Gönderen Konu: Ufak Bir Yardım.  (Okunma sayısı 650 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ufak Bir Yardım.
« : 17 Mayıs 2016, 21:08:20 »
Selamün Aleyküm.
Arkadaşlar bana ufak ufak oyunda neler yapabileceğimizi anlatırmısınız. Nasıl koloni kurarız. Savaş açarız. Uzay gemisi veye Birlik inşaa ederiz gibi şeylerden başlayabiliriz. Biraz baktım ama hiçbir şey anlamadım. Zaten EU4deki Fort Sistemini çözmem 6 ay almıştı :D

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ufak Bir Yardım
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2016, 21:41:03 »
Sırasıyla

Survey : Survey kısacası keşfetmek. Oyun başında sadece kendi gezegenimizin özelliklerini bilerek başlıyoruz bu yüzden başta kendi sistemimiz olmak üzere yıldız sistemlerini keşfetmemiz lazım. Bir sistemi keşfetmeden sadece ordaki gezegen sayısını bilebilirsin. Keşif yapınca hangi gezegende hangi mineral olduğu, o gezegenin koloniye elverişli olup olmadığı, varsa ordaki özel araştırmaları  görebilirsin.Keşif için science ship gerekli.

Koloni kurmak :
Yanında yeşil gezegen işareti olan gezegenlere koloni kurulabilir. Koloni kurmak için Colony Ship gereklidir. Colony Ship yapmak için Society araştırma kısmından New Worlds Protocol araştırmasını yapmalısın zaten oyun başında araştırılabilir bir teknoloji.

Gemi inşa etmek : Yeni gemiler (her türden) senin gezegenlerinin yanındaki, spaceportta yapılır.

Mineral toplamak : Oyundaki mineraller (enerji, kristal), ve araştırma puanı (araştırma hızını etkileyen faktör) arttırmak için o minerali barındıran gezegene mining station kurman lazım. Kurmak için construction shipe ihtiyacın var.

İstersen devamını getirebilirim. Bunlar erken oyunda bilmen gereken şeyler gerisini oynadıkça anlayabilirsin.

« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2016, 21:42:30 Gönderen: ak_gandalf »

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ufak Bir Yardım.
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2016, 22:22:45 »
Teşekkürler. Şu anlık yetecek gibi gözüküyor. Biraz da kendim denemeliyim.