Bağlanılan Hatırlatmalar

• Monks and Mystics Duyuruldu!: 06 Aralık 2016
  • Monks and Mystics Çıktı!: 07 Mart 2017 - 09 Mart 2017

Gönderen Konu: CKII - Monks and Mystics  (Okunma sayısı 8323 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - Monks and Mystics
« Yanıtla #60 : 06 Ocak 2017, 18:21:10 »
Haşhaşileri bekliyoruz.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #61 : 06 Ocak 2017, 20:03:52 »
Bence gelmeli sonuçta müslümanlara başka ne gelebilir ki.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Şah Yasin

• Azab
  • *
  • ŞAHLARIN ŞAHI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 06 Ocak 2017, 20:24:03 »
Çeviri için teşekkürker.Bazı yazım hatalarını düzeltirseniz daha güzel olur.Yeni dlc ye gelirsek,4 senelik bir ck2 oyuncusu olarak oyunun ihtiyacı olan dlc lerin artik way of lice gibi değil de  daha kapsamlı olması gerektiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #63 : 06 Ocak 2017, 22:42:30 »
Yazım hataları düzeltilmiştir, arkadaşımız editörlükte yeni ve biraz olağan karşılarsanız teşekkür ederiz. Bir sonraki günlükte yeni olarak neler gelecek merakla bekliyoruz.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #64 : 07 Ocak 2017, 19:39:13 »
Crusader Kings 2 Geliştirici Günlüğü#32: Entrikaların ve Hayat Kararlarının Kalitesi
Tünaydın! Ben Magne Skjæran, beni yazın sonundaki modlama ve optimizasyon günlüğüm den hatırlıyor olabilirsiniz. Bugün sizinle entrika ekranın daki hayat kararlarıve komplolar hakkında konuşacağız.

Değişenleri numaralandırdım.

İlk olarak, #1'de yeni bir kararlar ekranımız var. Aynı anda altı tane karar görebiliyoruz bu sayı önceden sadece dörttü. Artık aradığınız kararı bulmak daha kolay.

#2'de artık kararların uyarı olarak gelip gelmeyeceğini ayarlayabiliyorsunuz. (Sonunda :fpalm: -Ahmed) .Bir kararı işaretlerseniz arka planı altın rengi oluyor.

#3'de ise bu ayarları varsayılan hâle getiriyorsunuz. Ve bu ayarlar tek bir oyunda kalmıyor. (Yani başka bir campaing'de geçerli oluyor.)

#4 seçenekte ise yeni bir sekmemiz var. Komplolarım! Artık hangi komploları desteklediğinizi ve kimi hedef aldığınızı #5'te daha kolay görebilirsiniz.

Şimdi yeni zindanınıza bakalım!

#1,#2 ve #3'de yeni toplu işlemler görebilirsiniz.
Onlar bütün #4'te belirtilmiş özelliklere sahip olmayan bütün mahkumlarınızı idam etmenizi, serbest bırakmanızı veya fidye almanızı sağlar.

#6'da ayarlayabileceğiniz 8 filtre var.
#5 ile bütün filtre ayarlarını sıfırlayabilirsiniz.

Toplu işlemleri kullanırken emin olup olmadığınızla ilgili onaylamanız gerekecek:

Sırada bilinen komplolar var:

#1'de komployu durdurmasını komplo sahibinden istiyorsunuz.

#2'de ise yeni bir şey var. Komploya katılmak .AI her zaman kabul edecek ama multiplayer da insanlar red edebilir.

Otomatik komplo durdurma tuşu ise sol üste alındı.

Komplo ekranı hakkında söyleyeceklerim bitti ama komplo hakkında bir şey daha var:

Artık komploya davet edilirken hedefin kim olduğunu görebileceksiniz.

Son olarak blr komployu Başcasusunuz keşfettiğinde o komployu açıklayabilirsiniz, saklayabilirsiniz ya da katılabilirsiniz.

Sonraki günlüğe kadar hoşçakalın.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2017, 19:46:50 Gönderen: Sultan Ahmet »

Çevrimdışı kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #65 : 07 Ocak 2017, 20:57:20 »
32. günlüğün çevirisi için teşekkürler :)

Okuyuculara Hatırlatma:Bu çeviriler (eski) Geliştirici Günlüğü çevirileridir. Güncel geliştirici günlüğü 9 Ocak'ta yayınlanacak, o zaman çevrilip editörümüzce burada da yayınlanacaktır.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #66 : 08 Ocak 2017, 22:44:15 »
Crusader Kings 2 Geliştirici Günlüğü:#33 Haydi Mezheblerden Bahsedelim!
Herkese Merhabalar!Bir sonraki Genişletme Paketimiz olan Monks and Mystics hakkında önemli bazlı şeyleri açıklama vakti geldi.

Monks and Mystics'in ana fikri kısaca "Cemiyetler" dediğimiz birşey.Cemiyetler karşılıklı kazanç üzerinde birleşen aynı fikire sahip karakterlerden oluşan topluluklar.Bazıları tamamen yasal(Keşişler dediğimiz kısım,diğerleri biraz şüpheli(Simyacılar gibi).Son olarak tamamen yıkıcı ve yasak olanlar var,Şeytana Tapanlar en kötüleri.

Basitçe döngü şöyle işliyor siz belirli bir cemiyete katılmak istediğinizi söylüyorsunuz. Bir süre sonra(açık cemiyetler de hızlıca)  acemi olarak cemiyete katılıyorsunuz. Daha düşük rütbeler de pek de yeni yetenekler kazanamıyorsunuz. (Ama cemiyet gizliyse lideri ve diğer üyeleri görebilirsiniz.)Şuan ve daha sonra size cemiyetin amaçlarıyla ilgili görevler verilecek. Eğer görevleri yaparsanız cemiyet içinde daha fazla gücünüz olacak. Sonunda rütbenizin "yükselmesine" izin verecek.
Yeni rütbeniz size en az bir yeni özel yetenek bahşedecek. Bu yeteneği kullanmak (Basitçe yeni bir karar) sizin cemiyet içi gücünüzü arttıracak ve cemiyetinizin lideri olmanızı da sağlayacak.

Elbette cemiyetin (cemiyetin doğasına göre)  daha düşük rütbeli üyeleri daha yüksek rütbeli üyeleri karşı daha itaatkar olabilir.Bu yolla daha itaatkar vassal oluşturulabilir. (Hatta sadık bir Papa!)

Şimdilik hepsi bu kadar. Bir sonraki günlükte size cemiyetlerin yeni özelliklerini detaylı bir şekilde anlatacağım.

Bence güzel bazı özellikler geliyor. Bu DLC gümbür gümbür geliyor. Ama yine de çin gelmeli.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2017, 22:46:18 Gönderen: Sultan Ahmet »

Çevrimdışı Heinz Guderian

• Achtung,Panzer! | CKII
  • Moderatör
  • *
  • Crusader Kings 2 Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 10 Ocak 2017, 15:26:53 »
Çeviri için teşekkürler, Mason olmak var mıdır acaba ?

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #68 : 10 Ocak 2017, 19:57:54 »
Tapınakçıların gizli bir kolu olarak neden olmasın? :)

Crusader Kings 2 Geliştirici Günlüğü:#35 Bu Keşişleri Kim Çağırdı?

Herkese tekrardan merhabalar!
Doomdark bu haftta size Cemiyetleri anlatmaya devam edecekti ama şuan zindanda kilitli çok meşgul, yani ben gücü ele geçirdim onun görevini devraldım.Hadi keşişler hakkında konuşalım.

Tarikatlarda hayat dindarlık,eğitim ve iyi işlere adanır.Genellikle müritler Teolojiye odaklanmanızı(Eğer Way of Life var ise),sadaka vermenizi,yeni tapınaklar inşa ettirmenizi,hacca gitmenizi ve ibadet edip meditasyon yapmanızı bekleyecekler.

Zamanla da olsa, bu hareketler kişinin kendisini geliştirmesini sağlayacak,kötü özelliklerini kaybedip daha iyi erdemler edinecekler.Kitap okumanın eğitim ve diplomasinizi geliştirdiğinden bahsetmiyorum bile.Müritler aynı zamanda topraklarında ki kişileri günahlarını terk etmeye ikna da edebilirler.

Dominicanler:Din değiştirme aşırı hızlanır.Ve artı olarak 'Sapkınları Avla' görevi konseye eklenir.
Benedictineler:Bağış yaparak tembel özelliğini kaybedip çalışkan özelliği kazanabilirsiniz.
Hinduler:Yüksek doğurganlık ve sağlık kazanırsınız.
Buddhistler:İsyan riski düşer.
Jainler:Diğer Jainlerin görüşü artar.
Miaphysiteler, Orthodox and Nestorianler:Tapınak vassallarından daha fazla vergi.
Hepsi:Zamanla bütün kötü Traitleri kaybedip iyilerini kazanma şansı.

Şimdilik hepsi bu kadar.Sonraki günlük 9 ocakta o güne kadar hoşçakalın.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 12:58:43 Gönderen: Sultan Ahmet »

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 14 Ocak 2017, 18:48:26 »
Aslında kendi tarikatımızı kursak fena olmazdı. Tarikat olarak başlardık müridimiz arttıkça sırasıyla Mezheb ve sonra Din olurduk :D. İşte bazı ana kurallarını (eş sayısı, metres sayısı, anaerkillik-ataerkillik, cinsiyet kanunları, din adamı ünvanları gibi şeyleri) düzenliyip kendi düzenimizi kurardık. Hoş olabilirdi.

Çevrimdışı MelaRossa

• Sipahi
  • *
  • The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 14 Ocak 2017, 21:23:35 »
Aslında kendi tarikatımızı kursak fena olmazdı. Tarikat olarak başlardık müridimiz arttıkça sırasıyla Mezheb ve sonra Din olurduk :D. İşte bazı ana kurallarını (eş sayısı, metres sayısı, anaerkillik-ataerkillik, cinsiyet kanunları, din adamı ünvanları gibi şeyleri) düzenliyip kendi düzenimizi kurardık. Hoş olabilirdi.

Aynen onu ben de düşündüm zamanında. Önce mevcut bir dinin hedefini olurdu sonradan zamanla asıl din haline getirirdik.
Demokrasinin esas prensibi, halkın egemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır. Eğer bu sağlanamazsa demokrasi, otokrasiye geçebilir. Halk övülmeyi sever. Onun için, güzel sözlü demagoglar, kötü de olsalar, başa geçebilirler. Oy toplamasını bilen herkesin, devleti idare edebileceği zannedilir.
Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar.

Çevrimdışı SteppeWarrior

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 14 Ocak 2017, 22:08:09 »
Aynen onu ben de düşündüm zamanında. Önce mevcut bir dinin hedefini olurdu sonradan zamanla asıl din haline getirirdik.

Kim bilir belki bir gün...  ;D

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #72 : 31 Ocak 2017, 00:10:15 »
Crusader Kings 2 Geliştirici Günlüğü:#39 Nasıl istersen...
Komşu bir bölgeye ilhak için açtığınız savaşlarda müttefiklerinizin orduları sizin ordunuz ile beraber ilerleyip ordunuzu yıprattığı için onlara kızmayanız yoktur herhalde, bu günlükte yeni bir özellikten bahsedeceğim bu özellik bu durumu düzeltecek.

Böylece EU4'den başka bir özellik ekleme kararı aldık. Bir savaşı başlattığınızda, diğer katılımcılara ne yapılacağını söyleyebilirsiniz:
  • Düşman ordularını avlayın
  • Ya da kuşatan bölgelere odaklanın.
  • Belli bir orduya bağlan
  • Belirli bir ili kuşatmak

Askeri sekmeye eklenen "Aliies Wars" ekranında müttefiklerinizi verilen emirlerin özetini görebilirsiniz.

Müttefik birimleri veya il ekranında yeni bir düğme aracılığıyla emirler verilir:

Savaş oldukları sürece, müttefikleriniz arzularınızı yerine getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak, uyulamadığında varsayılan davranışlarına geri dönecektir.Elbette, kendi topraklarında büyük isyan veya odaklanmak için kendi savaşları gibi daha büyük sorunları yoksa.

AI birimleri için sahip oldukları emirlerden bahsediyor:

Ayrıca AI'nın hedef seçimini savaşlarda ve genel gidişatta iyileştirdik, böylece etrafınızda müttefik olarak bulunmaları iyi olacaktır.

Alıntı
#Kaynak: https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/ck2-dev-diary-39-as-you-wish.997186/
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 03:37:16 Gönderen: Rapper »

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 31 Ocak 2017, 02:22:34 »
Son cümle şöyle daha iyi çevrilir sanki:

"Ayrıca Yapay Zeka'nın savaşlarda amaç seçimini ve savaş esnasında izlediği yolları iyileştirdik, böylece etrafınızda müttefik olarak bulunmaları iyi olacaktır."
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 02:23:26 Gönderen: Bakuy »

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #74 : 31 Ocak 2017, 03:37:42 »
Son cümle şöyle daha iyi çevrilir sanki:

"Ayrıca Yapay Zeka'nın savaşlarda amaç seçimini ve savaş esnasında izlediği yolları iyileştirdik, böylece etrafınızda müttefik olarak bulunmaları iyi olacaktır."
Teşekkürler, dalgınlığıma gitti her halde.

Çevrimdışı Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 02 Şubat 2017, 00:15:29 »
Çeviri için teşekkürler.

Başlığı görünce bir an yapımcılar trip attı sandım :D
In War, Victory. In Peace, Vigilance. In Death, Sacrifice...

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #76 : 13 Şubat 2017, 17:59:26 »
Crusader Kings 2 Geliştirici Günlüğü:#41 Gizli Dini İnançlar...

Ücretsiz güncelleme ile birlikte gelen bir Topluluk türü var o da "Gizli Din Tarikatları". Bu tarikatın mensubu olanlar baskı ve zulümden kaçınmak için başka bir dine inanıyormuş gibi yaparlar.

Ana dinlerin neredeyse tamamına karşılık gelen bir "Gizli Kült"' vardır. Dini diplomatik mesafede olan hükümdarlar bu kültlerin herhangi birine katılabilir ve en yüksek rütbeye ulaştıklarında gerçek dinini duyurabilirler. Bununla beraber oyun size birden çok event veriyor bunlara doğru şekilde yaklaştığınızda bir din isyanına öncelik etme olasılığınız bulunmakta.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 13 Şubat 2017, 23:14:43 »
hastalık dlcsinde yarım bıraktım bu çıkınca tamamen oynıcam artık şu oyunu ayıp yani ???
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı krall1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 14 Şubat 2017, 00:33:22 »
lucifer's own  evil* evil*
"You always were an unruly child. I adored that about you."

Çevrimdışı Schwarze Herz

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 15 Şubat 2017, 16:51:07 »
Bu tarikatlar başarılı bir isyandan sonra Templers gibi dinin koruyucuları yada benim kendi özel ordum gibi bir şey olabilecekler mi acaba  :dizzy2: Güzel olur aslında, yabancı bir hükümdar askerin az diye sana saldırdığında bir anda Dünya'nın farklı yerlerinde 6k ordu çıkması :D Yada bağlı olduğum kral beni hapse atınca bu şahısların beni kurtarmaya çalışması vs vs. Çok fazla potansiyel görüyorum çok  :P
In War, Victory. In Peace, Vigilance. In Death, Sacrifice...