Gönderen Konu: Milliyetçi Türkiye Hakkında !!!  (Okunma sayısı 343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperbt

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Milliyetçi Türkiye Hakkında !!!
« : 08 Haziran 2017, 18:16:33 »
selam arkadaşlar. tecrübeli arkadaşlara 1-2 sorum olacak.

1= faşist tarafla birlikte savaşa girdim. ancak afrika taraflarındaki birleşik krallığı işgal ettikçe topraklar otomatik olarak italya krallığına geçio. bunun sebebi nedir? ben nasıl kendime katabilirim kendi işgal ettiğim toprakları? yunanistanı aldığımda böyle bi sorun olmamıştı. ancak dünya savaşı başlayınca durum böyle oldu.

2= savaş planı çizince ordu niye bu kadar salakça hareket ediyo? yani illaki kendimizmi müdahale etmek durumundayız?

3= destek malzemeleri üretmeye başladım ancak uyarılarda ürettiğin malzeme şablonda yok diyo, destek malzemelerini nasıl aktif edebilirim?

4= Faşist türkiyeyle oyanayan arkadaşların taktikleri nelerdir?

Çevrimdışı anarko

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Milliyetçi Türkiye Hakkında !!!
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2017, 18:56:06 »
1- Savaş ilan eden taraf değil savaş başlatan ülkenin yanında savaşa katılmadan ötürü. Ama endişelenme, savaş sonunda yapılacak barış antlaşmasını beklemen yeterli. Savaşa olan etkin (bunu savaş için gelen bildirime tıklayıp görebilirsin, açılan savaş hakkında bilgi veren kutucukta savaşa olan etkin yüzde şeklinde yazar) savaş sonunda hak iddia etmeni sağlar, yani sana puan verir. Elindeki bu puanlarla işgal edilen bölgeleri sınırlarına katabilme şansına sahip olursun. Tabii bu süreçte savaşa direkt olarak etkili olmalı ve kayda değer bir puan almalısın.

2- Front Line çizdikten sonra Offensive Line'ı dikkatlice çekmelisin, askerlerin ilk olarak nereden başlayacağı, hangi bölgelerden devam edeceği ve saldırıyı nerede sonlandıracağını bu çizgiyle belirlersin. Lakin tek bir line ile dümdüz edemeyeceğin ülkeler varsa karşında elbette müdahale etmen gerekecek. Savaş planı işin büyük kısmını görüyor ama senin de biraz irdelemen gerek.

3- Recruit & Deploy kısmına gelerek asker şablonlarından birini seç. Örneğin Piyade Tümeni olsun bu, Piyade Tümeni'nin kutucuğuna gelip Edit'e tıkla, açılan birlik düzenlemesi penceresinin sol köşesinde Support yazar, buradan destek birlikleri ekleyebilirsin, bu birlikler destek malzemeleri kullanmakta.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2017, 18:57:21 Gönderen: anarko »

Çevrimdışı NNA3

• Müsellem
  • *
  • Hello.My Brother.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2017, 20:14:06 »
Bulgaristan > Yunanistan > Irak diyerekten işgal ederim.
İlk yıl Sivil Endüstri sonrasında ise Askeri Endistürü ile ilerlerim.
Savaşta kullanmak için bi 100'e yakın İnfantry basmaya çalışırım bunları genelde Artillery ile güçlendiririm.

Bence güzel bir taktik bu.
+Alice: Hangi yoldan gitmeliyim?

-Tavşan: Nereye gitmek istediğini bilmedikten sonra hangi yoldan gittiğinin bir önemi yoktur!

Alice Harikalar Diyarında

Çevrimdışı alperbt

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2017, 21:32:01 »
Teşekkür ederim arkadaşlar.
Birde youtubeda serileri izlediğimde türkiyeyle ırak bulgaristan gibi ülkelerin sorunsuz alındığını görüyorum fakat bende olaya mutlaka fransa yada ingilizlerde dahil oluyo dolayısıyla başedemiyosun. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl bi yol izlemem gerekir ?

Çevrimdışı anarko

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2017, 21:42:51 »
Teşekkür ederim arkadaşlar.
Birde youtubeda serileri izlediğimde türkiyeyle ırak bulgaristan gibi ülkelerin sorunsuz alındığını görüyorum fakat bende olaya mutlaka fransa yada ingilizlerde dahil oluyo dolayısıyla başedemiyosun. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl bi yol izlemem gerekir ?

World Tension yüzdesi 25'i geçtiği an İngiltere ve Fransa saldıracağın minor ülkelerin bağımsızlığını garanti altına alıyor, yani bu ufak ülkelere savaş açtığın an karşında büyük abilerini buluyorsun. Bu yüzden elinden geldiğince hızlı davranıp bir an önce bu ülkeleri ilhak etmelisin. Türkiye Non-aligned bir hükümete sahip olduğu için oyunun başında hemen savaş nedeni iddia edemiyoruz saldıracağımız ülkeye, bu nedenden ötürü başlangıç amacın Faşist veyahut Komünist yönetimi başa getirmek olsun. İyi oyunlar.

Çevrimdışı alperbt

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2017, 00:18:27 »
Teşekkür ederim hocam yardımların için.

Çevrimdışı gokhanyildiz

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • HOI4/Stellaris Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Sallama Sayfam
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2017, 02:13:29 »
1. Savaş durumdayken topraklar rastgele gidebilir/gelebilir. Ama savaş bittiğinde masada kendin istediğin yeri alabilirsin.
2. Cephe oluşturduktan sonra saldırı hattını doğru çizersen ordular otomatik düzgün bir şekilde ilerleyebilir. Ordu yönetiminden dikkatli, normal, agresif gibi seçenekleri değiştirebilirsin.
3. Destek malzemelerini kullanmak için ordu şablonuna destek malzemelerini ekleyebilirsin.
4. http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=52565.0 bu modu tavsiye ederim şuan onla oynuyorum normalden daha iyi  tbrk*

Manpowerla uğraşmak istemedim konsoldan yükselttim :D
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2017, 02:15:49 Gönderen: gokhanyildiz »

Çevrimdışı alperbt

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Haziran 2017, 01:36:40 »
Arkadaşlar lojistik ekranında üretilen ekipmanlar günlük eksi olarak gözüküyo bunun sebebi nedir? ve nasıl günlük üretimi artıya çevirebilirim?
bide bu üretim ekranında atadığım fabrikalar kırmızıya dönüşüyo zaman zaman neden olabilir?
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2017, 02:06:02 Gönderen: alperbt »

Çevrimdışı Nerd Playing Show

• Yeni Çeri
  • *
  • Hikaye,paradox hastası ve NAZİ!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2017, 21:34:09 »
Arkadaşlar lojistik ekranında üretilen ekipmanlar günlük eksi olarak gözüküyo bunun sebebi nedir? ve nasıl günlük üretimi artıya çevirebilirim?
bide bu üretim ekranında atadığım fabrikalar kırmızıya dönüşüyo zaman zaman neden olabilir?
Takviye ya da yeni asker üretimi yapıldı ise o anda kısa süreliğine üretim - olarak gözükür
Fabrikaların kırmızı gözükme sebebi yıkık olmaları onları tamir etmeye bak
Rehber ve oynanyışlarımı yayınladığım youtube kanalım http://www.youtube.com/user/TheHaydioyunoynamaya