Gönderen Konu: Hoi 4 Oynumda İlk Defa bu kadar Zorlandım . (Hikaye Tadında :) )  (Okunma sayısı 227 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adler

• Azab
  • *
  • yeni üye oldum .
    • Profili Görüntüle
Hayatımda hiç bu kadar oyundan zevk almamıştım :)
Onun için Size Anlatmak istiyorum :)
AMACIM Resimde görüldüğü üzere bir işgaldi

Sonuç :)

Olaylar değişti sovyeti güçlendirmem gercekten oyundan tat almamı sağladı
Amacım İtifaksız Bir işgaldi lakin ingiltere'nin Gemileri Amerikanın Desteği yüzünden  4 milyona yakın askerim savaşta öldü Ve 1939 eylül aylarında Polonya Harekâtı amacımı 1940 28 hazirana  ertelemek zorunda kaldım. Nedeni  Yugoslavya Ve Çekoslovakya ihlakımdı Polonya'ya Danzig ihlakı için ültimatom Verdim Lakin Müttefikler hizbine katılan Polonya Tabikide Red Etti. bunun üzerine  Polonya'ya saldırarak bilindiği üzere 2. dünya savaşını çıkarmış oldum Batıya Fransa sınırına 30 tümen Asker bıraktım bunların hepsi Piyade'den oluşuyordu Hiç uğraşmadan 86 tümen ile polonya işgaline başladım diğer 24 tümenim Hollanda sınırında idi Çıkarmaları Hesaba katmamıştım :) polonya işgali devam ederken Fransa Ve ingiltere Askerlerinin yarısını polonya'ya gönderdi ve gercekten çok zorlanmaya başladım çıkarmalar yüzünden 4 milyona yakın askerim öldü askerlerimin Sadece %47 sinde silah kalmıştı bu duruma çare olarak İtalyayı gördüm Ve İtalya'yı savaşa sokarak savaşın seyrini değiştirdim 1942'de ingiltere,Fransa,Polonya'yı işgal ettim ve Barış Yapmak zorunda kaldılar . Doğudaki DeV güçlendirmem yüzünden yaklaşık olarak 700 tümen basmıştı :D gerçekten zorlu bir Savaş bizi bekliyordu Finlandıya İşgalini bekledim ve 1943 ağustos  sonlarında o Muazzam savaş çıktı 217 tümen Almanyadan 87 tümen italyadan 52 tümen macaristandan 32 tümen Romanyadan 17 tümen Bulgaristandan olmak üzere Ve kuklalarım sayesinde (Özellikle Yunanistan'a çok şey borçluyuz :D 1 milyon askeri öldü ) Bende De ciddi bir asker sorunu vardı Bunu Da Kiev Savaşından sonra Bütün Yetişkinler'i Cepheye sürerek kapattım Kievi Alana kadar
4.5 milyon (mihver) Askeri zayiat verdik onlar ise 3.5 milyon civarı idi Savaş o kadar hızlı gelişti ki Danzig Sınırına Kadar Geriledim Tam kaybediceğiz derken italyanın bana 107 tümen daha göndermesi işimi en azından bu sene garantiye almamı sağladı artık asker basmıyor Sadece Takviye yapmaya calısıyordum Finlandiya'nın Teslim oluşu ile Artık 2 cephede Savaşmak zorunda kaldım Hem norveçi korumam gerekiyordu Hemde bütün avrupayı
Moskova Sınırına Gelene kadar 8 milyon askerim öldü 4  milyona Yakın  italyan 1 milyon'dan fazla  yunanistanın Askeri bu savaşta öldü Ve halen Savaş Devam etmekteydi amerikanın asker göndermesi işleri iyice kötüleştirdi . Japonya'yı savaşa sokup Sovyetin işini kötüleştirmek istedim fakat Japonya Bütün Topraklarını kaybetmişti Bir şekilde moskovaya ulaştık Ve 2. amacımız en büyük amacımız stalingrada yoğunlaştık petrol sıkıntısı iyice çekmeye başlamıştık bize ambargo uygulayan amerika yüzünden sovyet 12  milyon asker yitirmişti Silahlarımızın olmaması yüzünden bazen Duraksamalar yaşadık buda Sovyet Depousunu doldurması için muhteşem zamandı fakat beklediğim gibi olmadı LeninGrad'a Asker Gönderen sovyet Stalin gradı Boş bırakmıştı ve hemen Stalingrad işgaline başladım cok sürmeden stalingrad'ı Da aldım Fakat teslim olmadılar Başkenti leningrada taşıdılar Artık son çırpınışıydı sovyetlerin .  bizdeki tek sıkıntı Kuracağımız III.Reich'Ta Alman olmamasıydı Bütün almanları Savaşta Kaybettik :D
LeninGradı alırken zorlandık ama son askerleri olduğu için artık zafer bizimdir diyebiliyordum leningradı aldım oda ne bunlar Teslim olmuyor başkenti (Hatırlamıyorum Japonya'nın Sınırına Koydu ) Ben Artık iyice sinirlendim Birde Ne göreyim ingilterenin Orada askerleri var Zaman Kaybetmeden Cıkarma girişiminde bulunayım dedim bu seferde insan gücüm 0 olmuştu Onuda Yükseltikten sonra uçak bastım ve çıkarma yaptım Zaten başkenti aldıgım gibi teslim oldular Yaklaşık  30 milyona yakın insan öldü Bilmiyorum Daha Fazla Ölen Yada Öldürebilen varmı :D Buda Böyle Bir anımdır arkadaşlar Eğer Oynıyacaksanız 1941 i geçmeden  Sovyete saldırın Gercekten Çok çok fazla asker basıyorlar . tbrk*