Gönderen Konu: Parti Popülaritesi Yükseltme  (Okunma sayısı 264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kblyskry

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Parti Popülaritesi Yükseltme
« : 02 Mayıs 2017, 19:36:55 »
Merhaba Arkadaşlar,

Forum'a yeni üye olsam da birçok şeyi sizlerden öğrenerek oynuyorum oyunu ancak bir konuda ricam olacak, En son oyunumda Amerika'yı aldım ve bir süre sonra ülkemin komünist olmasına rağmen diğer ülkelere karşı parti popülaritesini yükseltme kısmına tıkladığımda bütün partiler gözüküyordu, Yani diğer ülkelere karşı sadece komünizmi değil diğer partileri de destekleyebiliyordum, Bunu bir şekilde gerçekleştirdim ancak nasıl olduğunu bilmiyorum.

Diğer ülkeleri aldığımda da bunu yapabilir miyim ve nasıl yapabilirim ? Yani faşist bir ülke ile başka bir ülkenin demokrasisini veya komünizmini nasıl destekleyebilirim ?

Keyifli sohbetler...

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Parti Popülaritesi Yükseltme
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2017, 11:03:23 »
Bunu neden yapmak istiyorsun? Kendine müttefik etmek için kendi ideolojine çevirebilirsin.

Çevrimdışı kblyskry

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2017, 14:06:51 »
Oyun bazen kısa sürede son bulabiliyor. Çeşitli diplomatik oyunlarla ülkeleri birbirine düşürmeyi seviyorum oyunda o yüzden ancak, Bu sadece ABD'ye özel bir durummuş ulusal odakları tek tek kontrol ettim ülkelerde bir tek Amerika da mevcut maalesef.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2017, 15:17:40 »
Karışıklık çıkarmak Amerika`nın işi zaten.

Çevrimdışı kblyskry

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2017, 16:07:44 »
Kesinlikle...:)

Aslında Türkiye ile oynamak istiyordum.. bir süre oynadım da Bulgaristan,yunanıstan ve ırağı ele geçirdikten sonra ülke de faşizmi %100 lere çıkarttım..Hiç bir ittifağada katılmadım. ancak burada da sinir bozucu bir durum gerçekleşti o da İngilizlerin ulusak odaklarında bulunan Türkiyeyi zorlama politikası... Ne yaparsam yapıyım Demokrasinin artmasını durduramıyorum. Yani öyle bir yapmışlar ki oyunda Türkiyeyi illa ki demokratik olmak zorunda gibi.

Bunun çözümü olan bir mod veya başka bir şey var mı acaba ?
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2017, 16:10:54 Gönderen: kblyskry »

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2017, 17:38:18 »
Focustan Faşist gittiğin belli. Faşist partisinin oylarını artıracak olan danışmanı yani Nihal Atsızı göreve almalısın böyle Faşizm artışı demokratik artışına göre daha yüksek olacağı için yavaşta olsa zamanla Faşizm yükselecek.

Çevrimdışı kblyskry

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2017, 18:13:05 »
Nihal atsızı alıyorum zaten, ayrıca ulusal odakları da faşizm odaklı yapıyorum yani her açıdan faşizm bir anda %100 oluyor, Ancak İngiltere ulusal odağından Türkiye'yi zorlamayı seçtiği için(Yunanıstanı zorlamayı da seçebilir ancak o zamana kadar ben veya italya yunanistanı paramparça ettiği için bana odaklanıyor) her ne kadar faşizm odaklı devam edersem ediyim demokrasi artmaya başlıyor ve engelleyemiyorum. Yani bu oyundan kaynaklı bir durum. İngiltere demokratik olacaksın diyorsa ne yaparsan yap faşist veya komünist olamıyorsun. E bu da Türkiye ile oynama zevkinden mahrum bırakıyor insanı.

Çevrimdışı Arbod

• Müsellem
  • *
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Haziran 2017, 21:51:05 »
moduma turkiye ile istedigin partiyi yukseltmeyi ekledim

Çevrimiçi Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #8 : 14 Haziran 2017, 22:17:56 »
moduma turkiye ile istedigin partiyi yukseltmeyi ekledim
Arkadaş modsuz sürümünde oynuyor

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Haziran 2017, 22:51:54 »
Hocam diplomasi ekranından Parti Popülerliğini arttırma butonu var oradan yapabilirsin. Odak olarak İtalya'da böyle şeyler var diye biliyorum. Mesela İtalya ile kendi ittifakını kurabiliyorsun. Romanya, Bulgaristan ve Türkiye odaklar ile sana katılabiliyor. Bir ihtimal İspanya ve Japonya katılabilir. Çünkü onlar içinde odak var.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-