Gönderen Konu: Sanayi ve Nüfus'un Kontrol Edilmesi.  (Okunma sayısı 564 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanayi ve Nüfus'un Kontrol Edilmesi.
« : 28 Ocak 2017, 18:27:07 »
Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra geri döndüm. 2010'da Victoria'nın ilk oyunu ile paradox oyunları ile tanıştım en sevdiğim ve en çok oynadığım oyun oldu. Şimdi Victoria 2 oynamaya başladım. Prusya ile oynuyorum. Population kısmı ilk oyunda dilediğimiz gibi değiştirebiliyorken bu oyunda hiçbir değişiklik yapamadım. Yani farmer'ı craftmen yapmak clerk yapmak fabrikadaki işçi sayısını belirlemek işçi eklemek çıkarmak. Bunlar nasıl yapılıyor? İkinci sorum ise sanayi rehberini okudum Prusia ile oynamam rağmen kapitalistler pek fazla fabrika yapmıyor. Belçika bile beni endüstri puanında geçiyor. Ekonomi politikam Konservatif Partideki gibi, daha sonra free trade ve laisse faire yaptım national focusa kapitalistleri ekledim onlardan vergi almadım gümrük vergisini sıfıra çektim yinede istediğim bir artış olmadı. Sanayiyi nasıl büyütebilirim?
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2017, 18:35:00 Gönderen: tArkAn55 »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sanayi ve Nüfus'un Kontrol Edilmesi.
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2017, 18:52:58 »
Sanayi Puanını işçi ve usta sayısı etkiler . Sanayi için öncelikli olarak işçi teşvik et. Ve kendi "makine parçaları" fabrikanı aç oyunun başında hemen.
Efsane

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2017, 20:25:34 »
Kendi makine parçası fabrikamı açamıyorum. Politikam interventionism. İşçi teşviki üç kutu var onları artırarak mı sağlanıyor? 

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2017, 20:50:27 »
Kendi makine parçası fabrikamı açamıyorum. Politikam interventionism. İşçi teşviki üç kutu var onları artırarak mı sağlanıyor?

Ulusal hedeflerle sağlanıyor . "Craftsmen"
Efsane

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2017, 00:27:20 »
Prusya ileoynuyorum nüfusun ideal dağılımı ne olmalı? National focusla ne yapsam karar veremedim. 1847 senesindeyim. Aristokrat yada Bürokratların ve diğerlerinin miktarı hangi oranlarda olsa iyi olur?
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 21:32:22 Gönderen: tArkAn55 »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2017, 16:43:49 »
Prusya ile oynuyirum nüfusun ideal dağılımı ne olmalı? National focusla ne yapsam karar veremedim. 1847 senesindeyim. Aristokrat yada Bürokratların ve diğerlerinin miktarı hangi oranlarda olsa iyi olur?

Önce Almanyayı kurmaya odaklan . Nüfusun artsın . Hammade çok zaten.

Bürokrasiyi güçlendir önce bürokratlarla . Sonra işçi - din adamı ağırlıklı git sanayin ve okuryazarlık oranı artsın . Gerisi sana kalmış
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 19:34:30 Gönderen: Wayfear »
Efsane

Çevrimdışı tArkAn55

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2017, 21:34:42 »
Her şehirde bürokrat ve aristokrat simgesi var. Aristokratlar tam olarak ne işe yarıyor.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2017, 21:36:41 Gönderen: tArkAn55 »

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2017, 19:34:13 »
Her şehirde bürokrat ve aristokrat simgesi var. Aristokratlar tam olarak ne işe yarıyor.

RGO çıktısını arttırıyorlar . Şehirde yetişen tahıl 12 birimse 13.14.15 gibi artar aristokrat sayısı artarsa.
Efsane