Gönderen Konu: Power & Revolution-Geo Political Simulator 4 çıktı !  (Okunma sayısı 21726 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Power & Revolution-Geo Political Simulator 4 çıktı !
« Yanıtla #40 : 17 Haziran 2016, 19:36:13 »
Herkes bilir ben bu oyunu aylarca hergun bekledim. Oyun malum yerlere dustu, indirdim. 2 gun oynayabildim en fazla. Oynanmiyor

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 18 Haziran 2016, 09:37:50 »
Arkadaşlar üst üste yazıyorum pardon. Ben youtuberlari takip ediyorum (mesela kailvin). Adam bu oyunda suriye ile terörü bitirdi 3 4 yılda ülkeyi kalkindirdi. Tamamen izledim. Hiç ala hiç kasma olmadı. Gayet akıcı oynadı. Biz neden kasarak oynuyoruz ? Oyun bikac sene sonra yavaş ilerliyor bende. Mesela oyunda bir seçeneğe tıkamak için fareyi götürüyorum üzerine, 1 2 saniye sonra orayı görüyor fare. Bu lag neden youtuberlarda yok?
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 14:19:14 Gönderen: BosnianTr »

Çevrimdışı osfat123

• Yaya
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 18 Haziran 2016, 12:57:37 »
senin oyun steam edition mı ? yoksa sen mi indirdin ?

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Haziran 2016, 14:08:49 »
Steamden indirmedim(param yok).Malum yerlerden indirdim. Ama ilacin simgesi steam seklinde. Bununla bir baglantisi varmidir youtuberlar kasmadan yillarca oynuyor ama benim 1 yil sonra kasmaya basliyor

« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 14:11:08 Gönderen: BosnianTr »

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 18 Haziran 2016, 22:12:20 »
Steamden indirmedim(param yok).Malum yerlerden indirdim. Ama ilacin simgesi steam seklinde. Bununla bir baglantisi varmidir youtuberlar kasmadan yillarca oynuyor ama benim 1 yil sonra kasmaya basliyor

Arkadaslar Game Booster programi ile kasma sorununu cozdum. Simdi size bazi sorularim var umarim bilen arkadaslar cikar.

1-) istihbarat ile Irak devletinin teroristlere silah verdigini ogrendim. Istihbarat sayfasindan skandal yaratma seysine tikladim. Ama hicbir turlu bir bahane olmadi saldirmak icin. Ne yapmaliyim ?
2-)istihbarat birimlerim suikast ile irak cumhurbaskanini oldurdu. Bu bana ne kazandirir ? Oldursem veya oldurmesem cok sey degisir mi?
3-) petrol varillerini vurursak gercekteki gibi dunya petrol fiyatlari yukselir mi ?

Çevrimdışı rlenless

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 18 Haziran 2016, 22:54:43 »
Arkadaslar Game Booster programi ile kasma sorununu cozdum. Simdi size bazi sorularim var umarim bilen arkadaslar cikar.

1-) istihbarat ile Irak devletinin teroristlere silah verdigini ogrendim. Istihbarat sayfasindan skandal yaratma seysine tikladim. Ama hicbir turlu bir bahane olmadi saldirmak icin. Ne yapmaliyim ?
2-)istihbarat birimlerim suikast ile irak cumhurbaskanini oldurdu. Bu bana ne kazandirir ? Oldursem veya oldurmesem cok sey degisir mi?
3-) petrol varillerini vurursak gercekteki gibi dunya petrol fiyatlari yukselir mi ?

1- İstihbarattan skandal yarattığında sadece Irak Başbakanının popülaritesini düşürmüş olursun. Saldırmak için Diplomasi/Birleşmiş Milletler bölümünden ilk üç maddeyi sırası ile uygula. Tabi ki bunun için Güvenlik Konseyi'ndeki daimi üyelerin kararları veto etmemesi gerekiyor.
2- Çok şey değiştirmiyor açıkçası. Önceki oyunda savaş açaçağım ülkenin genelkurmay başkanını suikast ile öldürüyordum ordularının morali düşüyordu bunda denemedim.
3- Oyundaki petrol kuyularına istihbarat birimlerin aracılığıyla suikast düzenleyebilirsin o ülkenin petrol üretimi düşer. Oyunda her ülkenin ayrı alış satış fiyatı var petrol için. Dünyadaki petrol fiyatlarının yükselmesi OPEC üyesi ülkelerin karar vermeleri ile oluyor. Petrol üreten her ülke de OPEC üyesi değil yani pek etkilemiyor oyunu.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Haziran 2016, 10:48:57 »
Tesekkurler. Bir soru daha sorayim. Ulkede ani degisimler yuzunden halk isyan ediyor bazen. Protestolarin onunu alamiyorum(%100 popularitem). Mesela Security of Head of State kismini fulledim, dictatorship policy eylemleri oldu. 1 2 vergi degistirdim, liberal policy icin eylemler oldu. V.s v.s. nasil engelliyorsunuz eylemleri ? Polis kullanmak mantikli mi ? Veya sendikalarin liderlerini oldurtmek veya tutuklatmak bir anlam ifade ediyor mu ?
Diger sorum, oyunda ukrayna dogusunda ayrilikcilar ile savasiyor. Ben rusyanin suriyede yaptigi gibi, ukraynada hava ussu kurdum ve ordaki ucaklar ile bunlara surekli hava harekati yaptim. Bu nekadar etkili oluyor? Keza heronlarla kesif yapiyorum ama birsey bulamiyorlar. Onlarin ele gecirdikleri sehirlerde olduklarini biliyorum ama bombala secenegini sectigimde burada sivillere zarar gelebilir diyor uyariyor beni. Acikcasi cesarer edemedim.

Çevrimdışı kralkafeci

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Bozkurt Yurdu!
« Yanıtla #47 : 20 Haziran 2016, 02:03:45 »
Tesekkurler. Bir soru daha sorayim. Ulkede ani degisimler yuzunden halk isyan ediyor bazen. Protestolarin onunu alamiyorum(%100 popularitem). Mesela Security of Head of State kismini fulledim, dictatorship policy eylemleri oldu. 1 2 vergi degistirdim, liberal policy icin eylemler oldu. V.s v.s. nasil engelliyorsunuz eylemleri ? Polis kullanmak mantikli mi ? Veya sendikalarin liderlerini oldurtmek veya tutuklatmak bir anlam ifade ediyor mu ?
Diger sorum, oyunda ukrayna dogusunda ayrilikcilar ile savasiyor. Ben rusyanin suriyede yaptigi gibi, ukraynada hava ussu kurdum ve ordaki ucaklar ile bunlara surekli hava harekati yaptim. Bu nekadar etkili oluyor? Keza heronlarla kesif yapiyorum ama birsey bulamiyorlar. Onlarin ele gecirdikleri sehirlerde olduklarini biliyorum ama bombala secenegini sectigimde burada sivillere zarar gelebilir diyor uyariyor beni. Acikcasi cesarer edemedim.

Ülkedeki bütün okulları yık, eğitim seviyesini düşür, bak bakalım bir daha isyan çıkıyor mu?  ;D

İfade özgürlüğüdür (liberalizm'in savlarından birisi) isyan etmenin temelindeki en sakat dinamit. Bunun önüne geçmek içinde herşeyden önce düşünen eğitim sistemini ya ona göre en baştan düzenlemeli yada eğitimi sadece seçilmiş sınıfa vererek feodalitenin gerçek yüzüyle başbaşa kalmalısın. Tabii bu saydıklarımı bu oyunda yapabilmek ne kadar mümküm bilmiyorum, ama karar senin güzel kardeşim.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 02:09:28 Gönderen: kralkafeci »

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Haziran 2016, 12:59:48 »
Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla biz bu oyunda yalnizmisiz sanırım doğru mu ? AI devletler kendi aralarında anlaşma yapmıyorlar, veya fazladan asker üretmiyorlar, yeni petrol kuyuları veya askeri yapılar kurmuyorlar v.s. bu doğru mu ?
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2016, 13:00:27 Gönderen: BosnianTr »

Çevrimdışı Hertzoflar

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Haziran 2016, 14:59:35 »
Yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla biz bu oyunda yalnizmisiz sanırım doğru mu ? AI devletler kendi aralarında anlaşma yapmıyorlar, veya fazladan asker üretmiyorlar, yeni petrol kuyuları veya askeri yapılar kurmuyorlar v.s. bu doğru mu ?
Evet doğrudur 15 yıldan sonra türkiye ile yunanistanı fethetmiştim altyapıya baktım oyunun başlangıcı ile aynı yunanistan hiçbir fark yok dedim birde yunanistanla başlim karşilaştırım aynı yav ai çöp
Silence is the best response to a fool..

Çevrimdışı rlenless

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 20 Haziran 2016, 15:28:52 »
Popülariteniz %100 bile olsa oyun ani değişimler yapmaya müsait değil. Halk buna sıcak bakmıyor çoğu zaman. %100 popülerlikle bile ordunun yönetime el koyduğunu bilirim diğer oyunlardan. O yüzden değişiklikleri yavaş yavaş ve zamana yayarak yapın. Yıldızları ayda bir birer birer arttırın  mesela, vergileri 0.2 yükseltin/düşürün.
İsyan çıktığında televizyonda açıklama yapmak en mantıklısı aslında ama her zaman etkili olmuyor ondan sonra zaten tek çare polis kullanmak, orduyu mecbur kalmadıkça kullanmayın popülariteyi düşürüyor. Sendika liderlerini tutuklatmak itibarınıza zarar veriyor. Suikast düzenleyebilirsiniz açığa çıkmadıkça problem olmaz.
Terörle mücadelede hava harekatı yapmak neredeyse gerçekle aynı gibi, kampları bombalıyorsunuz örgüt tamamen bitmiyor ama zarar görüyor tabi. Heronlar kampların yerini bulmada etkili. Şehirleri sakın bombalamayın popülerlik sıfıra kadar iniyor ve parlamento sizi ve hükümetinizi görevden almak için oylama yapıyor.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 20 Haziran 2016, 15:47:11 »
Bu pkk konusunu anlamadım ben.kuzey irak da kamplar var ama ilişkilerimiz üst düzeyde. Ayrıca pkk yok oyunda oralarda. Ama bayrakları olan kamplar var kuzey irak da.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 25 Haziran 2016, 09:27:33 »
Arkadaslar oyun vok akici 2019a geldim halen bir kasma yok. Ama canimi sikan konu su, oyunda kendimi yalniz hissediyorum. AI yok gibi bisey, konu mankeni gibiler

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 25 Haziran 2016, 10:06:14 »
Bende hiç bir kasma sorunu yok rahat rahat oynanıyor. Nasıl sizde sorun var anlamadım.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 25 Haziran 2016, 12:35:52 »
Kasma yok da, icerik de cok iyi. Ama tek sikinti, atraksiyon yok gibi boyle sanki ai hep bos bos oturuyor gibi. Mesela ben hizla buyurken malum "faiz lobisi" veya buyuk ulkeler karisiklik cikarmiyor, herhangibir tehdit ee olusturmuyorlar

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 25 Haziran 2016, 13:32:16 »
Oyun tarihi çok iyi tasarımların YZ yüzünden oynanamaz hale geldiği oyunlarla dolu. :) Fakat YZ’de tasarımın bir parçası. Yapımcıların steam platformunu kullanan popüler, kolay oynanabilir oyun anlayışında olan kullanıcılardan olumsuz puan almaktan çekindiği nokta strateji ve zorluk öğresinden hız adına ödün vermesi sonucunu genelde doğuruyor. YZ hesaplamaları kısıtlı tutuluyor, bu da doğal.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 25 Haziran 2016, 14:25:57 »
YZ oynuyor ama çok fazla bir şey yapmıyorlar. Bizim millet savaş bekliyor. Ama gerçekte bile savaşlar ne kadar zor çıkıyor hatta çıkmıyor bile. YZ ticarette yapıyor bana teklif getiriyor ülkeler.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 25 Haziran 2016, 15:03:10 »
Ama uluslararsı çıkarlar yok.Yani günümüzdeki gibi ülkelerin suriye ortadoğu üzerinde olan oyunları, enerji alanlarında olan mücadele ülkeler arasında yok sanırım oyunda.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 26 Haziran 2016, 08:50:53 »
Önceki oyunda bizim lideri baştan indirilince diğeri ile devam edebiliyorduk. Bunda o olay yok mu? Bir de neden beni baştan indiriyolar?
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 26 Haziran 2016, 10:01:09 »
Ben mesela seçimi kaybettim, bana devam secenegi geldi. Devam a bastim ve parti baskani olarak devam ettim. Istersem partiyi illegal yapip teror orgutu olabiliyordum