Gönderen Konu: Motorize  (Okunma sayısı 343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Motorize
« : 02 Haziran 2017, 01:13:28 »
Arkadaşlar bu motorizeler ne işe yarıyor ? Yani bunlar savaşıyor mu yoksa sadece taşıma görevimi yapıyor ? Kullanmak mantılımı ?

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Motorize
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2017, 01:27:18 »
Arkadaşlar bu motorizeler ne işe yarıyor ? Yani bunlar savaşıyor mu yoksa sadece taşıma görevimi yapıyor ? Kullanmak mantılımı ?

Savaşıyorlar. Piyade birimlerinden farkını division designer de görebilirsin .

Çevrimdışı helendil

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2017, 13:30:33 »
Ben Şuana dek hiç kullanmadım. Hiçbir eksiğini de görmedim. Bol bol tank basıyorum, özellikle Almanlarla oynarken çok işe yarıyor.

Çevrimiçi kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2017, 13:38:46 »
Motorizeler Piyade Tümeninin hızlı sürümü diyebiliriz. Bazı yerlerde saldırı cezaları var ama etkileyici oranda değil. Eğer güçlü bir devlet (ABD,SSCB,Almanya gibi) ile oynuyorsanız piyade tümeni yerine basın. Türkiye, Polonya, Birleşik Krallık gibi orta seviye ülkelerle basmamanız, yerine piyade tümeni veya tank tugayı basmanız doğru olur.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2017, 14:40:21 »
Motorizeler Piyade Tümeninin hızlı sürümü diyebiliriz. Bazı yerlerde saldırı cezaları var ama etkileyici oranda değil. Eğer güçlü bir devlet (ABD,SSCB,Almanya gibi) ile oynuyorsanız piyade tümeni yerine basın. Türkiye, Polonya, Birleşik Krallık gibi orta seviye ülkelerle basmamanız, yerine piyade tümeni veya tank tugayı basmanız doğru olur.
Almanya ile oynarken normal piyade yerine full motorize basmak daha mantıklı o halde ?

Çevrimiçi kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2017, 15:04:33 »
Almanya ile oynarken normal piyade yerine full motorize basmak daha mantıklı o halde ?

Bence öyle. Almanya'da yüksek öncelikli SS Bölüğü zaten bir motorize piyade tümeni, onu basabilirsin.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Haziran 2017, 15:29:36 »
Anladım hocam fakat söyle bir sorun oluyor. Ben 1940'ta düz piyade basınca 2,5-3 milyon askerim rahat oluyor. Ama sadece motirize yaparsam 1,5 milyon bile asker olmuyor  :wall:

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Haziran 2017, 18:20:41 »
Motorizeler hızlı birimler piyadeler daha çok cephe hatlarını tutmakta işe yararken bir yarma harekatında motorize hızını kullanabilirsin.Bu birimleri 1939 yılında motorize roket topçuları ile desteklerse iyi bir güce sahip olur.Bunlar ile ilgili bilgi Rehberler bölümünde var nasıl dizayn edilmesi ile ilgili.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2017, 20:56:39 »
motorize birimler bence almanya ile oynarken rusya cephesinde iyi işler yapıyorlar.hızlı oldukları için paket yapmak kolaylaşıyor.ama çok kırılganlar tamamen güvenmek yanlış olur...
HOI IV Almanya Hikayesi
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53703.0

Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)