Gönderen Konu: Bin Dünya Savaşına Bedel Muazzam Savaş Fikri  (Okunma sayısı 1899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzzokort

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Bin Dünya Savaşına Bedel Muazzam Savaş Fikri
« : 30 Ağustos 2016, 00:17:37 »
Evet belkide cogu victoria 2 oyuncusunun yapmak isteyecegi bir savas. Peki nasil olucak
Öncelikle 1 numarali supergucu secip sunlari yazacaksin
Debug alwaysdiplo (sınırsız diplomasi puani)
Debug yesmen (Tüm teklifleriniz kabul olur)
Daha sonra 3,5,7,9,11,13 ve sıralamda bu sekilde devam eden tum devletlere muttefiklik teklif edicen. Zaten sinirsiz diplomasi puani ve her tekliifniz kabul oldugu icin 1 oyun gununu alir.

Daha sonra save game yapip 2 numarali devlet olup kalan tum devletlere muttefiklik teklif edincen. Evet isin zahmetli kismini hallettik. Daha sonra sürekli savas hedefi ekleme hilesini yazip. Dusmana uzun sure bitmeyecek bir savas hedefi ile savas acacan ve muttefiklerini cagiracan. Savegame yapip diger devlete gecicen ve muttefiklerini cagiracan. Ve son olarak hileleri kapatip belkide 1936ya kadar bitmeyecek bir savasin icinde olucaksiniz. Tabii baris tekliflerini kabul etmez iseniz.

Ben bu çilgin fikri pcden uzak oldugum icin daha denemedim. Fakat ilk firsatta deniyecem. Siz denersiniz nasil olcahini yazarsaniz iyi olur.

Önemli not. Bu muazzam savas devam ederken devam etmekte olan diger savaslari ulkeyi degistirp sonlandirin
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2016, 01:10:46 Gönderen: Wayfear »
Dalarım ona buna
Asarim imfamyi degil umrumda
Isgal eder binbir devlet beni, kalirim dona kala
Gitti tüm emek b*kuma
Tükiriyim boyle oyunun avradına
Kuzzokort etti sen etme evlat
Olursun helak

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir.
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1000 dünya savasina bedel muazzam savaş fikri
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2016, 01:06:14 »
Cool idea bro .
Efsane

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bin Dünya Savaşına Bedel Muazzam Savaş Fikri
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2016, 04:10:38 »
Daha önce saveden saveye atlayıp Fantazilerimi denemişliğim var. Lakin madem bu kadar iyi düşündün asa sende kalsın yigit ! Sen bir map yap da Sayın YÜCE KUTSAL FEAR de bir mp acsın  evil*

Çevrimdışı Nomand Man

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2016, 04:23:22 »
Sayın YÜCE KUTSAL FEAR de bir mp acsın  evil*
Babamdan birşey istemeden önce  ;D
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2016, 04:53:10 »
Evet belkide cogu victoria 2 oyuncusunun yapmak isteyecegi bir savas. Peki nasil olucak
Öncelikle 1 numarali supergucu secip sunlari yazacaksin
Debug alwaysdiplo (sınırsız diplomasi puani)
Debug yesmen (Tüm teklifleriniz kabul olur)
Daha sonra 3,5,7,9,11,13 ve sıralamda bu sekilde devam eden tum devletlere muttefiklik teklif edicen. Zaten sinirsiz diplomasi puani ve her tekliifniz kabul oldugu icin 1 oyun gununu alir.

Daha sonra save game yapip 2 numarali devlet olup kalan tum devletlere muttefiklik teklif edincen. Evet isin zahmetli kismini hallettik. Daha sonra sürekli savas hedefi ekleme hilesini yazip. Dusmana uzun sure bitmeyecek bir savas hedefi ile savas acacan ve muttefiklerini cagiracan. Savegame yapip diger devlete gecicen ve muttefiklerini cagiracan. Ve son olarak hileleri kapatip belkide 1936ya kadar bitmeyecek bir savasin icinde olucaksiniz. Tabii baris tekliflerini kabul etmez iseniz.

Ben bu çilgin fikri pcden uzak oldugum icin daha denemedim. Fakat ilk firsatta deniyecem. Siz denersiniz nasil olcahini yazarsaniz iyi olur.

Önemli not. Bu muazzam savas devam ederken devam etmekte olan diger savaslari ulkeyi degistirp sonlandirin
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
GÖKTE KARTAL YERDE ASLAN DAĞDA BOZKURT GİBİ OL !
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2016, 11:51:49 »

Çevrimdışı CanReis

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2016, 11:54:14 »
Güzel bir fantezi.

Çevrimdışı kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
« Yanıtla #7 : 29 Eylül 2016, 01:08:11 »
Fantezi olarak uygulamaya değer ama PDS oyunlarında hile kullanmayı (ne sebeple olursa olsun) sevmiyorum o yüzden denemem :D Birde sorun şu; Gerçeklik ortadan kalkıyor bu yöntemle. Tarihte birbirleriyle savaşan ülkelerde (sıralamasal müttefiklik ilişkisine göre) birbirleriyle dost olabiliyor.
Bence bu yöntemi 2. dünya savaşı tarafları oluşturmak adına kullanın, daha çok zevk verecektir. krp*
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Eylül 2016, 21:22:44 »
Paradox Fan İmamı Azamı olarak size haber veriyorum. Victoria II rahmetli oldu. Yarın Cenazesi Cuma Namazına Mütaakib İsveç Johann Stockholm camiinde kaldırılacaktır. Tüm Paradox Muslim alemine duyurulur. (İsteyenlere Kilise, Sinagog ve Karl Marx heykeli de var)

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Eylül 2016, 21:34:50 »
Oyunun olmesi normal.Sonuc olarak 6 yil once cikmis bir oyun ve paradox ,EU4 ve CK2 ye verdigi ilginin yuzde 1 ni bile vermedi bu oyuna.Artik Victoria 3 un zamani geldi de geciyor bence.Ben biraz EU3 gibi goruyorum Victoria 2 yi.Guzel ama cok daha guzel olabilir.Sacma sapan kisitlamalar yerine EU4 deki gibi herseyi dinamik hale getirmeleri lazim.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2016, 21:35:08 Gönderen: sezar5 »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Eylül 2016, 23:43:29 »
Oyunun olmesi normal.Sonuc olarak 6 yil once cikmis bir oyun ve paradox ,EU4 ve CK2 ye verdigi ilginin yuzde 1 ni bile vermedi bu oyuna.Artik Victoria 3 un zamani geldi de geciyor bence.Ben biraz EU3 gibi goruyorum Victoria 2 yi.Guzel ama cok daha guzel olabilir.Sacma sapan kisitlamalar yerine EU4 deki gibi herseyi dinamik hale getirmeleri lazim.

VicIII Çıkana kadar ben ölürüm herhal. Eminim daha başlamamışlardır.