Gönderen Konu: HOI4 Blackice ve Mod Forumları  (Okunma sayısı 2209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
HOI4 Blackice ve Mod Forumları
« : 12 Ağustos 2016, 09:46:54 »
Merhaba arkadaşlar,

Hoi4'ü 1.5 yıl süreyle hergün forumlarını(ana/ingilizce) takip ederek tüm yazılanları okuyarak bekledim ve kesinlikle alıcam diyodum fakat son 1 ay içinde çıkan oynama videoları bütün hevesimi kaçırdı. Ya oyundan benzini nasıl çıkardılar ne saçma bişey bu, gemiler peri tozu ile çalışıyo maşallah tank sanayiden çıkıyo kim tuta.. İngilizlerin konvoylarını vuramıyorsun çünkü kendi ülkendeki kaynağı taşıyorsa vurulmuyo yani ingilizler kolonilerden herşeyi almaya devam ediyo yani düzgün bi atlantik savaşı yapmak yok. Black ice severler zaten derinliğe ve gerçekçiliğe önem verir bu oyun tam tersi mainstream sığılaştırılmış bir oyun. Neyse malum inkar etmeden söylüyorum copy indirdim bitane ve tam da beklediğim gibi sığ çok az oynadım ve bıraktım. Merak ettiğim konu şu, acaba modlar oyunu ne kadar düzeltebilir, forumlarda black ice takımının çalışmalara başladğını ve ağustosta modu yaynlayacaklarını okudum ama hoi4 mod forumu oyuna sahip değilseniz kapalı bu sebeple sorum olucak sizlere arkadaşlar..

1-Oyuna sahip olmasakta mod forumlarını görüntülemenin bi yolu varmı?
2-Mod forumlarını görüntüleyebilen arkadaşlar Black Ice çıkarsa burada paylaşabilirlermi?

Eğer oyun fantazilerini bırakıp gerçekliğe döndürülebilirse modlarla o zaman almaya değer bi sale beklicem oyun için, yoksa hoi3 BICE devam..

Teşekkürler..
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 01:49:40 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: SORU: HOI4 BLACK ICE VE MOD FORUMLARI!
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2016, 09:54:10 »
1. sorunun cevabı olmasa da 2. Sorunuzun cevabı: Black Ice Modu Steam workshop'a eklendi. Şuan sadece isim olarak eklendi. Mod olarak bir şey yok. Mod gelişince ben ekleyeceğim foruma.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2016, 12:05:09 »
Eyw teşekkürler..

Çevrimdışı Ralpakin

• Stellaris
  • Sipahi
  • *
  • You Know Nothing Jon Snow.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2016, 12:11:18 »
black ice ekibi keşke hoi3 devam etseydi ama bu oyunun modlaması kolay demişlerdi belki iyi bir değişim yapabilirler oyuna.

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2016, 08:27:14 »
@FatihTR

BLACKICE Yarın çıkıyor bak hemen bekliyoruz  tbrk*
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2016, 08:27:38 Gönderen: uther4117 »

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2016, 09:46:57 »
Elime linki geçtiği an ekleyeceğim.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2016, 17:49:32 »
Elime linki geçtiği an ekleyeceğim.

Eyw süpersin  :)

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2016, 19:11:37 »
Bildiğiniz Hearts of Iron III olacak oyun. Umarım güzel yapmışlardır!
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Eylül 2016, 00:29:27 »
Bildiğiniz Hearts of Iron III olacak oyun. Umarım güzel yapmışlardır!

Hoi3 te çok fazla kısıtlamalar vardı, oyun/oyun motoru çok eski ve yapılırken modlama kapasitesi düşüktü. Şimdi hoi4 ün güzel mekanikleri çok işimize yarayabilir modlarken + oyun çok daha gelişmiş.

hoi4 ün iğrenç yanları var tabii(No fuel, teleporting planes) ama güzel yanlarıda çok fazla. oyun sığ olduğu için sıkıcı ama güzel detay ve derinliği anca BICE takımı getirebilir. Çok deneyimliler HOİ3 ten dolayı, oyunu sınırlarına getirmeyi biliyolar..

Hep beraber bekleyip görücez sonuç nasıl bişey olacak..

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Eylül 2016, 00:52:48 »
Mod, Türkiye saatine göre yaklaşık olarak 16.00-17.00 arası çıkış yapacak.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı Ralpakin

• Stellaris
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 01 Eylül 2016, 09:12:54 »
bakalım nasıl bir şey olacak. ama en az 3-4 versiyon sonra oynanacak kıvama gelir.

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 01 Eylül 2016, 11:37:43 »
bakalım nasıl bir şey olacak. ama en az 3-4 versiyon sonra oynanacak kıvama gelir.

Aynen, bende bugünümü ona ayırdım uyumadan hunharca oynamayı planlıyorum :D Mod'u test eden çok fazla kişi var bu sefer hoi3 gibi değil. Sanıyorumki iyi bi oynanabilirlikte olucak. Başka modlarıda integre etmişler çünkü AI ve terrain ile ilglili onları uzun zamandır millet oynuyo hani farkındadırlar zaten bi çoğunun. İnş hoi4 BICE çok hızlı hızlı gelişirde tadını çıkarırız. Developerlar çok mal ve tembel çünkü steelvolt AI'ı düzeltmiyo bitürlü çok ağırdan alıyo. Adam bütün millet yağdırdı AI templateleri update etmiyo diye sonraki patche bakarız felan diyo. Ya pasifikte aksiyon yok herkes yerinde sayıyo diyosun ona daha çok var diyo. Mod cular bi çok hatayı düzeltti oyunda ve çok daha zorlaştırdılar(tad alınabilecek seviyeye geldi cakewalk değil yani)

Bakalım 5-6 saat kaldı görücez.. Umarım mod çabuk yüklenirde hemen dalarız :) ne güzel sohbet olur oyunla ilgili :)

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Eylül 2016, 11:43:21 »
Modu buradan bekleyenler varsa söyleyeyim çıktığı saat içerisinde forumda olacak.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2016, 12:03:07 »
Modu buradan bekleyenler varsa söyleyeyim çıktığı saat içerisinde forumda olacak.

Burdayız tbrk* tbrk* tbrk*

Hoi4 muhabbeti yapabiliriz oyun gelene kadar  ;D

Divisionları 20 witdh mi 40lımı yapıyosunuz?
Nasıl templateler kullanıyorsunuz

7xINF + 2xArty FTW?

Hangi doctrine en avantajlısı yada en çok başarıya ulaştırdı sizi?

Çevrimdışı cagatay18

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 01 Eylül 2016, 16:55:15 »
çıktı hocam :D

Çevrimdışı panzer grenadiers

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Eylül 2016, 17:07:54 »
nerden indireceğiz?

Çevrimdışı cagatay18

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Eylül 2016, 17:08:31 »
nerden indireceğiz?

birinin uploadlamasını bekleyeceğiz :D

Çevrimdışı panzer grenadiers

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2016, 17:11:07 »
birinin uploadlamasını bekleyeceğiz :D
beklemedeyiz o zaman :)

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Eylül 2016, 17:44:45 »
Konusunu açtım, bir yandan upload ediyorum dosyasını. Upload ettikten sonra onu da ekleyeceğim konuya.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=50914.0

Çevrimdışı Ralpakin

• Stellaris
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Eylül 2016, 17:52:36 »
Aynen, bende bugünümü ona ayırdım uyumadan hunharca oynamayı planlıyorum :D Mod'u test eden çok fazla kişi var bu sefer hoi3 gibi değil. Sanıyorumki iyi bi oynanabilirlikte olucak. Başka modlarıda integre etmişler çünkü AI ve terrain ile ilglili onları uzun zamandır millet oynuyo hani farkındadırlar zaten bi çoğunun. İnş hoi4 BICE çok hızlı hızlı gelişirde tadını çıkarırız. Developerlar çok mal ve tembel çünkü steelvolt AI'ı düzeltmiyo bitürlü çok ağırdan alıyo. Adam bütün millet yağdırdı AI templateleri update etmiyo diye sonraki patche bakarız felan diyo. Ya pasifikte aksiyon yok herkes yerinde sayıyo diyosun ona daha çok var diyo. Mod cular bi çok hatayı düzeltti oyunda ve çok daha zorlaştırdılar(tad alınabilecek seviyeye geldi cakewalk değil yani)

Bakalım 5-6 saat kaldı görücez.. Umarım mod çabuk yüklenirde hemen dalarız :) ne güzel sohbet olur oyunla ilgili :)
Black ice'yi sevmemin nedeni zor olmasıdır bir plan gerektirir öyle orduyu koy yürü olmaz en azından hoi3'de böyleydi