Gönderen Konu: Power & Revolution-Geo Political Simulator 4 çıktı !  (Okunma sayısı 25038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BosnianTr

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Power & Revolution-Geo Political Simulator 4 çıktı !
« Yanıtla #260 : 22 Mart 2017, 22:10:20 »
Oyundaki mantık çok çok güzel ama oyun bunu iyi sunamıyor. Bir kaçgün neşeyle oynuyorsun sonra bida açmamak üzere kapatıyorsun o yüzden almanı önermiyorum.

Oyunu en iyi açıklayan cümle. Konu kilit :D D

Çevrimdışı navigator798

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 22 Mart 2017, 23:28:30 »
Oyuna biraz haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Özellikle seriyle yeni tanışan bir oyuncuysanız bence uzun oynama sürelerine ulaşabilirsiniz. 220 tane ülke var. Her birinin kendine has problemleri, özellikleri var. Hepsinin ayrı bir oynanış zevki var. Birinden sıkılsan diğerine geçersin.

Çevrimdışı Hizbhasal

• Yaya
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 23 Mart 2017, 11:24:55 »
Oyundaki mantık çok çok güzel ama oyun bunu iyi sunamıyor.

gerçekten doğru bir tespit yapmışsın... 😱 oyunun kendisi+ 2017 dlc+ moding tool + God n spy  tüm eklentilerini bir anlık gafletle 144 TL verip aldım. ama oyun beni deli etti. örneğin moding tool da zaten sınırlı şeyleri düzenlemene izin veriyor yani kısıtlı.. ve izin verdikleri de çoğu düzgün çalışmıyor. örneğin ülkelerin askeri birimlerde ki sayıları ayarlıyorum oyuna giriyorum yaptığım değişiklikler bazı ülkeler de bazı kısımlar olmuş bazıları olmamış başka ülkeye bakıyorum bir kaçı olmuş gerisi hiç olmamış aynı.. askeri üs yetersiz desen bazı birimlerin sayılarını azalttım onlar bile bazı ülkeler olmamış. ayrıyetten askeri üs ekledim yine yaptığım sayılarda ki değişikler değişmedi oyunda.. ülkenin bayrağını değiştiriyorum giriyorum yine aynı.. vesaire vesaire... God moda desen zaten yine sınırlı sayıda ekleme olabiliyor. ve yine sınırlı şeyleri değiştire bilion.. oyunun kendisi örneğin Çin kuzey kore brezilya Türkiye i yönetip abd ye daldım mekanizma nasıl çalışıyor diye  baktım Rusya da  abd ye dalıyor tam dedim gerçekçi bi baktım birleşmiş milletler de yönettiğim ülkelerle ilgili bi karar olunca herkes kabul ediyor Rusya bile. Rusya baktım Çine savaş açmış birden. Türkiye ile Suriye toprakların daki terörist lere saldırıyorsun Suriye tr e savaş açıyor..  Yeni organizasyon kurmak istesen ne moding tool da ne de oyunun kendi içinde oluştururken eklediğin hiçbir ülke gözükmüyor sadece kurucu ülke üye olarak gözüküyor.. yönetiğim ülkelerden birini ekliyorum teklif bile gitmiyor.. Zaten organizasyon kursanda bi özelliği karar alabilme özelliği olmuyor. örneğin NATO.. ABD ile baktığımda sadece süs diye koymuşlar sanki..  ya düzenleme modunda zırhlı araçlar kısmı var herkesim 0.zaten oyunun içine girion eklesen bile öyle birşey yazmıyor.. ya bi de Hava Savunma Sistemi nasıl olmaz.. daha çok şey var yazacak da neyse... alıntıda arkadaş çok güzel tespit koymuş 😱😱😱

Çevrimdışı Metehan Arar

• EU4
  • Yeni Çeri
  • *
  • ParadoxFan / Eu4 Moderatorü
    • Profili Görüntüle
    • ParadoxFan
« Yanıtla #263 : 26 Mart 2017, 21:56:18 »
o kadar kötü diyorsun yani :( ikilemde kaldım bende.. bu tür başka güzel oyun olmaması can sıkıyor..  Europa Universalis IV ile Hearts of Iron IV i oynadım gerçekden paradox güzel işler çıkartıyor.. keşke bi de bu oyun gibi savaş dışındaki bu tür şeylere de detay verip özellikle günümüz çağını konu olan bir oyun yapsa..

Para vericeğine korsan olarak indirebilirsin.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 31 Mart 2017, 18:54:14 »
Bir sorum olacak karakterimiz öldüğünde oyun devam ediyor mu?
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Hertzoflar

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 31 Mart 2017, 20:24:31 »
ölme olayını hiç çözemedim ama hükümet istifa ederse darbe ile indirilirsen vs oyun bitiyor oy oranında düşerse muhalefet oluyorsun
Silence is the best response to a fool..

Çevrimdışı man_27

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 12 Nisan 2017, 13:29:12 »
gerçekten doğru bir tespit yapmışsın... 😱 oyunun kendisi+ 2017 dlc+ moding tool + God n spy  tüm eklentilerini bir anlık gafletle 144 TL verip aldım. ama oyun beni deli etti. örneğin moding tool da zaten sınırlı şeyleri düzenlemene izin veriyor yani kısıtlı.. ve izin verdikleri de çoğu düzgün çalışmıyor. örneğin ülkelerin askeri birimlerde ki sayıları ayarlıyorum oyuna giriyorum yaptığım değişiklikler bazı ülkeler de bazı kısımlar olmuş bazıları olmamış başka ülkeye bakıyorum bir kaçı olmuş gerisi hiç olmamış aynı.. askeri üs yetersiz desen bazı birimlerin sayılarını azalttım onlar bile bazı ülkeler olmamış. ayrıyetten askeri üs ekledim yine yaptığım sayılarda ki değişikler değişmedi oyunda.. ülkenin bayrağını değiştiriyorum giriyorum yine aynı.. vesaire vesaire... God moda desen zaten yine sınırlı sayıda ekleme olabiliyor. ve yine sınırlı şeyleri değiştire bilion.. oyunun kendisi örneğin Çin kuzey kore brezilya Türkiye i yönetip abd ye daldım mekanizma nasıl çalışıyor diye  baktım Rusya da  abd ye dalıyor tam dedim gerçekçi bi baktım birleşmiş milletler de yönettiğim ülkelerle ilgili bi karar olunca herkes kabul ediyor Rusya bile. Rusya baktım Çine savaş açmış birden. Türkiye ile Suriye toprakların daki terörist lere saldırıyorsun Suriye tr e savaş açıyor..  Yeni organizasyon kurmak istesen ne moding tool da ne de oyunun kendi içinde oluştururken eklediğin hiçbir ülke gözükmüyor sadece kurucu ülke üye olarak gözüküyor.. yönetiğim ülkelerden birini ekliyorum teklif bile gitmiyor.. Zaten organizasyon kursanda bi özelliği karar alabilme özelliği olmuyor. örneğin NATO.. ABD ile baktığımda sadece süs diye koymuşlar sanki..  ya düzenleme modunda zırhlı araçlar kısmı var herkesim 0.zaten oyunun içine girion eklesen bile öyle birşey yazmıyor.. ya bi de Hava Savunma Sistemi nasıl olmaz.. daha çok şey var yazacak da neyse... alıntıda arkadaş çok güzel tespit koymuş 😱😱😱

Bu oyun Superpower hepsi aynı bu oyunlarda  yapay zeka çöptür bu oyunlarda ülkeler birbirlerine gelişi güzel savaş açarlar senin hareketlerinle bunun zerre ilgisi yoktur o yüzden Rusya Çin'e savaş açar ben bu oyunu oynarken mesela ne yaparsam yapayım Türkiye ile oynarken Azerbaycan ile müttefik olamıyordum her türlü maddi  yardıma rağmen ne saçma değil mi ? Bu oyunda teorik olarak başka ülkede beğenmediğin yönetimi değiştirebilirsin rakip partiye maddi destek olarak ama pratikte bu asla mümkün değildir . Yukarıda yazıldığı gibi fikir mükemmel ama uygulama iğrenç bu oyunda çünkü yapay zeka diye bir şey yok dünya dengeleri oyuna hiç yansımamış örneğin Rusya ile oynarken Suriye'deki üslerimi genişletebilmeliyim  öyle değil mi ama oyunda bunu asla yapamıyorsun kabul etmiyor Suriye saçmalığa bak .

Çevrimdışı man_27

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 12 Nisan 2017, 13:39:18 »
bu oyunu ilk çıktığından beri oynarım kesin öyle yapay zeka  çöp ötesi .

Çevrimdışı Hizbhasal

• Yaya
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #268 : 12 Nisan 2017, 21:03:02 »
bu oyunu ilk çıktığından beri oynarım kesin öyle yapay zeka  çöp ötesi .

kesinlikle... örneğin lübnanla ırak topraklarındaki ışid şehrine saldıracam, hem suriye hem de ırakla asker ittifak anlaşmam var hava kara deniz izinlerim var.. missile launchers ile ışid şehrinin içindeki askeri alanı hedef alıyorum. benimle olan ittifaklarını bozup ben ışide saldırırken birden onlarda bana saldırmaya başlıyor.. arayüz ve fikir mükemmel insan bakınca çok şey bekliyor ama oynayınca çıldırtıyor insanı

Çevrimdışı man_27

• Müsellem
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 13 Nisan 2017, 01:05:55 »
Aynen bu oyunla uğraşıp zaman kaybetmeye gerek yok yeni çıkan realpolitiks oyunu ondan çok daha güzel en azından ülkeler birbirlerine saçma sapan sebepsiz dalmıyorlar oyun içi dengeler aynı dünya dengeleri gibi mantıksız savaş yok mesela Türkiye ile oynarken Azerbaycan ile pact kurdum bu arada ermeni azeri savaşı başladı bunu bahane ederek  ermenistan'a savaş açtım ve orayı annexledim bunun sonucunda millet bana saçma sapan dalmadı aynı gerçek hayattaki gibi konu birleşmiş milletlere geldi ve oradan sert bir kınama mesajı aldım -50 prestijim düştü  gürcistan ile iran ile diplomatik ilişkilerim bozuldu  ülkede huzursuzluk arttı iç isyan çıktı oyunda yapay zeka çok iyi çıkaracakları dlc'ler ile çok güzel bir oyun olacak tavsiye ederim . 

Çevrimdışı mosta13

• HOI4
  • Sipahi
  • *
  • "Göze göz dişe diş!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #270 : 22 Haziran 2017, 21:24:28 »
Alanında tek oyun.Realpolitik buna hiç mi hiç benzemiyor.

Çevrimdışı Hertzoflar

• Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #271 : 24 Haziran 2017, 23:09:56 »
Aynen öyle realpolitiksi bayadır oynuyorum. Şimdilik olaylar gerçekçi ilerliyor mesela türkiye ile yunanlara savaş açınca beni ilk kınayan amerika oluyor sonra avrupa kınıyor sonra bana ultimatom veriyorlar vs...
Silence is the best response to a fool..

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #272 : 25 Temmuz 2017, 09:44:12 »
Son gelen yama ile uçaklarla ve missile launcher ile bir şehri bombaladığımızda artık savaş açılmayacakmış. Anladığım kadarıyla daeş ile savaşırken daha etkili olabileceğiz. Sanırım bir diğer çok önemli bir düzeltme ise mesela Türkiye ile Suriye'yi aldığınızda Asker sayınız yavaş yavaş sıfırlanıyordu. Onu düzeltmişler.

http://www.power-and-revolution.com/maj.php

Buradan tam metne bakabilirsiniz.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-