Gönderen Konu: 1.21 Bizans müttefik problemi  (Okunma sayısı 772 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
  • Steam: Carpathia*
    • Profili Görüntüle
1.21 Bizans müttefik problemi
« : 28 Nisan 2017, 22:49:56 »
mandate of heaven dlc sini bugün aldım ve bir bizans denemesi yapayim dedim. ama müttefik bulmam imkansiz. tüm devletler "too many diplomatic relations -50" penaltysini veriyor. Acaba bu bir bug mi? Bence bir bug. resmen osmanlinin saldirip da annex atmasini beklemek gibi bir sey bizans ile oynamak su durumda. bu arada 2. denemem bu ilk denememde de ayniydi.

" In the country of the blind, the one-eyed man is king "

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1.21 Bizans müttefik problemi
« Yanıtla #1 : 28 Nisan 2017, 23:00:31 »
Ben de iki saat önce aldım Mandate'i, Fransayı alıp Kastilyaya ittifak attım. İngiltere savaşında yanımda gelmedi, borcu var diye -1000 yiyor ama borcu falan yok daha oyunun başı. Defalarca baştan başlattım ama yok gelmiyor.Eski sürümlerde beraber dalardık ne güzel tek uğraşmak zorunda kaldım. Genel olarak bir zorlaştırma olayı mevcut gibi.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Nisan 2017, 23:05:09 »
zorlaştırmadan ziyade bug oldugunu dusunuyorum. cunku too many diplomatic relations diyor ama diplomatic relations'u cok yok mesela polonya ile memluk'un. senin dedigin borc durumu da biraz garip bence duzeltilmesi lazim :thumbsdown:

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Nisan 2017, 23:18:45 »
Bu sürümle Hicaz Memlüğün vasalı oldu mesela. Bu tarz yenilikler farklı devletlerde de varsa diplomatik ilişki limitini sınırda tutuyor olabilir. Sen teklif atana kadar da başkası kapmış oluyordur belki. Şeytan diyor iade et 1.19.2'ye dön. Stabildi ne güzel.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2017, 23:34:13 »
osmanlının rivalleirne bak
müttefik olmsk idtiyorsan senin osmanlı ile müttefik olmayı istediğin devletlerinde osmanlı ile rival olması gerekiyor.
İmparatorunun diplomatik itibar düşürme özellii olabilir
Ayriyettten donanma bas.
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2017, 13:52:21 »
belki 10 kere yeni oyun acip denedim ama yok gemiyle falan olacak is degil. diplomatic reputation falan aklina gelebilcek her turlu yolu denedim olmuyor hep ayni penaltyi yiyorum. zaten baktim redditte falan da bu konuyla alakali postlar var sanirim 1.21'e özgü bir şey bu düzeltilir ilerde

Çevrimdışı xxmodz

• Yeni Çeri
  • *
  • Europa Universalis IV
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2017, 22:25:49 »
Alıntı
Yapayzeka artık diplomatik ilişki sınırının üstüne çıkmamaya daha çok dikkat ediyor.
Yapayzekanın haddinden çok fazla diplomatik ilişkiye sahip olmasına sebep olan hata giderildi.

1.21.1 patch notlarında sanırım bu noktayla ilgili durum.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2017, 00:14:04 »
Son sürümde ilişki limiti dolunca -50 ceza puanı yiyorken bir önceki sürüm olan 1.20.1'de -20 ceza puanı yiyor. Hangi akla hizmet böyle yaptılar anlamak güç. Ben de 1.20.1 üzerinden oynuyorum artık tertemiz sürüm tavsiye ederim herkese.

Çevrimdışı Carpathia

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2017, 12:36:36 »
Aynen oyle 1.20.1 de oynuyorum ben de.