Gönderen Konu: Sizin düşünceniz?  (Okunma sayısı 816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yehyeh321

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Sizin düşünceniz?
« : 11 Mayıs 2016, 22:00:11 »
Ben oyunu hiç beğenmedim hep ayı şeyleri yapıyoruz 3-4 saat oynadım sıktı dahada oynamam sizin düşünceniz ne?

Çevrimdışı Apol10

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sizin düşünceniz?
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2016, 22:01:55 »
ben 10 saate yakın oynadım oyun mekaniğini yeni yeni çözmeye başladım, sen nasıl oluyorda 3-4 saatte oyunu çözdünde sıkıldın orasınıda ben çözemedim  :D

Çevrimdışı lithium26

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2016, 22:12:51 »
Ben beğendim ama tekrar ettiği konusunda haklısın. Hep yeni oyun başlatıyorum sıkılıp.

Çevrimdışı yehyeh321

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mayıs 2016, 23:08:06 »
ben 10 saate yakın oynadım oyun mekaniğini yeni yeni çözmeye başladım, sen nasıl oluyorda 3-4 saatte oyunu çözdünde sıkıldın orasınıda ben çözemedim  :D
Geliştirici günlüklerini ve after twitchleri hep izledim koloni hariç çoğu şeyi ordan öğrendim

Çevrimdışı Kaan✰

• Global Moderatör
  • *
  • Can I talk to you for a moment?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2016, 00:42:45 »
Bence fena değil. 3 çeşit FTL drive olması güzel. Fallen Empirelar baya güçlü.  Diplomasi şimdilik basit dursa da ilerleyen dlclerle çok çok daha ilerletilebilir. Başlangıçta exploration kısmı gayet iyi ve harbiden ilerleyen zamanlarda oyun eu4 halini alıyor.  Poplar gayet çeşitli. Yakın zamanda sprite icin kullandiklari sistemi de tanitmislardi ileride warhammer modu yapılır bs galactica bekliyorum.  Kaynak sistemi güzel ve basit, sektörler isi kolaylaştırıyor.  Onlara autonom construction gemileri de verebilirsek cok daha iyi olur. Invasionlar güzel fakat askerleri teker teker gezegenden ayırıp birleştirip öyle hareket ettirmek yerine rally point olsa iyi olur. Isgaller için hoi 4 deki sistem entegre edilebilir oklar çizerek önce bu sistemi temizle sonra gezegenlero bombala ardindanda askerleri indir Askerler indikten sonra savaş gemileri diğer sisteme geçsin ve o sırada işgal tamamlanacagindan askerler gezengende kalarak kayıplarıni doldursunlar gibi.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2016, 04:37:35 »
Şu haliyle kendini tekrar etmekten öte bir şeye yaramayan bir oyun konumunda. Ticaret, ekonomi ve diploması panelleri hiçbir Paradox oyununda olmayacak derecede basit ve detaysız. Özellikle ekonomi sekmesi var mı yok mu belli değil. Bu tür bir oyunda her ırkın kendine ait özel bir binası ve buna göre bambaşka geri bildirimler alması gerekirdi. Ayrıca, evet eventlar ve oyunun hikayesi genel olarak kendini oynattırıyor buna bir lafım yok lakin bir strateji oyunundan daha detaylı ekonomi, diploması ve daha da önemlisi ticaret bekliyor insan. Ayrıca bana soracak olursanız Victoria serisinde kullanbildiğiniz ham madde sekmesi bu oyundan kat kat detaylıdır. Sırf para kazanalım diye böyle yarım yamalak bir oyun çıkardılarsa IGN'nin söylediği her lafı hak ediyorlar demektir.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı yehyeh321

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2016, 10:39:13 »
Bence eventler aşırı derecede detaysiz ve pasif eu4,ck2,hoi3 gibi aktif eventler yok.Buyuzden eventler beni hiç heyecanlandirmiyor.İleride bunu düzeltmezler ise kötü bir hak alir.

Oyunda savaşlardan sonra yapılan araştırmalar acayip hoşuma.

Çevrimdışı Gregory

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2016, 14:38:56 »
Oyunun adam olması için kaç DLC gerekli sizce? ;D

• 0-5
 • 5-10
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2016, 14:39:15 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Kaan✰

• Global Moderatör
  • *
  • Can I talk to you for a moment?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2016, 14:52:14 »
1 Tane arayüz güncellemesi olacak
1 Dlc galaksi kararları, toplantısı
1 Ringworld DLC
1 Synth revolution
1 Olmayan ticareti oluşturacak
1 Genetik değiştirme
1 Liderlerin karakterlerini hissetmemiz için etkilerinin arttırıldığı, poplara daha detaylıca özelliklerin tanındığı mid-late game uğraşı

2019 gibi güzelleşir.