Gönderen Konu: Factorio Tanıtım Konusu  (Okunma sayısı 317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Factorio Tanıtım Konusu
« : 27 Ocak 2017, 02:18:09 »
Factorio son 2 haftadır benim saatlerimi çalan bir oyun. Çalan dediysem yanlış anlamayın benim saatlerimi çalarken yerine bol bol eğlence koyan bir oyun.

Oyun hayatta kalma tarzı bir simülasyon oyunu. Oyunun aşağıya resimlerini koyacağım. Sizden ricam grafiklerine aldanıp es geçmemeniz. Çünkü oyunda içerik o kadar bol ki ilk 1 saaten sonra grafiği falan unutmuş oluyorsunuz.

Oyunun hikayesine gelecek olursak başka bir gezegende mahsur kalıp oradan kurtulmayı amaçlayan, çok basit gibi görünen bir hedefimiz olmasına rağmen işler hiç de öyle göründüğü gibi değil. Oyun içerisinde inanılmaz ayrıntılar mevcut fakat bu ayrıntılar sizi oyundan koparmayıp dahada bağlamakta. Öyle bir üretim ağı kurmanız gerekiyor ki gerçekten olan bitene hayran kalıyorsunuz. Ayrıca bir yandan da gelen saldırıları püskürtmeye çalışırken, yeni teknoloji araştırmaları da yapmanız gerek. Hikaye dedim ama maalesef oyun içinde hikayenin pek bir önemi yok. Ortada sadece durup abi biz bunu neden yapacağız sorusuna cevap olarak oluşturulmuş bir hikaye var.

Oyun da bunu telafi etmek için bizi sınırsız bir haritada tamamen özgür bırakıyor. Ne yapmak istediğinizin tek bir sınırı var oda sizin hayal gücünüz.Oyunda kendi kendini besleyen sistemler kurarak bir otomasyon ortamı oluşturmayı amaçlıyoruz. Factorio oyununda her şeyi bol bol yapmakta fayda var. Çünkü oyunda ilerledikçe bir üründe yada kaynakta eksiklik yaşıyoruz. O eksiği kapattığımızda bunun sonucu olarak başka bir kaynakta eksiklik meydana geliyor. Oyun sizi sürekli çözüm aramaya itiyor.

Oyun henüz erken erişimde olmasına rahmen bu kadar detaylı bir içeriğe sahip. Modcularda bu içeriğe katkı yapmadan durmuyor. Oyuna yükleyeceğiniz modlarla oyunun içeriğinizi kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Detaylı ve özenli hazırlanmış bir çok mod oyunun resmi sitesinden indirebiliyorsunuz.

Oyunun %84 oranında Türkçe dil desteğine sahip olduğunuda söylemeden geçmeyeyim. Tabi mod yüklediğinizde bu oran oldukça azalacaktır.

Oyun Steam de %98lik bir olumlu kullanıcı yorumu oranına sahip. 15000 den fazla değerlendirme yapılmış ve bunlardan %98 i olumlu!

Oyun Görüntüleri :

Video :

https://www.youtube.com/v/KVvXv1Z6EY8&fs=1&wmode=transparent