Gönderen Konu: Oyun çok güzel ama galiba sorun bende  (Okunma sayısı 701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Oyun çok güzel ama galiba sorun bende
« : 27 Ağustos 2016, 20:35:29 »
Evet beyler. Oyun her dlc de yeni yeni güzellikler kazanıyor ama ne yaparsam yapayım zevk alamıyorum. Sebep ne? Sanki oyun çok yavaş akıyormuş ve başarılı olmak imkansızmış gibi geliyor. En basitinden fabricate claim yapmak yılda %4-10 arası değişiyor. En hızlısı bile bir bölge için 10 yıl. Ne ara genişleyip güçleneyim? Diyeceksiniz ki evliliklerle yapacaksın. O da benim yeteneksizliğim herhalde ki uzun vadeli evlilik falan planlayamıyorum.

Özet: Oyun güzel ama zevk alamıyorum. Zevk almam için tavsiyeleriniz neler?
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2016, 20:35:48 Gönderen: HadjiNazmi »

Çevrimdışı Bakuy

• CKII
  • Sipahi
  • *
  • .
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyun çok güzel ama galiba sorun bende
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2016, 21:37:11 »
Norse ol (869'da) ve Avrupa'yı yağmala. Esirlere türlü işkence yap. Önemli kişilerin kadınlarını cariye al.

Osmanlı olup Bizans'ı yık.

Vassal olup derebeyini çökert.

Sanırım hatan aynı dindeki adamlara saldırmaya çalışmak. Bu çok meşakkatlidir. Haçlı Seferi kolla veya farklı dindekilere saldır.

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2016, 21:48:24 »
göçebe ol göktürk op yap

Norse ol (869'da) ve Avrupa'yı yağmala. Esirlere türlü işkence yap. Önemli kişilerin kadınlarını cariye al.

Osmanlı olup Bizans'ı yık.

Vassal olup derebeyini çökert.

Sanırım hatan aynı dindeki adamlara saldırmaya çalışmak. Bu çok meşakkatlidir. Haçlı Seferi kolla veya farklı dindekilere saldır.

Ahh az mı bizansın hazarın abbasinin prenseslerini cariye yaptık ;D
« Son Düzenleme: 27 Ağustos 2016, 21:51:11 Gönderen: Altheir33 »
Fantezi istiyorum  :D Not: Bu mesajı alıp imzasına koyanın taa.. yapmayın lütfen.
Eşcinsellik deme bana :) . Herşeyi anlarım da bir insan niye dedesiyle aşk yaşar :D

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2016, 22:37:14 »
En eğlendiğim iki oyun oldu şimdiye kadar. Gerisinde 10 yıl bile oynayamadım.

1- Norveç'te ilk senaryoda bir triballe başlamıştım. Sıkıntı verasetti. Onun için bıraktım. Yıldım çocuklarımı öldürtmekten.

2- Uygur oyunumdu. Çok iyi ilerledim. Ama diğer kabilelerden bir tanesi sürekli nüfusumu geçiyordu. Çözüm bulamadım. Bıraktım.

Şimdi tekrar bir Nors deneyeyim.

Çevrimdışı Rapper

• forever_ducale
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
    • İletişim
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2016, 22:52:40 »
Diplomasi değeri yüksek olan Chancellor ile Fabricate Claim hakkı bahsettiğinden daha fazla oluyor, son oyunumda 21 diplomasi değerine sahip Chancellor yıllık %17 Fabricate Claim değerine sahipti.

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2016, 03:33:31 »
Kadın karakter deneyebilirsin. Türlü türlü entrikalar ile koca bir imparatorluğu devirmeyi veya koca bir imparatorluğu kurmayı deneyerek eğleneceğini düşünüyorum.

Ayrıca oyunun başına mutlaka ayık bir kafayla otur. Yanına ufak tefek yiyecek bir şeyler de al. Düşüne düşüne, kendi kafandan hikayeyi destekleyerek oyna. Alacağın keyif kat kat artaracaktır.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı HadjiNazmi

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2016, 21:18:49 »
Beyler hortlatıyorum ama yeni dlc çıkmadan bir daha oynamayı denedim.

Ama mallık bende herhalde. Viking Çağında bile başlasam olmuyor. Şöyle ki;

Askeri çıkarttığım anda para -3 e falan geçiyor. Askeri toparlayıp da İngiltere'ye götürmek en az iki ay. İki ay da kuşatma sürüyor. Zaten yağmalayacağımdan fazlasını kaybediyorum. Ne menem bir denge bu? Ne ara para bulup da ordumu genişleteyim ben?

Gene bir Fransız Düşesiyle başladım 1220'de. İngiltere savaş açtı. Ben orduyu çıkarıp toplayasıya kadar her şey bitti. Ne salakça bir sistem bu ya.

Sorun bende mi? Bende galiba.

Çevrimdışı Bayoj

• Azab
  • *
  • Supremacy and CkII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2016, 22:23:26 »
Dostum bence Ruler Designer aç. Müslüman İrlanda Yahudi Kıbrıs ve Hristiyan Sri Lanka denemelerim beni oldukça eğlendirmişti