Gönderen Konu: Asker  (Okunma sayısı 187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
  • Türke Kafa Tutanın Tutulacak Kafası Kalmaz
    • Profili Görüntüle
Asker
« : 07 Haziran 2017, 14:37:57 »
Asker nasıl basacağım?

eu4 gibi değil ki  :fpalm:
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı anarko

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Asker
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2017, 14:51:39 »
Oyun ekranının en üst sol köşesinde bayrağın yanında 7 tane temel kutucuk bulunmakta. Bu kutucuklardan birinin üzerinde tank bulunmakta ve üzerine geldiğin zaman Recruit & Deploy yazdığını görürsün yani '(Askere) Alım ve Görevlendirme'. Bu kutucuğa tıkladığın zaman aşağıdaki gibi bir sekme sol tarafta belirecek, işte buradan asker topluyorsun.

Template (şablon) kısmında oluşturulmuş belli başlı askeri sınıflar var, zamanla açılan araçlar ve silahlar otomatikmen buraya yeni şablon ekler, onun dışında kendin de oluşturabilirsin. Hazır şablonun üzerinde yazan Train kutucuğuyla askeri eğitebilir, Edit kutucuğundan da birliğin düzenlemesini yapabilirsin.

Çevrimdışı koki

• Azab
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Haziran 2017, 18:59:09 »
buna ek olarak

7. kutucuğa basarak ordan elindeki malzemeleri ve eksik malzemelerin ne kadar sürede tamamlanacağını görebilirsin.mesela elinde destek ekipmanı fazlaca vardır ama tüfek eksiğin fazladır böylece üretim sekmesinden destek ekipmanı azaltıp onun yerine tüfek üretimini artırabilirsin.böylece birliklerin daha hızlı çıkacaktır.
Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2017, 00:46:00 »
Teşekkürler.peki nasıl bir düzen yapayım.balkanlar için.piyade dağcı süvari falan?
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı anarko

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2017, 01:21:45 »
Teşekkürler.peki nasıl bir düzen yapayım.balkanlar için.piyade dağcı süvari falan?

Eğer ben ortalığın anasını ağlatıcam diyorsan 10 Marine - 6 Artillery şeklinde düzenleyip keyfine bak, bunun adı Space Marines olarak geçer zaten, adı üstünde Uzay Seviyesinde :)

Lakin ben oynadığım ülkeyle her anlamda tarihsel devam etmeyi daha çok seviyorum, örneğin eğer söz konusu Türkiye ise o zamana göre şartlarımız kısıtlı. 7 Infantry - 2 Artillery iş görecektir, çünkü karşında güçlü bir Balkan yok. Tabii bu birliklere lojistik ve mühendis desteği verebilirsin, hız dezavantajını ise birkaç Cavalry ekleyerek bir nebzede olsa hafifletme imkanın var. Uçak filomuzu da sağlam tutmalıyız çünkü bu oyunda hava desteğinin önemi öyle böyle değil.

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2017, 22:06:40 »
Eğer ben ortalığın anasını ağlatıcam diyorsan 10 Marine - 6 Artillery şeklinde düzenleyip keyfine bak, bunun adı Space Marines olarak geçer zaten, adı üstünde Uzay Seviyesinde :)

Lakin ben oynadığım ülkeyle her anlamda tarihsel devam etmeyi daha çok seviyorum, örneğin eğer söz konusu Türkiye ise o zamana göre şartlarımız kısıtlı. 7 Infantry - 2 Artillery iş görecektir, çünkü karşında güçlü bir Balkan yok. Tabii bu birliklere lojistik ve mühendis desteği verebilirsin, hız dezavantajını ise birkaç Cavalry ekleyerek bir nebzede olsa hafifletme imkanın var. Uçak filomuzu da sağlam tutmalıyız çünkü bu oyunda hava desteğinin önemi öyle böyle değil.

Tr yamayla oynuyorum marine dediğin boğazcımi inf. de topçu galiba
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı anarko

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2017, 22:19:10 »
Tr yamayla oynuyorum marine dediğin boğazcımi inf. de topçu galiba

Marine: Deniz birlikleri
Infantry: Piyade
Artillery: Topçu

Çevrimdışı Ügüt

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2017, 14:59:04 »
Marine: Deniz birlikleri
Infantry: Piyade
Artillery: Topçu

peki arkadaşın dediği 10 marine ile bulgaristanı nasıl yeneceğim.
ℂ⋆═══♥═Türkiye═♥═══ℂ⋆

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Çeri
  • *
  • здравствуйте товарищ Солдат
    • Profili Görüntüle
    • Ege Tanıl Blogspot
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2017, 21:14:28 »
peki arkadaşın dediği 10 marine ile bulgaristanı nasıl yeneceğim.

Ekipmanlarını tamamla önce sonra kontrol et tüm malzemeleri var mı eksik olan var mı gibi ayrıca bu birliklere destek topçu,mühendis gibi destek kuvvetleri de eklersen daha iyi olur sonra sınıra diz ve savaş planı çiz yeşil ok çıkınca saldır bitti.