Gönderen Konu: The Forest Vs Stranded Deep  (Okunma sayısı 569 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
The Forest Vs Stranded Deep
« : 29 Aralık 2016, 17:43:17 »
Survivor(Hayatta Kalma) türünün en bilinen ve popüler iki oyununu karşılaştıralım. Dün Steam'da hazır indirim varken ikisini birden aldım. Bunun öncelikli sebebi her iki oyunun da sürekli güncelleniyor olması.

The Forest
Oyun Stranded Deep'den daha eski ve türünün babalarından. Geniş bir craft seçeneği var yeni gelen uptadeler ile beraber. Oyun genel olarak ormansı, deniz ve göl kıyıları olan, uçurumlar ve tepelerin olduğu bir haritada geçiyor. En önemlisi, sizi hiç rahat bırakmayan yerliler var. Yani ye iç yat tarzı bir süre sonra sıkıyor oyun.

Stranded Deep
Ben bu oyunun en büyük fanlarından biriyim. Robinson Cruzo(umarım doğru yazmışımdir) hikayelerine benzer şekilde ıssız (ve bi okadar da küçük) olan adamızda yaşamaya çalışıyoruz. Oyuna son gelen güncellemeler ile yeni craft sistemi ve itemler getirilmiş.Balik tutmak çok güzel. Sırf bazen yalnız hissetmek ve manzaraya dalmak için oynuyorum çok güzel grafikleri var. Ama bir süre sonra acayip sıkıyor yani yapacak bişey bulabilen varsa söylesin de ben de bu sevdiğim oyundan soğumayayim. Keza oyunda The Forest gibi hayatta kalmak için mücadele edeceğimiz rakipler(veya yerliler)yok.

Sizce hangisi ?
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 17:45:30 Gönderen: BosnianTr »

Çevrimdışı Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
Ynt: The Forest Vs Stranded Deep
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2016, 17:50:43 »
Hikaye olarak the forest,Stranded deep'te ise varmı bilmiyorum büyük gemiler yapabilsek veya tamir edebilsek oynanış bakımından da stranded deep deriz :D

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2016, 17:53:08 »
İkisinden birini mi alacaksın yoksa görüşlerimizi mi istiyorsun?

İkisinide alabilirsin indirimlerle stranded deep oynamadım o yüzden yorum yapmayim ama bağımsız yapımcı olduğu için the forestte pc dehşet ısınabiliyor yani oyuna yenilikten çok performans gibi şeyler üzerine çalışmalılar.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2016, 17:54:58 »
The Forest'ı oynadım o ağaçlardan bildiğin surlar kaleler falan yaptım ama bir süre sonra yerlilerin o surların içinde spawn olduklarını görünce eeeehh diyip bıraktım oyunu. Ama o zamana kadar zevkliydi. O kadar da uğraşmıştım o surları yapacağım diye.

Bir keresinde adayı dolaşayım dedim karanlıkta fırtına varken yerliler ha geldiler ha gelecekler derken tüm adayı tavaf etmek tırstırıcıydı bayağı. Birkaç kez çatışıp kaçtım zaten yerlilerden...

Diğerini oynamadım.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2016, 18:04:04 »
İkisinden birini mi alacaksın yoksa görüşlerimizi mi istiyorsun?

İkisinide alabilirsin indirimlerle stranded deep oynamadım o yüzden yorum yapmayim ama bağımsız yapımcı olduğu için the forestte pc dehşet ısınabiliyor yani oyuna yenilikten çok performans gibi şeyler üzerine çalışmalılar.

En başta yazdım, ikisini de aldım. Ama siz hangisini daha çok seviyorsunuz merak ettim.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2016, 06:46:09 »
Aslında RC'un adası büyük bir adaydı içinde vahşi keçi falan bile vardı.