Gönderen Konu: CKII - İtiraflarınız  (Okunma sayısı 580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
CKII - İtiraflarınız
« : 30 Aralık 2016, 23:30:32 »
CKII oynarken karşılaştığınız durumları itiraf edebilirsiniz. Yoğun istek vardı ve bunun için de bir konu açmak istedim. Güzel paylaşımlar bekliyoruz.
Müstehcen temalı yazılar paylaşılması yasaktır.
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2016, 23:31:10 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - İtiraflarınız
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2016, 02:10:56 »
Makam mevkii uğruna bazen sinsice bazen zorla katlettiğim kadın ve çocukları saymazsak:
-En çok kötülüğü ticari cumhuriyetlerle oynarken yaptım. Soylu gelinlere para harcamamak için event'lerle çıkan zenci kadınları evlendirdim akrabalarımla. Elbette bu çok sık olmadığı için bazı akrabalarım bekar kalıyordu. Bu işi daha da ileri götürdüm ve dışarıdan hiç kız almadım hep sarayımdakiler evlendi birbiriyle. En son jenerasyonumda zenci embesiller vardı. Pek müttefik de edinememiştim ve hep bana saldırıyorlardı (Pis ırkçılar!).

-Tahttan indirilmiş bir çocuk kral vardı. Dul annesiyle sarayımdaki birini evlendirdim çocuklarıyla beraber geldi yanıma. Evvela kralın erkek kardeşlerini öldürttüm. Kadın bunu öğrenince küplere bindi. Onu da içeri aldım. Kocası sıkıntı yaptı. Onu da attım hapse. Adamın babası (vezirimdi) bozuldu bu sefer. Baktım bu iş uzuyor, bu babaya ücra bir vilayette bir rahiplik verdirttim başına da bir kont atadım ilişiğim kesildi muhteremle. Velhasıl, kralın kızkardeşini oğlumla evlendirdim. Kral da evlenme çağına gelmişti. Biz sizden aldık siz de bizden kız alın dedim ve 16'sındaki oğlanla 40'larında bir akrabamı evlendirdim. Sonra bu adama tahtını geri kazandım. Yıllar geçti bu adamın çocuğu olmuyor. Ben mutluluktan uçuyorum tabi beleşten koca krallığı kaptım diye. Sen bizim akraba git kocayı aldat (kimle acaba ;)), koca da seni boşasın. Alsın 20'sinde bir Fransız sarışın. Seri üretime geçtiler 2 senede bir çocukları oldu. Sinirimi gelinimden almak istedim, kardeşlerinin acısını unutturmak için verdiğim şeref unvanlarını kaldırtıp öbür gelinimle oğluma verdim. Seyahat ederken arabam basıldı ve öldürüldüm. Azmettiren büyük gelin ve kocasıydı.

-İlk senaryolardan birinde Kırım'ı kontrol ediyorum (ruler designer falan açmıştım). Kırım'ın güney sahilleri Bizans'ın tabi. Bizans'ta isyan çıktı bir de dışarıdan saldırdılar. Tamam dedim fırsat bu fırsat. Biraz bekledim savaş açtım. Bir de ne göreyim Bizans orduları tam teşekkül geldiler ülkemi boydan boya işgal ettiler gittiler. Vatanlarına geri döner dönmez isyancılara yenildiler isyancılar da istilacılara yenildi Bizans'ta tekrar isyan çıktı ülke dağılmanın eşiğine geldi ama ben saldıramadım çünkü truce vardı. :')

-Oyunu ilk öğrendiğim zamanlar eğitimde kültürün önemini bilmiyordum. İrlanda'da bir yer olmuştum. Yaptığım evlilikler neticesinde varislerim evvela Norveçli, sonra Fransız, bir ara İspanyol oldular. Ve ben bu değişimi fark ettiğimde hanedanımda çoktan 5'ten farklı dil konuşuluyordu.

-Moğollarla oynarken ordularımın büyüklüğüyle gaza geldim önce İran'ı fethettim sonra buradan bütün İslam alemini yağmalamaya başladım. Tabi ordu yenilenecek sanıyorum. 30k'lık ordu 3k döndü ben hala mutluyum Mısır'ı bile yıktım diye. Orduların yenilenip yenilenmediğini anlamadan isyan çıktı zaten, yıkıldı gitti devlet.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2016, 03:28:52 »
Öncekini silmişsiniz de yapmayın bence o kadar yazdık şimdi hem itiraf etmiş hem de etmemiş gibi oldum hoş olması en azından +18 imleci koyup spoiler içinde paylaşayım
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimiçi kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2016, 04:54:25 »
Biraz sansürlü şekilde paylaşman daha doğru olurdu, istersen gündüz yazını derleyip verebilirim öyle yayınlarsın.

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2016, 05:32:46 »
Oyunu fazla oynamadım ama ilk tarihte Tröndelag'la mı ne başlamıştım. Adam aygır gibiydi. Üç dört concubine + karı olunca öyle seri bir şekilde çocuk doğuyordu ki önünü alamıyordum. En büyük dışında bazısını hapse attırdım sonradan idam ettim. Bazısını plot kurup öldürdüm. Netice olarak bu böyle bir kaç nesil devam etti. Baktım olacak gibi değil oyundan çıktım. Evlat katli bir gelenekti yani bizde.