Gönderen Konu: Deniz savaşları  (Okunma sayısı 358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Deniz savaşları
« : 31 Mayıs 2017, 23:21:28 »
Almnaya ile oynuyorum. ama denizlerde hep yeniliyorum. En son 85k donanmaya sahibim. ingiltere ile savaş başlatıım. Hemen hepsinde yeniliyorum ve donanmam arızalınıyor ve tamir edilmesi gerek diye uyarı alıyorum. Tamir ediyorum vs ama genede hep yeniliyorum. Bunun nasıl çözebilirim ?

Çevrimdışı gokhanyildiz

• George S. Patton
  • Yeni Çeri
  • *
  • HOI4/Stellaris Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
    • Film Download Sitem
Ynt: Deniz savaşları
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2017, 00:10:23 »
Donanmalarin kucuk gemilerinden mu olusuyir yoksa buyuk savas gemilerinden mi ? Dinanma tipi sayidan daha onemli bence.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2017, 00:30:29 »
Dostum olay açık denizlerde büyük savaş gemileri kapalı denizlerde ise destroyer ve denizaltı gibi gemileri kullanmak Almanya isen zaten pek deniz ile işin yoktur.İngiltere güçlü donanmaya sahip bu yüzden deniz savaşından kaçın sadece çıkarmada kullan veye deniz bombacıları üret.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı napolyon94

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Çoktan üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2017, 00:49:23 »
eu4 mu ki bu açık deniz BB ve CV, iç denizde DD ve SS daha iyi diyelim. Her yerde deniz araçları aynı performansı gösteriyor.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2017, 00:52:59 »
Donanmalarin kucuk gemilerinden mu olusuyir yoksa buyuk savas gemilerinden mi ? Dinanma tipi sayidan daha onemli bence.
Deniz altı ağırlıklı oluşturuyorum.

Çevrimdışı Noman Man

• Sipahi
  • *
  • Etnik döküntülere geçit yok !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2017, 00:54:59 »
Evet her yerde aynı performansı gösteriyor fakat belli başlı özellikleri var.Destroyerler daha hızlı kaçabiliyor veya Deniz altılar iç denizde yavaş kaçan bir savaş gemisini daha hızlı batırabiliyor.Açık denizlerde kaçacak alanın fazla oluşu denizaltı filolarının düşman gemilerini arama süresini arttırıyor.

http://www.hoi4wiki.com/Naval_units
http://www.hoi4wiki.com/Naval_warfare
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2017, 02:33:58 »
World of Warships mi bu ? İngilizlerle baş etmek istiyorsan uçak gemisi + light cruiser ve bol bol naval bomber basacaksın.

Çevrimdışı koki

• Müsellem
  • *
  • III. Reich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2017, 16:45:40 »
her savaş gemisi veya kruvazör için 3 tane destroyer yada light kruvazör koyucan donanmaya. destroyler ve light kruvazörler main gemilerini koruyorlar böylece...ama light kruvazöre gerek yok onun yerine dd bas geç
HOI IV Almanya Hikayesi
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=53703.0

Erwin Rommel'in askerleriyiz... :)

Çevrimdışı kblyskry

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2017, 18:04:34 »
Eğer Almanya ile oynuyorsan, "Ticaret kısıtlama doktrini" ile başlarsın onu "Yerleşik Filo doktrini" olarak değiştirip o şekilde devam etmelisin, aynı zamanda sadece denizaltılarına odaklanmamalısın hepsinden eşit olacak şekilde üretmelisin, Bir süre sonra filolarının çoğunluğunu İngiliz kanalına yerleştir ve uçaklar ile destekle, Sonra ufak bir bölük ile çıkarma yap, Çıkarmayı yaptığında İngiltere de savaş planını kur ve  "ctrl-tık" ile istediğin kadar bölük ekleyerek hızlıca İngiliz adasına varmalarını sağlayabilirsin, sonrasında karşında duramazlar zaten, Yalnız dikkat et bu sırada İngiliz kuklaları (Hindistan,Kanada,Anzaklar,Güney afrika) fazla güçlenmesin, sonrasında onları ele geçirmekle uğraşıyorsun ve savaş bitmek bilmiyor.

Çevrimdışı kenanhan

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2017, 16:16:06 »
Birde söyle bir sorun var. deniz savaşı ypıyorum sonra gemiler arızalı diyor kıyaya gidiyor tamir için bu şekilde gene denizlerde kaybediyorum ?