yerde erzak sıkıntısı oluyor ve buda birliklerimin saldırı gücünü düşürüyor?

8
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 11 Kasım 2017, 18:10:42 »
Özellikle rusyaya saldırıken bir süre sonra ordularımda ikmal sorunu çıkıyor. Bunu nasıl çözebilirim ?

9
2 farklı önerim var
1- Rusyayı boostlamadığın hikaye çok kolay ilerliyor(tecrübenizde yüksek) oyuna biraz daha renk ve tarihsellik katması açısından save den rusyayı seçip hile ile 100 civarı kadar askeri fabrika ekleyip oyunu zorlaştırırabilirsin bence.
2- ben sizin gibi düşman birliklerini hiç kuşatamıyorum. Bunu tam olarak nasıl yapabilirim ?

10
Multiplayer oynamak isteyen var mı ? Varsa bir grup kurup oynayabiliriz.

11
Victoria II / Osmanlı ile sanayi kuramamak
« : 01 Kasım 2017, 10:37:42 »
Osmanlı ile oynuyorum ve 1890 yılındayım. Kuzey ve orta afrikayı ele geçirdim. Ama fabrikankurmama ve sürekli büyütmeme rağmen sanayi slorum 33. Ne yapabilirim ?

12
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« : 30 Ekim 2017, 23:37:24 »
Almanya ile bakalım 4 kez güçlendirilmiş (5 fazla gelir diye yemedi  ;D) Sovyetleri yenebilecekmiyim diye oyun açtım.Yaklaşık 240( bunlardan yaklaşık 3x24 ü tank tümeni Manstein,Rommel ve Guderian komutasında) tümen ve 2500 yakın hava desteği,1000 fighter i1941 temmuzuna kadar bitirdim ve savaş açtım.

240 tümenime karşılık sovyetlerin toplam 400-500 e yakın tümeni vardı(kaç tanesi benim sınırımda bilmiyorum tam) Ama hepsini benim sınıra yığmış.Zırhlı tümenlerimden birini Kuzeye,diğerini merkeze,diğerinide romanyaya gönderdim.Merkezdeki ve Romanyadaki zırhlı birliklere Kievin kuzeyinde birleşmek üzere Blitz emri verdimve yaklaşık 80 Sovyet tümenini 4 taraftanda kuşattım.Kuşatılan orduların etrafını 24 tümenle sardım ve öyle bıraktım.(çok kayıp vermemek için yavaş yavaş eriticem) Tank tümenlerinden birini kuzeydeki ordularla birleştirmek için yine blitz emri verdim,diğerini Kiev'i ele geçirsin diye yolladım.

2 tank tümenim kuzeyde birleşti gene ve kuzeydeki yaklaşık 100 sovyet tümenini daha kuşattım.(Sovyetler tüm kuvvetlerini sınıra yığdığı için-normal olarak- hattı bi kere yardınmı tanklar çok hızlı ilerliyor ve karşısına ordu çıkmadan kuşatmayı tamamlayabiliyor)Sovyet ordusunun büyük çoğunluğunu paketleyince orduları Leningrad Moskova ve Stalingrad doğrultusuna yollayıp çıktım.Gerisine yarın devam ederim artık :D

Ek olarak,güneyde piyadelerim bile 24 sovyet tümenini kuşatmış :D


Şu paket yapma olayını bir türlü yapamıyorum :fpalm:

13
İliskini gelistir. Bagli devletler sekmesinden loyalistleri destekle, yine ayni sekmeden kendi aileni basa gecir.

Dediğinizi seçemiyorum.

14
Modu Steam atölyesine yüklemek isteyen varsa daha çok görülür mod
Kesinlikle

15
Osmanlı ile oynuyorum. Himayemde olan ufak bir devletin bağımsızlık isteği yüksek. Bunu nasıl çözebilirim ?

16
O kadar panzer tümenini beslemek bence biraz zor. Yani ben yapamam ;D
Panzer tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 farklı şablonda toplamak nasıl olur sizce ?
Son olarakta sanırım 30 c.w değeri sorun yaşıyor. Sanırım en iyisi dediğiniz gibi 20 yapmak.

17
mükemmel bölümler yazıyorsun. Tebrik ederim  tbrk*
Bir kaç sorum var
1) Kaç tane tam tümenin var ?
2)Tak tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 ayrı şablon mu oluşturdun ? Oluşturdu isen şablonların nasıl ?
3) Bu sorum konu ile pek alalaklı değil ama siz tecrübeli olduğunuz için sorayım. Combat with 30 olsa sorun olur mu ?

Ayrıca aslında sovyetleri 2-3 tık boost ile güçlendirseniz daha iyi olurdu bence :)

18
Çok güzel bir mod. Steam'e ekleseniz iyi olur.

19
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 22 Ekim 2017, 22:19:20 »
1) valla bi ara rusyaya 240 tümenle girmiştim yinede erzak sıkıntısı çekmedim.Orduların hepsini bi bölgede mi topluyorsun acaba belki ondandır.

2)Tankların organizasyonu düşük olduğu için yanlarına motorize vermek iyidir,ilerleyen dönemde yeni bir şablon oluşturup tank ve mekanizede eklenebilir.

birde bölük şablonları bence çok kalabalık olmuş.Genelde savaş genişliği 20 olarak önerilir sende 34 e kadar çıkmış.ben genelde 4xtank 3x motorize koyuyorum.Birde sadece motorize tümen basmıyorum çünkü su gibi eriyorlar.Atıyorum senin fotoğrafta mesela 12x motorize var 620 tane araç üretmen gerekiyor,bunları cepheye yolladınmı takır takır imha oluyorlar ve baya bir açık oluşuyor.Onun yerine tank tümenleriyle birleştirip gönderiyorum daha iyi oluyor.
Emin misin hocam ? Herkez de motorize tümenlerinin de olması lazım diyor ?

20
Hearts Of Iron IV / Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« : 22 Ekim 2017, 18:06:24 »
2)Motorize ve tank'lar ayrı ayrı olmalı çünkü motorizeler hızlı ama güçsüz birlikler bunları yarılan cephe hatlarında düşman tümenlerin etrafını sarmak için kullanabilirsin.Eğer tanklarla birlikte kullanırsan bir anlamı kalmayacaktır ama tank tümenlerindeki 20 combat witdh değerine ulaşabilmek için motorizeleri kullanıyorum genelde 1 tane olmak üzere (duruma göre değişir)

3)Şimdi bu soruda şöyle bir şey var tank tümenlerini nasıl tasarlıyorsun ? ben 2xTD 2Xmotorlu obüs 4xtank 1xmotorize bu şekilde dizayn ettiğimde hem tankları hem piyadeleri biçiyor.senin tank tümen dizaynın farklı ise farklı şekilde yönetmen gerekir.
Şu anda böyle hocam


Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 26