Gönderen Konu: EU4'ü Steamden almak ile korsan oynamamın arasındaki farklar nelerdir ?  (Okunma sayısı 911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eflatun

• Azab
  • *
  • Koparma kendi zevkin için Eflatun'u.
    • Profili Görüntüle
MERHABALAR...
Arkadaşlar bildiğiniz üzere EU4 19 Hazirana kadar %75 indirimde. Bu fırsatı kaçırmamak için oyunu almayı düşnüyorum.
Ancak oyunu orjinal olarak oynamanın ne gibi bir avantajı var bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:Arkadaşlar sorumu madde madde cevaplandırırsanız sevinirim. Örneğin korsan oynarsan şu şu olmaz ama alırsan olur gibisinden.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER... tbrk*
Adem adam olmayınca,adam etmez ademi;Ademe adam gerek, adam ede Ademi.

Çevrimdışı Ecdad Computer

• (Tengrist)
  • Sekban
  • *
  • Sixty Four
    • Profili Görüntüle
Artılar

En basitinden güncellemede sıkıntı çıkar, yeni sürümü indirmen biraz kanser eder. Modları indirmek tek tuşa bakar, sorun çıkma olasılığı daha azdır. Multiler daha rahattır.

Eksiler

Oyuna her 2 ayda bir DLC+Ex. Pack çıkıyor. Bunların parasını ödeyemezsen oyunu eksik oynuyorsun. PDX DLC konusunda delirmiş durumda.

Yani oyuna saatlerini vereceksen al. Yoksa 20 saat oynayacaksan alma.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2017, 18:20:44 Gönderen: Ecdad Computer »
Son disket bozulduğunda, son kartuş kırıldığında, son kaset yırtıldığında, milenyum adamı DVD'nin yenilebilir bir şey olmadığını anlayacak.

Çevrimdışı Grimmjow

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Korsan hiç oynamadım. En büyük fark tahmini multiplayer oynanmıyordur diycem ama onunda çözümü bulunmuştur. Ahlaki değerler bir kenara bırakılırsa hiçbir para vermeden oynamak en mantıklısı ama şahsi düşüncem verebilecek paran , durumun varsa orjinal olarak alman. Diyorsan ki hiç oynamadım sevmeyebilirim. O zaman korsan indir oyna beğenirsen adamların emeğinin karşılığını vermek adına satın alabilirsin.

Çevrimdışı Eflatun

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Artılar

En basitinden güncellemede sıkıntı çıkar, yeni sürümü indirmen biraz kanser eder. Modları indirmek tek tuşa bakar, sorun çıkma olasılığı daha azdır. Multiler daha rahattır.

Eksiler

Oyuna her 2 ayda bir DLC+Ex. Pack çıkıyor. Bunların parasını ödeyemezsen oyunu eksik oynuyorsun. PDX DLC konusunda delirmiş durumda.

Yani oyuna saatlerini vereceksen al. Yoksa 20 saat oynayacaksan alma.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Oyuna saatlerimi vermeyi düşünüyorum , stratejide ustalaşmış insanların videolarını izleyerek kendimi geliştirdiğimi de düşünüyorum. Peki oyunu tanıdığımız bir arkadaş ile değilde tanımadığımız birisiyle rahatça oynayabilirmiyim ? Cevaplarsan sevinirim.

Çevrimdışı Ecdad Computer

• (Tengrist)
  • Sekban
  • *
  • Sixty Four
    • Profili Görüntüle
Oynarsın tabi. Multi ekranında bütün lobiler var. Zevki karşıdaki kişiye kalmış olay. Ama tanıdık insanlarla oynamak ayrı bir zevk. İki forumda da Multi etkinlikleri düzenleniyor aynı zamanda insanlar aralarında da etkinlikler düzenleniyor. İstediğine katılabilirsın fark etmez.
Son disket bozulduğunda, son kartuş kırıldığında, son kaset yırtıldığında, milenyum adamı DVD'nin yenilebilir bir şey olmadığını anlayacak.

Çevrimdışı Eflatun

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumun için teşekkürler.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Korsanda da multi oynanabiliyor.
Orjinalinde en büyük eksiği ise 500 küsür TL vermeden oyunu tam oynayamayacaksın.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı MDevrim

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Multiplayer oyunlarda ya oynayamazsın ya da problem çıkar bunlar dışında yeni gelen güncelleme ve dlcde birkaç gün fazla beklersin. Tüm dlclerim olmadığı için ben de bazen korsan oynuyorum.
Susmak, sessiz kalmak doğru değildir. Onlar vurdukça slogan atmak, haykırmak gerekir.
                                   -Mahir Çayan

Türk milleti istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
                              -Mustafa Kemal Atatürk

Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden halkımızın bağımsızlığı için savaştık.
                                   -Deniz Gezmiş

Çevrimdışı Destekhile

• Azab
  • *
  • Savaşın zevkini almk isteyenler Türklerle savaşsın
    • Profili Görüntüle
Korsan oynadım   bütün dlc ler var en azından deniyorsun orjinali alıcağında hagilerini istediğinin hakkında bilgi sahibi oluyorsun multi zor tabi  %75 lik indirim varken al derim
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel

Çevrimdışı kerem1249

• Kudüs bizimdir!
  • Yönetici
  • *
  • Kısa bir süre yokum
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Orijinal oyunda FPS ve oyun minimum hızı çok az da olsa artacaktır. Çok-oyunculu oyunlara rahatlıkla katılım yapılabilir.
%75 indirim pek tesadüf etmeyecek bir durum, kaçırmayınız derim.
Ne mutlu Türk'üm diyene!

Bekle Kudüs, eski sahiplerin geri gelecek!

Çevrimdışı mehmetburak71

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Bence alma ben aldım pişman oldum (tabi dlc alacaksan ve onun içinde 200 TL dökmen gerekiyor) Tek katkısı başarım o da takıntılıysan eğer hepsini alacağım diye al

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence alma nitekim ben almaya çalışıyordum bir ara, sonra baktım çıkan dlclerin bilmem ne paketlerinin önünü alamıyorsun, Paradox sürekli senden para istiyor, almıyorsun bu ek paketleri bu sefer oyunu eksik oynuyorsun, bu dlc olayını abartan çok oyunda yaşadım ve en son orijinallerini bırakıp korsan oynuyorum artık oynayacağım zaman.

Çevrimdışı samuray ahmet

• Yeni Çeri
  • *
  • Mirajane-Devil Form
    • Profili Görüntüle
Bence alma nitekim ben almaya çalışıyordum bir ara, sonra baktım çıkan dlclerin bilmem ne paketlerinin önünü alamıyorsun, Paradox sürekli senden para istiyor, almıyorsun bu ek paketleri bu sefer oyunu eksik oynuyorsun, bu dlc olayını abartan çok oyunda yaşadım ve en son orijinallerini bırakıp korsan oynuyorum artık oynayacağım zaman.
Benden duymuş olma ama oyun orjinal dlc korsan yapabiliyorsun. ^-^

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Benden duymuş olma ama oyun orjinal dlc korsan yapabiliyorsun. ^-^
Bilmiyordum doğrusu. Full dlcli repackler var ben de onları indiriveriyordum. Peki, bu workshopta filan Steamde sıkıntı oluyor mu?