Gönderen Konu: Matrix Games  (Okunma sayısı 3028 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Matrix Games
« : 23 Haziran 2010, 13:53:10 »
Yıllardır beğeniyle takip ettiğim oyunlar yapan bir firma. Oyunlarının %99'u sıra tabanlı olup, oldukça kaliteli savaş simulasyonları yapıyorlar. Oyunlarını oynayan arkadaşlar var mı merak ettim.

Özellikle Harpoon, Steel Panthers ve The Operational Art of War III oyunları en popüler savaş oyunları arasında. TOAW III'ü ben de çok severim. Devamlı çıkan yeni senaryolarla oyunun tekrar oynanabilirlik oranı sürekli artıyor.

Bağımlısı olduğum Close Combat serisinin de tüm haklarını uzun zaman önce almışlardı. Seriyi tamamen elden geçiriyorlar. Şimdiden seriye çok güzel üç tane oyun kazandırdılar.

Paradox'un çıkardığı Rise of Prussia'yı yapan AGEOD firmasının eski oyunlarını da Matrix yayınlıyordu.

Şu sıralar Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing of the Reich oyununu çok sık oynuyorum. Muazzam bir strateji oyunu. Hava savaşları konusunda detaylı stratejik planlama gerektiren müthiş bir oyun. Gary Grigsby'nin 1993 tarihli War in Russia ve 1995 tarihli Steel Panthers oyunlarının hastası olduğumdan kendisine çok saygı duyarım. World at War oyununu çok beğenmemiştim ama bu oyunuyla tekrar kalitesini ispatladı üstad. İlgilenenlere tavsiye ederim.

Devrim yaratan airborne assault motoru ile yapılan Highway to the Reich ve Conquest of the Aegean oyunları da yine favorilerim arasındadır.

Kısacası, çok geniş bir oyun seçkisine sahip, devamlı yenilikler ortaya çıkaran kaliteli bir oyun firması. Strateji sevenler için çalışıyorlar. Ama oyunlarının büyük çoğunluğu Paradox oyunlarından daha karmaşık. Benden söylemesi.

http://www.matrixgames.com/
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
Norðhymbriscra Ealdgesege
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Ynt: Matrix Games
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2010, 14:08:07 »
Oldukça geniş bir oyun yelpazesi var.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2010, 14:10:10 »
Meşhur wargame firması ben garry grigsbys world at waru oynamıştım

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2010, 14:15:14 »
Oldukça geniş bir oyun yelpazesi var.

Öyle. Özellikle Talonsoft ve SSI'ın tüm haklarını satın aldıktan sonra ellerine baya oyun geçti. Eski oyunların grafik ve temel mekaniklerini elden geçirip piyasaya sürüyorlar. Genç yazılıkm firmalarına çok büyük şanslar tanıyor ve oyunlarını yayınlıyorlar. Mesela Panther Games mükemmel bir oyun sistemi yazmış olmasına rağmen yayıncı bulamıyordu. Matrix adamlara bir şans verdi Highway to the Reich'ı yayınladı. Oyun o kadar çok ilgi gördü ki hemen arkasından Conquest of the Aegean geldi. Geçen ay da yine aynı firmadan Command Ops: Battles from the Bulge çıktı. Adamlar aldı başını yürüdü. Özellikle Command Ops'un yapay zekasının şimdiye kadar bir strateji oyunundaki en gerçekçi yapay zeka olduğunu söylüyorlar. Henüz oynama fırsatım olmadı ama önceki iki oyunda bile AI ağzımı açık bırakmıştı. Bunda nasıl oldu Allah bilir.

Bir kaç tane kaliteli boardgame'in de haklarını aldılar. Bunlardan Guns of August'u geçen yıl çıkardılar. Çok ses getirecek World in Flames'in PC adaptasyonunu ise ben de dahil onbinlerce oyuncu dört gözle bekliyor.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2010, 14:16:02 Gönderen: fatih pasha »
"Dostlarım! İlerlersem beni takip edin! Geriye dönersem beni öldürün! Ölürsem intikamımı alın!" - Henri de la Rochejaquelein
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 14:43:38 »
bende konuyu gorunce matrix filminin oyunu sanmıştım :)

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 15:10:23 »
Yok artık

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2010, 21:12:31 »
Chariots of War ilgimi çekti. Gerek Antik Mısır çağında geçmesi, gerek detaylı şehir inşası gerekse de 3d savaşları ve strateji haritası 2003 yapımı olmasına rağmen güzel görünüyor.

Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2010, 21:36:36 »
Bakın WW1 Osmanlıda var

Enver paşada varmış

Take charge as a military and political leader during the most trying and critical times of the First World War with World War One: Gold Edition!  As either a member of the Central Powers, the Entente or a neutral nation, you will confront the epic gauntlet of challenges that faced the likes of Kitchener, Joffre, Luddendorf, Clemenceau, Czar Nicholas II or Enver Pasha in scenarios that range from single theatres to the entire grand campaign.

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2010, 23:10:56 »
Bakın WW1 Osmanlıda var

Enver paşada varmış

Take charge as a military and political leader during the most trying and critical times of the First World War with World War One: Gold Edition!  As either a member of the Central Powers, the Entente or a neutral nation, you will confront the epic gauntlet of challenges that faced the likes of Kitchener, Joffre, Luddendorf, Clemenceau, Czar Nicholas II or Enver Pasha in scenarios that range from single theatres to the entire grand campaign.

Güzel oyundur. Ama öyle oturup biraz kafa dağıtayım denilecek bir oyun değil. AGEOD'un diğer oyunlarına göre aşırı karmaşık.

Sıra tabanlı oyun sevmiyorsanız hiç bulaşmayın derim.
U-38'in Harp Ceridesi

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2010, 23:12:51 »
Ben oynarımda Osmanlı nasıl

Çevrimdışı fatih pasha

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Haziran 2010, 01:02:56 »

Doğal olarak güçsüz.
U-38'in Harp Ceridesi

Çevrimdışı Apol10

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Haziran 2010, 01:23:43 »
Şimdiye kadar hep kendi kendime niye 1. dünya savaşı oyunu yapılmazda 2. dünya savaşının her türlü oyunu var diyordum demek WW1 de yapılıyormuş.

Çevrimdışı Destroyer

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Haziran 2010, 11:58:00 »
şu chariots of warı buldum indiriyom
oyunlarindunyasi.com

• Ağır Süvari
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Haziran 2010, 12:26:54 »
Doğal olarak güçsüz.
Ayrıntılı yapmışlarmı peki
Şimdiye kadar hep kendi kendime niye 1. dünya savaşı oyunu yapılmazda 2. dünya savaşının her türlü oyunu var diyordum demek WW1 de yapılıyormuş.
Her türlü wargame oyunu bulabilirsin bunların kökeni board gamelere dayanıyor

Çevrimdışı Spartan

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Haziran 2012, 21:13:04 »
Yeni konu açmaktansa buraya yazmayı uygun gördüm, Normandiya Çıkarması'nın yıl dönümü olması sebebiyle 12 Haziran'a kadar bazı WWII oyunlarında indirim var. Oyunların listesi şu linkte: http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=3118387

Benim eylemlerimi komuta etmek, nasıl davranmam gerektiğini söylemek ve bunu yönlendirecek bir yasa oluşturmak hiç kimsenin üstüne vazife değildir. - Max Stirner

Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır. - Friedrich Nietzsche

http://theanarchistlibrary.org/library/the-anarchist-faq-editorial-collective-an-anarchist-faq
http://www.submedia.tv/
http://sosyalsavas.org/

Çevrimdışı kerem1218

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Haziran 2012, 21:14:53 »
Oyun bende var Panzer hem hikayesini de yazıyorum.Hiç Osmanlı olmadım ama karakterler ve ordular tarihe göre hazırlanmış...
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 21:16:16 Gönderen: kerem1218 »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Haziran 2012, 21:51:30 »
FAtih Pasha'nın dediği gibi MAtrix games çok iyi bir dağıtıcı firma. Ama kendi oyunlarıda var diye biliyorum. Oyunların hemen hemen hepsi tur bazlı ve çok kaliteli oyunlar. MAtrix games'in özelliği operasyonel veyahut genel streji oyunlarında belli bir kaliteyi devam ettirmek. Yani dağıtımını üstlendiği oyun firmaları gerek yamalarla gerekse oyunseverlerle sıkı bir diyalog içinde olmalı. Kısace bu platform strateji sevenlerin cenneti.  ;)
Gerçektende söylendiği gibi daha komplike oyunlar.