Gönderen Konu: Stellaris Alınmalı mı?  (Okunma sayısı 1395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armgorilla

• Müsellem
  • *
  • Tekrar Başlıyoruz..
    • Profili Görüntüle
Stellaris Alınmalı mı?
« : 20 Haziran 2016, 01:27:56 »
Steam Yaz indirimleri Geldiği zaman sizce bu oyun alınmalı mı?Onun yerine alternatif oyun öneriniz varmı?(Mesela hoı4 gibi paradox oyunları)

Çevrimiçi kerem1249

• Guardian on Board
  • Global Moderatör
  • *
  • Efsaneler unutulmadı, unutulmaz.
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Hayran Forumu | WizardFan
Ynt: Stellaris Alınmalı mı?
« Yanıtla #1 : 20 Haziran 2016, 01:43:26 »
HoI4 mü Stellaris mi dersen bence HoI4. Stellaris'i pek begenmedim saran bir oyun değil. Biraz dene beğenirsen alırsın bir anlık hevesle almanı önermem.
Kerem1249
GLOBAL MODERATOR

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Haziran 2016, 04:30:00 »
Victoria 2 yoksa onu al (indirime girerse baya ucuzlar) , o varsa EU4 , oda varsa CK2 tabi oyunların hepsini sevmeyebilirsin bu yüzden bence hepsinin k*rsanını indir ve dene sonra en sevdiğini al.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2016, 22:26:18 »
Almanı önermem çünkü Stellaris, bir kere oynadıktan sonra tekrar açıp oynattırmıyor.

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2016, 17:45:54 »
Tüm Paradox oyunlarını sevmeme rağmen neden şu oyun bir türlü ilgimi çekemedi bilemiyorum. Bence alınmamalı.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı hasan1145

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2016, 18:58:22 »
Tüm Paradox oyunlarını sevmeme rağmen neden şu oyun bir türlü ilgimi çekemedi bilemiyorum. Bence alınmamalı.

Çünkü oyunda ilgi çekici içerik çok az en az 6 dlc sonra adam olacak gibi duruyor şuan için. Buda uzun surecek neden dersende oyun içeriği bu kadar az iken yapımcılar kozmetik dlc yayınlamakla meşgul oluyorlar.

Diplomasi ticaret sistemlerini geliştirip kanımca tamamen değiştirecekler. Gezegenlerdeki pop ve bina sistemini değiştirecekler. Koca gezegene 5 tane 10 tane bina yapmak saçma benim düşünceme göre bina sınırını kaldırırlar ama pop durur. Teknolojiye pop sınırını arttıran teknoloji eklerler.
Teknoloji demişken teknoloji sistemi çok zayıf. Hiçbir stratejik içerik bulundurmadığını düşünüyorum. Olması gereken bazı teknolojilerde mesela 2 bina seçeneği yada 2 silah seçeneği bulunur bunlardan hangisini seçeceğine göre oyunda yöneleceğin alanı seçebilirsin. Mesela savaşlarda ele geçirdiğin gezegende asimile etmeyi sahlayan bir bina ve birde finansal olarak seni geliştiren binayı koyarlar sen birini seçmen gerekir.

Bu şöyle bir seçenek daha çıkarır. Birini seçtiğin için alamadığın teknolojiyi almak için ticarete teknoloji takası eklenir. Sende o teknolojiyi elde etmek için teknoloji falan verirsin. Tabi bu oyunu kolaylaştırabileceği için ai nin keni yararına kabul edecek sekilde ayarlanması oyun içi zevki artırır. Birde teknolojik zafer eklenirse oyuna oyuncu oha bir tekoloji için 10 tane teknolojimi istenir yuh ya diye kara kara dusunur.

Bence 2019 gibi oyunu oynayanlar bunları yapacak

Çevrimdışı hunglasx

• Yeni Çeri
  • *
  • Uçurum kenarında yıkık bir ülke...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2016, 19:27:36 »
Çünkü oyunda ilgi çekici içerik çok az en az 6 dlc sonra adam olacak gibi duruyor şuan için. Buda uzun surecek neden dersende oyun içeriği bu kadar az iken yapımcılar kozmetik dlc yayınlamakla meşgul oluyorlar.

Diplomasi ticaret sistemlerini geliştirip kanımca tamamen değiştirecekler. Gezegenlerdeki pop ve bina sistemini değiştirecekler. Koca gezegene 5 tane 10 tane bina yapmak saçma benim düşünceme göre bina sınırını kaldırırlar ama pop durur. Teknolojiye pop sınırını arttıran teknoloji eklerler.
Teknoloji demişken teknoloji sistemi çok zayıf. Hiçbir stratejik içerik bulundurmadığını düşünüyorum. Olması gereken bazı teknolojilerde mesela 2 bina seçeneği yada 2 silah seçeneği bulunur bunlardan hangisini seçeceğine göre oyunda yöneleceğin alanı seçebilirsin. Mesela savaşlarda ele geçirdiğin gezegende asimile etmeyi sahlayan bir bina ve birde finansal olarak seni geliştiren binayı koyarlar sen birini seçmen gerekir.

Bu şöyle bir seçenek daha çıkarır. Birini seçtiğin için alamadığın teknolojiyi almak için ticarete teknoloji takası eklenir. Sende o teknolojiyi elde etmek için teknoloji falan verirsin. Tabi bu oyunu kolaylaştırabileceği için ai nin keni yararına kabul edecek sekilde ayarlanması oyun içi zevki artırır. Birde teknolojik zafer eklenirse oyuna oyuncu oha bir tekoloji için 10 tane teknolojimi istenir yuh ya diye kara kara dusunur.

Bence 2019 gibi oyunu oynayanlar bunları yapacak

Oyunda stratejiye dair pek seçenek yok, en önemli sebebi bu sanırım. Eksik çıkmış bir oyun olduğunu düşünüyorum. (Her Paradox oyunu gibi :D) Bir sene sonra tekrar bir şans vereceğim.
Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

Çevrimdışı Jumong

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Eylül 2016, 18:11:10 »
Ben şahsen beğendim. Eu4 fanıyım. Ancak Stellarisi saatlerce oynadım ve oynamaya devam edeceğim. Random map - ırk beni motive ediyor.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2016, 19:02:36 »
Tabiki almalısın. Sonuç olarak benim kütüphanemde süs olarak aldığım çok oyun var  :thumbsdown:

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • VIP ÜYE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Eylül 2016, 20:53:05 »
Bu soruyu en iyi steallaris nickli arkadaş cevaplar heralde fakat zatı muhterem ya adını steallaris diye yanlış yazmış yada steal laris yani oyun alınmaya değmez çalın demek istemiş. Bravo doğrusu.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?action=profile;u=13423
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 20:54:15 Gönderen: Patlıcan »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2016, 17:51:28 »
Bu soruyu en iyi steallaris nickli arkadaş cevaplar heralde fakat zatı muhterem ya adını steallaris diye yanlış yazmış yada steal laris yani oyun alınmaya değmez çalın demek istemiş. Bravo doğrusu.

http://paradoxfan.com/forum/index.php?action=profile;u=13423

Güzel tesbit. :D