Gönderen Konu: CK2'nin sürekli kapanıp beraberinde bilgisayarı da kapatması sorunu  (Okunma sayısı 224 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
Artık beni gerçekten bezdirdi bu sorun.

Öncelikle şunu söyleyim oyun tamamen orijinal, tek kullandığım mod ruler designer modu. Windows 10 kullanıyorum.

Şimdi sürekli dediysem oynanmayacak kadar değil. Arada sırada. Şimdiye kadar pek çok oyun oynadım. Tüm oyunlarda bazen kafayı yiyip kapanabiliyordu. Ama basit bir ctrl+alt delete ile durum düzeliyor ve oynamaya devam ediyordum. Ama bu farklı bir şey. Arada oynarken zırt diye cd bozulma sesine benzeyen iğrenç bir ses çıkıyor. Çoğu zaman ellemeyince düzeliyor. Ama düzelmeyince bilgisayara reset atmaktan başka çare kalmıyor. Bazen bir çay koyuyum belki kendi kendine düzelir diyorum böyle yaptığım zaman da bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve kapanmak zorunda yazısını alıyorum. Oyunu günde ortalama 3 saat oynuyorum ve 3 günde bir aynısı oluyor. Artık bu oyun yüzünden sürekli bünün olmasından bıktım. En keyifli yerde bıçak etkisi yapmasını geçtim reset bilgisayar kalitesini azaltıyor ciddi olarak. Gerçekten bunun bir çözümü falan varsa bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Slenderman

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
HDD'nin ömrü bitiyor hocam, oyunla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Çevrimdışı ageofcu

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Benim laptopta çok oluyordu temizlettim düzeldi.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
HDD'nin ömrü bitiyor hocam, oyunla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Ben de bilgisayarla ilgili olduğunu sanmıyorum çünkü alalı bir sene oldu ve aldığım vakit öyle dandik bir şey de almamıştım. Oynadığım tek oyun CK2 değil EU4 olsun, Skyrim olsun sorunsuz çalışıyor ama sadece bu oyunda böyle bir sorun oluyor.

Bazen böyle şeyler bilgisayardaki bazı ince uyumsuzluklardan kaynaklanabiliyor.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ram'lerle alakalı olabilir çıkarıp yerlerini değiştirip bir de öyle dene istersen.

Çevrimdışı enes28

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgisayarı güzelce temizle olmadı arkadaş demiş yukarda HDD sorunu olabilir bir anda kapanıyorsa.