Gönderen Konu: EUIV - Osmanlı Başlangıç 1.18.3 (Gregory Mode)  (Okunma sayısı 3215 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Cin fikirler tükenmez demişler.

Aynen caps'deki gibi, neden İstanbul'u alıp Koloni enstitüsünde zorlanalım ki? Bu taktikle İstanbul'un alınışını tarihe uygun olarak daha geç bir tarihe atıyoruz.

Bizans'a savaş aç ister aşağıla çık ister topraklarını sana kalmış. Ben İstanbul hariç her yeri aldım.
Oyun başı Sırbistan coştu hemen Bizans'a bir müttefiklik attı sonra Arnavutluğu aldı sorun değil. Hemen bir claim attım Sırbistan'a ve Bizans ile olan müttefikliğini bozdum.

Estate'leri Rönesans çıkana kadar ellemiyoruz. Ben kimseye saldırmadan zamanı ileri aldım, isteyen millete dalabilir ama her dalış enstitü maliyetini arttırır.
Daha sonra Burgher'lerin etkisi 70'e çıkacak kadar veriyoruz gazı. Ben grant monopoly charter ve Recruit minister dedim

Bunu niye yaptık? Tabiki şehri geliştirme (development) ücretini azaltmak için. 60 influence %10 ucuz DEV demek. (Not: Sakın ilk teknolojileri açmayın o zaman monark puanı yetmez)

Edirne 16 DEV'e sahip bir şehir ve enstitünün benimsenmesi için 38'e kadar geliştirilmeli. Kaynak: http://i.hizliresim.com/rEoYoM.png

Geliştirdiğimizde tam tamına 560 altın enstitüyü benimsememize yetiyor.

Rönesans'ın ortaya çıktığı Siena'dan daha önce Rönesans'ı benimsedim. DLC çıkmadan Enstitü Rehberi yapan birisi için normal değil mi?

Bursa'ya otomatikman yayılmış enstitüyü benimseyince, malum benimsedikten sonra hız x10 oluyor tüm anadoluya yayılıyor şu an :P

Teknolojide hiçte geri değiliz o kadar puanı DEV kasmaya harcamamıza rağmen. Estate'lerden 100'er puan alın DEV için kullandığımız Burgher'ler dahil :)

Bizans görevi hala duruyor isteyen ateşkes bitince yapar. Aynı zamanda Sırbistan'a da threat atıp Arnavutluk'u alın.

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2016, 22:58:34 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - Osmanlı Başlangıç 1.18.3 (Gregory Mode)
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2016, 22:17:51 »
300 düka için yaptığın şeylere değdi mi  :P
şaka bir yana güzel rehber  tbrk*

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2016, 22:22:21 »
Olay para değil ki İstanbul bir yerden sonra geliştirilmesi tıkanan bir şehir benim şu an ki oyunda yıl 1600 İstanbul 67 DEV ve bir DEV arttırmak 300 küsur monark puanı demek. Bu sayede ekstradan 1 enstitü daha kazanabilirsin sadece başkentini geliştirerek. Mesela ben oyunda Matbaa'ya gelince tıkandım hadi daha iyi oynadın Global Ticarette tıkanırsın olmadı Fabrikalarda. Bu yöntem ile dediğim gibi bunlardan birinden tıkanmadan alırsın enstitüyü.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2016, 22:23:15 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Muhafız

• Mr. Achievement
  • Moderatör
  • *
  • EU4 Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2016, 22:26:03 »
otto için en zor kolonicilik ve matbaa bence bunun için de 15 devlik şehri 35 yapınca oluyor sanırsam bu da biraz puanınızı alır fakat çok da zor olmaz. ben İstanbul'u 58 devde bırakmıştım. en son kolonicilik için geliştirmiştim. ilerleyen dönemlerde üniversiteler de kurarsanız tıkanma olmayacaktır.

Çevrimdışı Paytak

• AAR Yazarı | EUIV
  • Moderatör
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2016, 22:27:15 »
Gregory sinpai acep kuzey almanya için bir öneriniz varmı?100 Senede zar zor büyüyebildim vasal hiç sevmeyen biriyim saxonyayı vasal yaptım annexleyeceğim şimdi.Help us

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2016, 22:29:52 »
Kolonicilikten sonra üniversiye gelene kadar Matbaa ve Global Ticaret var. Bu sayede çok daha hızlı olabilirsin işte sana ekstradan +1 enstitü için başkent geliştirme seçeneği sunuyor.

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2016, 23:04:24 »
Güzel rehber teşekkürler ^^
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2016, 00:21:21 »

DLC çıkmadan Enstitü Rehberi yapan birisi için normal değil mi?

Adam haklı beyler dağılın 
(aç/kapa)