Gönderen Konu: Dengelenmiş Ülkeler Modu Geliştirme Ofisi  (Okunma sayısı 3253 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Strong Turkey, Strong Army
  • Yönetici
  • *
  • 23 Ekime kadar yoğunum...
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Dengelenmiş Ülkeler Modu Geliştirme Ofisi
« : 22 Eylül 2016, 12:34:28 »
Merhaba değerli arkadaşlar, mod geliştirme konuma hoş geldiniz.

%100Yerli, dengeleme modu projeme hoş geldiniz! Bu modu geliştirirken, hepinizin fikirlerini ve arzularını da içine katmak istiyorum ondan dolayı başlığı açtım.

MOD İÇERİĞİ:Ekstra kaynaklar - Ekstra fabrikalar - Ekstra Odak Ağaçları  - Ekstra Olaylar (Events) - Tarihsel Düzeltmeler - Birçok Türk General ve MareşalOyunda Türkiye, İsviçre, Polonya gibi ülkelerle de herkes keyif alıyor; bunu biliyorum. Fakat bu ülkelerle oynarken ister istemez kaynak ve başlangıçtaki fabrika konusunda sıkıntıya düşüyoruz. Aşırıya kaçmadan, çoğu ülkenin kaynak ve fabrikalarını düzenleyerek oluşturacağım bu mod için burada fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
Modun ismi
"Dengelenmiş Ülkeler (Balanced Nations)" olarak kalacak. İlk sürümü konunun yazıldığı akşam yayınladım. Modun yapımında Powerful Minor Nations ve Star and Crescent modlarının dosyalarını temel aldım. Böylelikle hızlı şekilde düzenleme yapabileceğim. Generaller için ise Türk Generallere Portre ve Özellik Modu adlı modun dosyalarını kullandım, bazı dengelemeler yaparak ekledim.
Geliştirici Günlükleri
Geliştirici Günlüğü 1 - 03.10.2016
Geliştirici Günlüğü 2 - 26.10.2016
Geliştirici Günlüğü 3 - 04.12.2016
Geliştirici Günlüğü 4 - 11.12.2016

Görüşlerinizi bekliyorum modun her yeni versiyonunu
Balanced Nations başlığından her an yayınlayacağım. Kolayca indir butonundan indirebilirsiniz.

Değişiklik Notları da mod konusunda spoiler altında gözükecek. Bu konuda ise Geliştirme Günlüklerini okuyabilir, ve modu geliştirirken odaklanmam gereken noktaları bildirebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2016, 20:05:33 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: Dengelenmiş Ülkeler (Balanced Nations) Modu - %100 Yerli
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2016, 14:03:41 »
Modun başlıca bir güncellemesi: Hatay vilayeti artık Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlanmıştır. Bu bağlanmayı daha sonra 1939'da gelecek bir event şeklinde değiştireceğim ancak şimdilik Hatay'ı 1936'da da anavatana bağlamak durumunda kalıyorum. Hatay ili, artık Adana eyaletinin bir parçasıdır!

Ayrıca eyaletler ve kaynakları düzenliyorum sürekli. Tungsten, Lastik ve Çelik az miktarda ekliyorum eyaletlere, çünkü erken oyunda Türkiye bunlara inanılmaz derecede ihtiyaç duyuyor. İşte, moddan bir harita resmi:

(Şu anda kaynak çok koyduğum için ihracattan fazla fabrika gelmiş ülkeye, bundan dolayı kaynakları nerfleyeceğim bu gün içinde) Oynamaya değer, dengeli bir haliyle atacağım modu.

Çevrimdışı Bayoj

• Müsellem
  • *
  • Supremacy and CkII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2016, 17:10:10 »
Dostun yaptığın mod güzele benzyior. Eğer indirebilirsem oynarım

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2016, 19:53:38 »
Mod yayınlandı! HOI4 Modlar bölümünde görebilirsiniz. Geliştirme hakkında fikirlerinizi bu başlığa yazabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 20:32:16 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2016, 15:18:23 »
Versiyon 0.3 yayınlandı, yine HOI4 - Modlar bölümünde görebilirsiniz.
İlk versiyonda Bursa eyalet ismi boş görünmekteymiş, bu düzeltildi. Ayrıca Merkez Anadolu ismi Orta Anadolu olarak düzeltildi. Dahası için MOD konusuna göz atın...
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2016, 20:32:01 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Dengelenmiş Ülkeler - Geliştirici Günlüğü #1 [03.10.2016]
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2016, 20:05:44 »
Merhaba!

Artık Dengelenmiş Ülkeler modu için her 8 günde bir geliştirici günlüğü yayınlayacağım. Yani bir sonraki günlük, 11.10.2016'da olacak. Buda ilk günlük, sözü uzatmadan başlayalım.

Modu geliştirmekteki amacım oyunda en zayıf ülkelerinde ikinci bir şansı olmasıdır. Çok güçlü ülkelerin ise oyunu rahatça domine etmesini engellemek. İşte bu doğrultuda, geçtiğimiz versiyonda Türkiye ile gayet güzel işler çıkarttım. Modun bu haliyle Türkiye'yi seçen birisi rahatça savaşı kendi tarafına kazandırabilir. Tabii zorluk en yüksek olursa ve rakipler güçlendirilirse bu biraz zor olacaktır. Modun şuan bana göre tek bir kusurlu yanı var, o da Türkiye dışı bir ülke ile oynarsanız Türkiye oyunun 9. büyük devletiymiş gibi çok baskın etkiler yapıyor. Bunu önlemek için çabalıyorum, o yüzden ilk etapta oyundaki diğer etkili küçük ülkeleri de güncelleyeceğim. Tahmin ettiğiniz gibi bu ülkeler Çin Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya! Tam etkili bir mod yaratabilmek için uzun bir çalışma gerekecek, ama bir sonraki yayınlayacağım versiyonda bu modu Türkiye hariç bir ülke ile oynarken de çok zevk alacaksınız.

Kendi gözlemlerime göre şuan Polonya'nın çelik ile alüminyuma, Çin Cumhuriyeti'nin krom, petrol ve lastiğe, ÇHC'nin ise tüm kaynaklara ve biraz daha fazla askeri fabrikaya ihtiyacı var. Bu ihtiyaçları dengeli bir şekilde gidereceğim. Üst paragrafta bahsettiğim gibi; Birleşik Krallığın çok fazla miktarda çeliği var ve buna ek olarak Singapur eyaletinde de aşırı lastik var. Bunları azaltacağım ve petrolünü biraz arttıracağım. Odak ağacı talepleri de çok var, fakat şimdilik bunu yapacak yeterli teknik bilgim yok. Biraz araştırma yapabilirsem odak ağacını da başarabilirim ama sizlere v0.4'de bunun olmayacağını söylemek zorundayım.

Günlük yazmakta çok yetenekli olduğum söylenemez, bu yüzden hatalarımı mâzur görün. Haftaya çok daha kaliteli bir günlükte v0.5'te neler olacağını konuşacağız. O zamana kadar görüşmek üzere!

« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 00:37:56 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Dengelenmiş Ülkeler Modu Geliştirme Ofisi
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2016, 16:57:35 »
Bakalım bekliyoruz.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2016, 23:10:50 »
Modu yayınlarken kesin ilkem; "İçerik bakımından zayıf dahi olsa sıfır teknik sorun"du. Ve son günlerde geliştirme aşamasında bazı teknik problemler var bundan dolayı haftasonu yayınlayamadım. Eğer sorunlar bu gece halledilirse yarın geliyor.

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2016, 16:35:02 »
MOD'un geliştirme sırasındaki hata çaresiz bir şekilde düzelmedi. Bu sebeple v0.3'ü internet üzerinden yeniden indirdim :D geliştirme çalışmalarını sıfırdan başlatıyorum yüksek olasılıkla bu haftasonu yayınlamış olurum. Yarın da geliştirici günlüğüm var, orada daha ayrıntılı anlatacağım.

Görüşmek üzere sevgili takipçiler!

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2016, 18:41:37 »
İnşallah kazasız belasız diğer sürüm çıkar.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2016, 22:07:43 »
V0.4 çıktı! Bu sürümde, hatalar giderildi ve Türkiye tamamen dengelendi. V0.5'te neler olacağını haftaya ayrıntılı yazacağım ve "Cumhuriyet Bayramı"mızda çıkartmayı planlıyorum.
Yeni geliştirici günlüğü 19 Ekim'de çıkacak bilgilerinize.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2016, 23:48:36 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Dengelenmiş Ülkeler - Geliştirici Günlüğü #2 [26.10.2016]
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2016, 21:38:38 »
Merhaba!

Geliştirici günlüğü artık 14 günde bir yayınlanacak. Bu, az ilgi ve okulların açık olması dolayısıyla böyle. Belirtmek istedim, sonraki günlük 8 Kasım 2016'da yayınlanacak.

Modu son halinden itibaren özellikle "ulusal odak" ve "ulusal ruh" üzerinde değiştirmeyi hedefliyorum. Dediğim gibi, Türkiye kaynak açısından tamamen yeterli oldu tek problem odak ve ruhlar. Bu yüzden bazı modların alt yapılarını mecburen kullanmam gerekiyor, Star & Crescent modu da bunlardan biri olacak.
Modumun v0.5 sürümü 29 Ekim'de çıkacak ve içinde odak ağacı bulunacak. Odak ağacını S&C modunun alt yapısından alıntılayacağım. Ancak yakın zamanda kendime has bir odak ağacı geliştirebileceğim garantisi veremiyorum.

Modun bu sürümünde bulunacakları söyle özetleyeceğim:

Türkiye özel odak ağacı. Hatay'ın odakla geri alınması. (Odak ağacı büyük ölçüde S&C ile aynı olacak)
V0.4'de gelen her yenilik aynı olacak. Halep(Aleppo) eyaletinde Türk iddiası kalkacak, Adana'dan da Suriye/Fransız iddiaları kalkacak. Hatay ayrı eyalet olacak.

Daha fazlası için 29 Ekim'de değişiklik notlarını okuyunuz. Bir sonraki günlüğe kadar, keyifli anlar diliyorum takipte kalın!
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 00:37:11 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2016, 09:41:43 »
Bekliyoruz hocam tam sorunsuz sürümünde oynayacağım modlar arasında.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Dengelenmiş Ülkeler - Geliştirici Günlüğü #3 [04.12.2016]
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2016, 13:26:20 »
Selamlar,

V0.5 geçtiğimiz gün çıktı. Bu geliştirici yazımızda modun olumlu ve olumsuz yönlerine odaklanacağız. Tabii ki, sizlere sunduğum bu güzel hizmeti dün kendimde oynayarak denedim. İlk gözlemlerim Türkiye'nin fazla geliştiği yönünde.

Uzun bir süre aşırı gelişmiş ülke ile oynamanızı istemem, bundan dolayı 1 hafta içinde olması gerektiği şekilde zayıflatılmış Türkiye karşınızda olacak. Bu odak ağaçlarındaki endüstriyel odakları ve eyalet fabrikalarını etkileyecek. Doğu bölgelerinde altyapı 5'den yüksek olamayacak.
Kaynakların olması gerektiği seviyede olduğuna inanıyorum, bu yüzden hiçbir oynama olmayacak. Endüstriyel odaktaki Petrol arttırılacak, gereksiz bir kaç odak kaldırılacak.

V0.5.1 kısa süre içinde sizlerle MODDB ve DROPBOX indirme ağlarında olacak! Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri ordu tecrübesini oyuna yansıtacak bir modül geliştirme çabasındayım. Bu etki oyun başından itibaren her ideolojide etkin olacak, pasif olarak belirli miktar ordu deneyimi kazanılacak. Bu sayede bakanlıklardan hava tecrübesine yönelebilir, Vecihi Hürkuş'u tereddüt etmeden bakan yaparak Hava Deneyiminizi arttırabileceksiniz.

Odak ağacında gereksiz çok özellik olduğundan söz etmiştim. Bu özellikler kalkacak, yerlerine gerekli özellikler gelecek. Ayrıca uzun vadede düşündüğüm biraz daha yenilik var ancak onları bir sonraki yazımda ele alacağım.

Sonraki günlüğe kadar görüşmek üzere! Tarih isterseniz, V0.5.1 çıktıktan kısa süre sonra analiz amacıyla tekrar günlük yazacağımı hatırlatırım.

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Dengelenmiş Ülkeler - Geliştirici Günlüğü #4 [11.12.2016]
« Yanıtla #14 : 11 Aralık 2016, 20:03:28 »
Merhaba!

Modun son tutarlı sürümü yayınlandıktan sonraki ilk geliştirici günlüğüne hoş geldiniz. Burada, eksikleri ve fazlalıkları; gelecekte gelecek yenilikleri ele alacağız.

Mod şuan Türkiye'yi 1936'da hak ettiği konuma ulaştırdı. Bunun için sevinçli olmalıyız. Öte yandan, Türkiye'nin Trabzon eyaletinin altyapısının 4'e düşürülmesi kararlaştırıldı (şuan 5). V0.7'de bu karar uygulanacak.
Odak ağacı konusunda ise gereksiz odakların olduğu açık, V0.7'de tüm bu gereksiz odaklar yararlı olacak şekilde değiştirilecek. Hak iddia odakları da mercek altına alınacak. Odak ağacı açıklamaları tamamen Türkçeleştirilecek. Teknik olarak uygulanabilirse, TSK değişkenine grafik eklenecek ve Atatürk'e "Ulu Önder" isimli +%15 Milli Birlik sağlayan bir kişi bonusu eklenecek.

Türkiye ile yapacağımız değişiklikler bu kadar. Şuanda da Türkiye yeterince dengeli gibi, ancak biraz daha profesyonelleştirme adına üstteki yolu izleyeceğiz. Sırada, Türkiye ile birlikte savaşa katılmamış ancak katılması her an risk teşkil etmiş bir ülke var, Milliyetçi İspanya!
İspanya için öncelikle kaynak dengelemesi yapılacak. Ardından tarihteki İspanyol sanayi bölgelerine bir çok sivil fabrika eklenecek. Genel anlamda oyuna başlarken, İspanya'da sivil fabrikaların bir hayli fazla olmasını ve askeri fabrikaların yetersiz olmasını umuyoruz. Böylelikle oyuncu, sivil fabrikaları kullanarak askeri fabrika inşaa etmeye odaklanacak. Odak ağacı çalışması ise V0.8'e kalabilir.

Kısacası V0.7 sürümü İspanya için çok önemli olacak. Bu sürümde yapacağımız değişiklikler sadece kaynaklarla ilgili değil, Cumhuriyetçiler ile Milliyetçiler çatışmasını Milliyetçiler lehine kolaylaştırmak için Milliyetçi İspanya başlangıç bölüğü sayısını da yükseltebiliriz. Ancak bu değişikliğin olacağının garantisi yok.

Bu günlük bu kadar! V0.7'nin yılbaşının ardından çıkması planlanıyor. Sizlere kesinlikle V0.6'yı oynamanızı öneririm. Eğlenceli bir Türkiye deneyimi yaşayacaksınız.

« Son Düzenleme: 11 Aralık 2016, 20:04:31 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2016, 17:37:04 »
Dengelenmiş ülkeler modumda Adolf Hitler'in portresi karaltılmış çıkmış. Bu böyle mi kalsın yoksa aydınlık portre mi eklensin görüşlerinizi belirtirseniz V0.7 ona göre düzenlenecektir.
Geliştirme çalışmalarına başladım yarın V0.7 MODDB ve Paradoxfan'da yayınlanması bekleniyor...

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Aralık 2016, 16:36:57 »
Aydınlık olmasını tercih ederim. Karartılacaksa bile sadece hitlerle kalınmamalı mesela stalininde portresi karartılmalı. 2. dünya savaşı sırasında savaş suçu işleyen milyonların ölümünden sorumlu tek kişiymiş gibi sadece hitlere yüklenilmesini saçma buluyorum. Stalin kendi askerlerine vur emri vermiş bir komutandır. Ne kadar kötülük yapmış olsalarda günümüz dünyasının şekil almasında önemli roller oynamışlardır. O sebepten tarihte kim olursa olsun yüzlerinin karartılmasına karşıyım.

Çevrimiçi ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Aralık 2016, 16:49:22 »
Steame yükleyeceksen iki şekilde yükle biri cisi normal olsun ikincisi ise almanlar için karartılmış hitlerli olsun. Dünya üzerinde hiçbir devletin yasaklamadığı Stalinin karartılması saçma.

Çevrimdışı kerem1249

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #18 : 21 Aralık 2016, 17:44:11 »
Aydınlık önde, V0.7'de aydınlık olacak.

Modu geliştirme çalışmalarım devam ediyor, V0.7'de İspanyol İç Savaşını daha fazla kalabalıklaştırma niyetindeyim. Şimdilik 34 Milliyetçi, 26 Cumhuriyetçi asker planlıyorum.

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 22 Aralık 2016, 01:53:50 »
Steame yükleyeceksen iki şekilde yükle biri cisi normal olsun ikincisi ise almanlar için karartılmış hitlerli olsun. Dünya üzerinde hiçbir devletin yasaklamadığı Stalinin karartılması saçma.

Kazanan taraflar yasaklanmaz. Hitlere karşı yapılan bu amerikan propogandası olmasaydı yine nefret edilirdi ama bu günkü kadar edilmezdi. Demeye çalıştığımı stalinin bir sözüyle anlatmaya çalışayım: Sovyet ordusunda geri çekilmek ileri gitmekten daha çok yürek ister.

Neyse konu bunu tartışılacak yer değil.

Aydınlık önde, V0.7'de aydınlık olacak.

Modu geliştirme çalışmalarım devam ediyor, V0.7'de İspanyol İç Savaşını daha fazla kalabalıklaştırma niyetindeyim. Şimdilik 34 Milliyetçi, 26 Cumhuriyetçi asker planlıyorum.

Aydınlık olacak olmasına sevindim. Çalışmalarına aslında pek yorum atmıyorum ama takipteyim. Devamınıda sabırsızca bekliyorum!
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 01:55:46 Gönderen: hasan1145 »