Bağlanılan Hatırlatmalar

• EU4 - Third Rome duyuruldu!: 12 Mayıs 2017
  • EU4 - Third Rome çıktı!: 14 Haziran 2017

Gönderen Konu: EU4 - Third Rome  (Okunma sayısı 7766 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
Ynt: EU4 - Third Rome duyuruldu!
« Yanıtla #80 : 16 Mayıs 2017, 20:02:42 »
isyanları bastırma sayesinde allah gelse rusyayı çökertemez artık
Osmanlı ile oyun başı great horde ittifak oradan Moskova savası sonuc Rusya kurulamadı.
ikinci yol Çerkezya, Great horde ardında Moskova ile savaş sonuç Rusya kurulmadı.
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 16 Mayıs 2017, 20:17:44 »
isyanları bastırma sayesinde allah gelse rusyayı çökertemez artık
Bre hadsiz ! Sen ne dersin kulağın işitir mi !

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 16 Mayıs 2017, 20:18:04 »
bence ingiltere için de bir dlc lazım.
Ayrıca ai ingiltere çok zayıf. Emperyalizm cb sini dibine kadar kullanan ve çok uluslu imparatorluklara yakalanmadan casus puani kasıp isyan çıkartan bir ingiltere görmeliyiz.
Yeni teknoloji sistemide her devlet için çok adalatli oldu.
Dengenin bir şekilde bozulması lazım
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #83 : 16 Mayıs 2017, 20:51:19 »
Ayrıca ai ingiltere çok zayıf. Emperyalizm cb sini dibine kadar kullanan ve çok uluslu imparatorluklara yakalanmadan casus puani kasıp isyan çıkartan bir ingiltere görmeliyiz.
Tam üstüne bastın! İngiltere'ye özellikle de Birleşik Krallık olma yönünde bir DLC gelirse tarihsel olacaktır  Tebaaların ve kolonilerin isyan riskinin düşmesi ilk akla gelebilecek İngiliz bonusu olurdu.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 16 Mayıs 2017, 21:36:04 »

İngiltere'ye özel derin bir istihbarat ağı ve bonuslar kesinlikle olmalı ama diğer devletler için de istihbarat işini genişletmeliler, Osmanlılar da sonuçta istihbarat işinde ileriydiler. Büyük devletleri çıkarttıracağımız iç isyanlarla parçalamak çok keyifli olurdu.
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 18 Mayıs 2017, 12:55:32 »
Osmanlı ile oyun başı great horde ittifak oradan Moskova savası sonuc Rusya kurulamadı.
ikinci yol Çerkezya, Great horde ardında Moskova ile savaş sonuç Rusya kurulmadı.

Osmanlı ve Great Horde arasında "Historical Rival" penaltı bonusu varken nasıl ittifak kurabileceksin?
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #86 : 18 Mayıs 2017, 13:59:58 »
Şuan Osmanlı güçlü bir başlangıç pozisyonunda, genişlemeye de çok müsait olarak başlıyor. Buna uygun bir rakip gerekliydi, hiçbir Avrupalı tek başına Osmanlı'yı dizginleyemezdi. Rusya geliştirmesi asıl amacı Osmanlı rekabeti ise doğru bir karar, oyun zor oldukça eğlendirir, her devleti rahatça yutarak değil.

Böyle bir DLC ikinci olarak Polonya için olmalı, böylelikle üçlü bir rekabet lobisi (Osmanlı-Lehistan-Rusya) oluşur.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 18 Mayıs 2017, 16:31:07 »
Şuan Osmanlı güçlü bir başlangıç pozisyonunda, genişlemeye de çok müsait olarak başlıyor. Buna uygun bir rakip gerekliydi, hiçbir Avrupalı tek başına Osmanlı'yı dizginleyemezdi. Rusya geliştirmesi asıl amacı Osmanlı rekabeti ise doğru bir karar, oyun zor oldukça eğlendirir, her devleti rahatça yutarak değil.

Böyle bir DLC ikinci olarak Polonya için olmalı, böylelikle üçlü bir rekabet lobisi (Osmanlı-Lehistan-Rusya) oluşur.

Kesinlikle, Osmanlı'ya güçlü bir rakip gerekiyordu Rusya'nın güçlendirilmesi iyi oldu. Ama Polonya konusunda katılmıyorum, Polonya oyunda zaten tek başına da güçlü bir ülke hatta Litvanya da öyle, Commonwealth olduklarında zaten daha da güçleniyorlar, bir de daha önce bu iki ülkeye ekstra DEV verdiklerini hatırlıyorum, daha da güçlendirirlerse Rusya ve Osmanlı'nın genişlemesi yavaşlar. Commonwealth'i nedense hiç Almanya içlerine gitmeye çalışırken görmedim hep Doğu ve Güney yönünde genişliyorlar. Polonya ise bazen Almanya içlerine giriyor.
/

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
  • Steam: Carpathia*
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 18 Mayıs 2017, 16:33:53 »
ben osmanlı ile oynamadigim zaman hep rusya ile osmanlı müttefik olup cw'yi bi cırpıda harcıyor nedense. osmanlı ile rusya'nın müttefik olması ne kadar saçma. historical rival penaltysi falan getirseler keşke

edit:

https://www.youtube.com/v/fWPfpEJF8rg&fs=1&wmode=transparent
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2017, 16:37:05 Gönderen: Carpathia »
" In the country of the blind, the one-eyed man is king "

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 18 Mayıs 2017, 16:40:29 »
Bana gereksiz geldi. Yani o Sibirya meselesi saçma. Benim gördüğüm en dandik Rusya bile kesinlikle Sibirya'da kolonileşebiliyordu.

Sanırım Rusya'nın çoğu oyunda CW tarafından ezilmesi meselesine çözüm için böyle bir şey yapmışlar.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 18 Mayıs 2017, 20:22:43 »
Great Horde oynarken defalarca Osmanlı ile ittifak kurmuştum, şu bahsi geçen historical rival seçeneği değil de devletlerin oyun başı rival atması olmasın?

Commonwealth'in sadece doğuya genişlemesine ise katılıyorum. Hatta öyle ki çoğu zaman Commonwealth kurulduğu gibi kalıyor. Bir kez olsun Avrupa içlerine ilerlediğini görmedim. Bana kalırsa son yamayla gelen core ücreti ve paralı askerler hususunda Osmanlı nispeten nerflendi, tabii uzman adam her türlü yer ama zorlaştırmak da bir yerden sonra epey keyif kaçırıcı olacaktır. Zaten bir tarafı aşırı güçlendiriyorlar, bir patch sonra bu sefer başka bir ülkeyi güçlendiriyorlar. İyice moba türü oyunlara döndürdüler. Herhalde bu gidişle oynamak istediğimiz devlete göre kapatıp açacağız dlcleri.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 18 Mayıs 2017, 20:54:57 »
ben osmanlı ile oynamadigim zaman hep rusya ile osmanlı müttefik olup cw'yi bi cırpıda harcıyor nedense. osmanlı ile rusya'nın müttefik olması ne kadar saçma. historical rival penaltysi falan getirseler keşke

edit:

https://www.youtube.com/v/fWPfpEJF8rg&fs=1&wmode=transparent

Son oyunumda Rusya kurulamadığı için tam hatırlayamadım ama Osmanlı ve Rusya historical rival diye hatırıyorum ;D

Historical rival meselesi biraz saçma bence, dünya siyasetinde her dönem her devlet her devletle işbirliğine girdiği görülüyor, Osmanlı ve Avusturya da güya historical ama 1. Dünya Savaşı'nda aynı saftayız... İngiltere-Osmanlı ilişkilerine hiç girmiyorum zaten, tamamen çıkarlara göre şekilleniyor İngiltere yeri geliyor parça alıyor yeri geliyor Rusya'ya karşı savunuyor vs... Yani historical rival mevzusu biraz saçma, tamam yine bi historical rival'lik olsun ama historical rival olan iki devletin müttefik olmalarını imkansız hale getirmesin.
/

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 19 Mayıs 2017, 07:17:01 »
Son oyunumda Rusya kurulamadığı için tam hatırlayamadım ama Osmanlı ve Rusya historical rival diye hatırıyorum ;D

Historical rival meselesi biraz saçma bence, dünya siyasetinde her dönem her devlet her devletle işbirliğine girdiği görülüyor, Osmanlı ve Avusturya da güya historical ama 1. Dünya Savaşı'nda aynı saftayız... İngiltere-Osmanlı ilişkilerine hiç girmiyorum zaten, tamamen çıkarlara göre şekilleniyor İngiltere yeri geliyor parça alıyor yeri geliyor Rusya'ya karşı savunuyor vs... Yani historical rival mevzusu biraz saçma, tamam yine bi historical rival'lik olsun ama historical rival olan iki devletin müttefik olmalarını imkansız hale getirmesin.

Bu yoruma katılıyorum. Ya da biraz daha dinamik hale gelmeli. Yani kaldırılabilecek veya tekrar kurulabilecek bir şey olmalı.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Maghael

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 25 Mayıs 2017, 15:25:51 »
Historical Rival olayını bilmiyorum fakat benim oynadığım '' çoğu '' oyunda genelde ittifak oluyor Osmanlı-Rusya

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 26 Mayıs 2017, 14:52:22 »
Historical Rival olayını bilmiyorum fakat benim oynadığım '' çoğu '' oyunda genelde ittifak oluyor Osmanlı-Rusya

Aynen olumlu bakıyorlar. Böyle olmamalıydı hiç ayı ile kurt dost olur mu

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
EU4 - Çarlık Yönetimi
« Yanıtla #95 : 31 Mayıs 2017, 00:27:32 »
Geliştirici günlükleri bir süredir burada verilemedi, rahatsızlık için affınıza sığınarak yazmaya başlıyoruz.

Selam, gelecek eklenti paketi olan Third Rome'un bir sonraki geliştirici günlüğüne hoş geldiniz.

Geçmiş günlükte bahsedildiği gibi Rus toprakları yeni olaylar ve hükümetlerle desteklenecek. Bu hafta tanıtılacak olan yenilik, Çarlık yönetim şeklinin sağlayacağı kabiliyetler.

Oyunda Rusya kurulduğunda direkt Çarlık rejimine geçiyor ve imparatorluk düzeyine yükseliyor. Rus Çarı olan hükümdarın ülkesi daha fazla eyalet tanıyabiliyor, mutlak monarşi iradesi güçleniyor ve eyaletlerde hak iddia edebilme (yeni mekanik) şansı buluyor.

Çar, casus ağı maliyetinin %50 arttığı bir durumla bir eyaletin tamamında hak iddiası arayabiliyor.

Yenilenen Rus fikirlerinin bir parçası olan Sibirya Kaşifi (Siberian Frontier), Rusya'nın 20 DIP puanı maliyetle Sibirya'da koloni oluşturabilmesini sağlıyor.

Sibirya Kaşifi bölgeyi kolonileştirirken Kolonistiniz eksilmeyecek, aylık bir ödeme yapmayacaksınız fakat koloni ilerlemesi 5-15 puan arası değişkenlik gösterecek. Düşmanınız toprağınızı ele geçirirse koloni ilerlemesi yok olacak.

Bu değişiklik Rusya'nın daha rahat bir doğu siyaseti izlemesini öngörüyor. Sibirya Kaşifi sayesinde Rusya kolonileşme için fikir grubu açmak zorunda kalmayacak veya "Orda" ülkelerinin topraklarında iddiada bulunması gerekmeyecek.
Ufak bir detay vermemiz gerekirse; Third Rome eklentisi ile birlikte oyuna belirli bir zaman aralığında Pasifike ulaşmayı başaranlar için bir başarım yapabiliriz.

Uzun süredir sadece Rusya ve Rus Milleti ile ilgili konuştuk ama haftaya Rusların dindaşları için de bazı eklemeleri anlatacağız. Bizi takip etmeye devam edin!

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 31 Mayıs 2017, 02:08:51 »
Son zamlardan dolayı mıdır nedir, sanki ilgi azaldı gittikçe.Son 1 haftadır çok az yorum var konulara :D Bu arada halen gözümde gereksiz bir dlc bu :D

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 31 Mayıs 2017, 02:18:03 »
Son zamlardan dolayı mıdır nedir, sanki ilgi azaldı gittikçe.Son 1 haftadır çok az yorum var konulara :D Bu arada halen gözümde gereksiz bir dlc bu :D

Gayet normal umarım böyle devam eder

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #98 : 31 Mayıs 2017, 03:30:00 »
Çoğunluk öğrenci olduğu için sınavlar bitti.Bi Bütler kaldı.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 31 Mayıs 2017, 07:24:49 »
Çoğunluk öğrenci olduğu için sınavlar bitti.Bi Bütler kaldı.

aynen tam final haftası, bitmeyen üniversiteler de var tabi ;D liseden arkadaşlar da bi 3 hafta daha online olmazlar ;D
/